КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-9114/11/1023 Головуючий у 1-й інстанції: Малишенко Т.О. Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.
УХВАЛА
Іменем України
11 листопада 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мацедонської В.Е.,
суддів Грищенко Т.М., Лічевецького І.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України у м. Славутичі Київської області на постанову Славутицького міського суду Київської області від 23 грудня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Славутичі Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсійних виплат,-
встановив:
14 червня 2011 року позивач звернувся до Славутицького міського суду Київської області з позовом до Управління Пенсійного Фонду України у м. Славутичі Київської області про визнання незаконною відмови відповідача у призначені і виплаті державної пенсії по інвалідності у розмірі встановленому ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ; зобов'язання відповідача провести перерахунок та здійснити призначення державної пенсії як інваліду 2 групи, віднесеного до категорії 1, внаслідок захворювання щодо якого встановлено причинний зв'язок з наслідками Чорнобильської катастрофи у розмірі встановленому ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та забезпечити її щомісячну виплату у розмірі не нижче 8 мінімальних пенсій за віком, починаючи з 01 червня 2011 року виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з наступним підвищенням.
Постановою Славутицького міського суду Київської області від 23 грудня 2011 року позовні вимоги позивача до Управління Пенсійного Фонду України у м. Славутичі Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати пенсійних виплат задоволено, а саме: визнано неправомірною відмову відповідача щодо переведення позивача на пенсію по інвалідності згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як інваліду 2 групи, щодо якої встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, як особі, яка має статус постраждалого від аварії на Чорнобильській АЕС і віднесена до категорії 1; зобов'язано відповідача з 01 червня 2011 року перевести позивача згідно поданої заяви на пенсію по інвалідності згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як інваліда 2 групи, щодо якої встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, як особі яка має статус постраждалого від аварії на Чорнобильській АЕС і віднесена до категорії 1 та обчислити пенсію у мінімальному розмірі , встановленому ч.4 ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" для інвалідів 2 групи не нижче 8 мінімальних пенсій за віком, відповідно до ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність і виплачувати її у такому розмірі, починаючи з 15 червня 2011 року з урахуванням фактично виплачених сум.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, Управління Пенсійного Фонду України у м. Славутичі Київської області, подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.
Згідно зі п.1 ч.1 ст.198, ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що на користь позивача необхідно здійснити перерахунок та виплату відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України у м. Славутичі Київської області, визнаний інвалідом 2 групи захворювання, пов'язаного з впливом аварії на ЧАЕС, віднесений до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1, виданим Київською облдержадміністрацією 12 лютого 1997 року.
У відповідності до ст.49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Частиною 4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлено, що в усіх випадках розмір пенсії для інвалідів ІІ групи, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 8 мінімальних пенсій за віком.
З матеріалів справи вбачається, позивач звернувся відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з заявою, в якій просив перевести його з пенсії за віком на державну пенсію по ІІ групі інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та виплачувати державну пенсію по ІІ групі інвалідності ( не менше 8 мінімальних пенсій за віком ) згідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія Київського апеляційного адміністративного суду дійшла наступного.
Листом від 09 червня 2011 року № 3690/3 відповідач відмовив позивачу в переведенні його на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», мотивуючи тим, що перехід на даний вид пенсії є недоцільним для позивача, оскільки розмір пенсії при цьому зменшиться.
Однак, позивач є особою, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, тому наділений державою правовим статусом, який включає в себе право на державну пенсію за шкоду, заподіяну здоров»ю. Наділивши зазначеною соціальною гарантією осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, держава таким чином взяла на себе публічне зобов'язання забезпечити належний матеріальний рівень цих осіб. При цьому, позивач має право обрати, яку з державних пенсій їй отримувати.
На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.
Керуючись ст.ст.183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України у м. Славутичі Київської області - залишити без задоволення.
Постанову Славутицького міського суду Київської області від 23 грудня 2011 року - залишити без змін.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.Е. Мацедонська
Судді Т.М. Грищенко
І.О. Лічевецький
Головуючий суддя Мацедонська В.Е.
Судді: Лічевецький І.О.
Грищенко Т.М.