ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
09 квітня 2014 року м. Київ№ 826/2385/14Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1 доУправління державної виконавчої служби Головного управління юстиції України в м. Києві про скасування постанови та зобов'язати вчинити дії , ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про скасування постанови підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві від 31 січня 2014 року щодо звернення стягнення на майно боржника ОСОБА_1 та про скасування постанови про накладення арешту на майно боржника ОСОБА_1 від 31 січня 2014 року.
Ухвалою суду від 27 лютого 2014 року позовну заяву залишено без руху.
На виконання ухвали суду позивач надав квитанцію № k60/H/16 від 17 березня 2014 року про сплату судового збору в розмірі 73,08 грн., копію позовної заяви з додатками для відповідача та клопотання про поновлення строку звернення до суду.
Ухвалою суду від 25 березня 2014 року продовжено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
На виконання ухвали суду позивач визначив відповідачем у справі Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції України в м. Києві.
Відносно клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду, суд зазначає про наступне.
Позивач просить суд поновити строк звернення до адміністративного суду та зазначає, що постанови відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві від 31 січня 2014 року про відкриття виконавчого провадження № 41702583 та про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження він отримав 11 лютого 2014 року. На підтвердження своєї позиції позивач надав копію конверту, в якому було направлено копії оскаржуваних постанов.
Відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи, що про постанови відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві від 31 січня 2014 року про відкриття виконавчого провадження № 41702583 та про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження позивач дізнався 11 лютого 2014 року, а до суду ОСОБА_1 звернувся 20 лютого 2014 року, суд вважає за можливе поновити строк звернення до адміністративного суду. Доказів зворотнього суду не надано.
Враховуючи наведене, суд визнає подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 104-107, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Поновити строк звернення до суду.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Бояринцевою М.А.
3. Призначити судовий розгляд справи на 15 квітня 2014 року о 13:30 год.
4. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-а, зал судового засідання № 101.
5. Викликати повноважних представників сторін в судове засідання.
6. Витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення з такого спору;
- всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності.
7. Запропонувати відповідачу подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
8. Витребувати від відповідача:
- завірені належним чином копії матеріалів виконавчого провадження № 41702583.
Суддя М.А. Бояринцева
Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками.
Додаток на адресу сторін: інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.