Жилищный адвокат

На кого розрахована «Дитяча» ковбаса

  На кого розрахована «Дитяча» ковбаса

  Антимонопольний комітет зобов’язав виготовляти м’ясні вироби для малюків згідно зі стандартами

  «Все найкраще дітям!» Цим принципом керується більшість батьків, коли купують продукти харчування для малечі. Тож не дивно, що в магазині, як вважають дорослі, обирається все найкраще. Часто перевагу віддають тим продуктам, на етикетці яких є напис «дитячий», навіть попри те, що коштують вони дорожче за звичайні. Проте чи справджуються їхні очікування?

  Навіть якщо на ковбасі написано, що вона «дитяча», не факт, що її можна їсти малечі. Фото PHL

  Як товар ви назвете…

  Нещодавно до виробників, які виготовляють «дитячі» ковбаси та сосиски, навідались у гості представники Антимонопольного комітету, щоб перевірити, а чи справді ця продукція відповідає суворим вимогам відповідних стандартів.

  Як з’ясувалось, виробники присвоювали назву «Дитяча» продукції масового споживання. Але ж згідно із державним стандартом, ковбаси варені «Дитяча», «Дитяча вершкова», сосиски «Дитячі» рекомендовані Міністерством охорони здоров’я для харчування дітей дошкільного і шкільного віку та дієтичного харчування. А це означає, що до складу й сировини таких продуктів висуваються жорсткіші вимоги, ніж до продуктів загального харчування. А використання у маркуванні назви «Дитяча», якщо це звичайна продукція — не що інше, як поширення неправдивої інформації. Загальновідомо ж, що більшість споживачів, дивлячись на цей напис, сприймає цей продукт як такий, яким варто годувати дитину.

  Аби й надалі виробники не вводили споживачів в оману, Антимонопольний комітет зобов’язав привести склад і маркування фасованих сосисок вищого гатунку під назвою «Дитячі», а також ковбас варених «Дитяча» та «Дитяча вершкова» у відповідність до спеціальних вимог ДСТУ. Ці порушення були виявлені у таких виробників: ПАТ «Кременчукм’ясо», ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат», ТДВ «Ятрань», ПП «Колос», ТОВ «М’ясна фабрика «Фаворит плюс», ТОВ «Єнакіївський м’ясокомбінат».

  Після «роботи над помилками» виробники мають отримати спеціальний висновок санітарно-епідеміологічної експертизи щодо відповідності продукції нормам, встановленим для ковбасних виробів, рекомендованим для харчування дітей дошкільного та шкільного віку. Також виробники повинні зазначити на етикетках відповідної продукції: «рекомендовано для харчування дітей дошкільного і шкільного віку та дієтичного харчування». Ну а ті, хто не зможе довести, що їхня продукція справді відповідає спеціальним вимогам нормативно-технічної документації, — будуть зобов’язані припинити поширення неправдивої інформації на етикетках.

  Не вір очам своїм

  Експерти із захисту прав споживачів нагадують, що у нас на ринку є чимало продукції, стилізованої під дитяче харчування. І потрібно бути вкрай уважним, щоб не потрапити на гачок хитрих підприємців, які бажають її «втюхати» довірливим батькам.

  Тобто намалювали виробники на пакуванні звичайної пачки із соком мультяшних зайчиків і котиків — і все, споживачі вважатимуть його таким, який потрібно давати дитині. Те ж, що окрім маркування, із дитячою продукцією той сік нічого не пов’язує, — це вже інше питання. Зауважимо, дуже важливе. Адже до продукції дитячого харчування наше законодавство висуває дуже суворі вимоги.

  — На жаль, виробники масово стилізують свою продукцію під дитячу, — наголошує голова ВГО «Якість життя» Олександр Ладигін. — Стилізація — це цілий процес, і вона буває словесною, візуальною, звуковою. Використовується все що завгодно, аби лише довести батькам, що саме продукт від цього конкретного виробника потрібно купити. Щодо нормативної бази — то у нас усе добре і зрозуміло лише в тих випадках, коли йдеться про діток до трьох років. На маркуванні продукції, орієнтованої на цих маленьких споживачів, має бути написано, що цей продукт призначений для харчування дітей такого-то віку. Проте коли йдеться про старших діток, тут усе значно складніше, тому що немає чітких законодавчих вимог до цієї продукції. Тож відповідальність за їхнє харчування лежить на батьках. А вони повинні думати, що купувати і чим годувати свою дитину.

  Як приклад стилізації фахівець наводить ситуацію, яка склалась із одним із вітчизняних виробників соків. Цей кмітливий підприємець зареєстрував як власну назву два слова «Сік яблучний». І цей напис великими літерами написав на лицьовому боці пачки з яблучним… нектаром. Хоч ці продукти за своїм складом різні! Натомість правду про напій друкували невеликими літерами і збоку пачки. Ось так батьків вводили в оману. Тож перед тим, як чимось нагодувати дитину, потрібно бути дуже уважним.

  СЕКРЕТИ ВИБОРУ

  Корисне не завжди модне

  Перед тим, як купити їжу для дітей до трьох років, потрібно уважно роздивитись пакування і знайти там напис: «продукт дитячого харчування, рекомендований дітям такого-то віку». Якщо таких слів немає, то незважаючи на написи, зроблені великими літерами, переконання рекламних роликів, потрібно подумати — чи варто купувати цю продукцію для маляти.

  Якщо йдеться про дітей старшого віку, спочатку батькам варто визначитись: а чи взагалі потрібен цей конкретний продукт дитині. Приміром, наскільки потрібно їй щодня їсти ковбасу. В цьому випадку пріоритетом стає сам продукт. Після того, як ви переконались, що дитині справді потрібен саме цей продукт, з’ясовуємо, з чого він виготовлений. Для цього читаємо склад продукту чи напою. Варто запам’ятати, що чим коротший перелік складових, тим краще. Бажано, щоб невідомих або специфічних термінів у цьому переліку також було якомога менше.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.


  Вам это будет интересно:

  В отношении В.Пшонки открыты новые уголовные производства

  Главное следственное управление Генеральной прокуратуры Украины расследует уголовные производства в отношении бывшего Генпрокурора Украины Виктора Пшонки – относительно присвоения бюджетных средств ...

  схваленого рішенням НТР від 13.06.2013 № 77, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

  МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ Науково-технічна рада (у робочому порядку) Про внесення змін до тематичного Плану науково-дослідних розробок, схваленого рішенням НТР від 13.06.2013 № 77

  Про затвердження Положення про Центр патріотичного виховання, Міністерство молоді та спорту України

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2013 р. за № 1941/24473 Про затвердження Положення про Центр патріотичного виховання Відповідно до пункту 4 Положення про позашкільний навчальний заклад та пункту 11 Переліку типів позашкільних навчальних закладів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 року № 433 ( 433-2001-п ), Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2009-2015 роки( 41-2009-п ), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 січня 2009 року № 41, з метою упорядкування діяльності, підвищення якості навчально-виховного процесу та рівня організаційної роботи позашкільних навчальних закладів патріотичного напряму, які перебувають у підпорядкуванні структурних підрозділів з реалізації державної молодіжної політики місцевих органів виконавчої влади, НАКАЗУЮ:

  Про видачу ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

  Про видачу ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку За підсумками розгляду заяви та документів, поданих заявником до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на видачу ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку — діяльності з торгівлі цінними паперами, відповідно до Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії( z0890-06 ), затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006 № 345 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.07.2006 за № 890/12764 (із змінами), та на виконання рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1497 НАКАЗУЮ:

  Консультации по недвижимости
  Адвокат по ЖКХ
  Рекомендовано !
  Киевские судебные решения

  №910/22831/14

  Судья: Васильченко Т.В.
  07.01.2015

  №757/24024/14-ц

  Судья: Цокол Л. І.
  07.01.2015
  Новости жилищных адвокатов
  Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

  Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

  На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

  На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

  На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

  На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

  Об Адвокате
  Всем большое спасибо. Ваш интернет проект - без всякого сомнения сейчас - единственный в своем роде. Как здорово, что есть такие полезные порталы. Этот интернет портал весьма многообразен в использовании. На нем удобно проводить свободное время - просто, удобно,быстро.

  Добрый день!

  Привет!. Абсолютно случайно набрел на этот интернет проект, чему сильно рад и доволен! С удовольствием сошлюсь на Вас на своей страничке в интернете!
  Публикации о недвижимости
  О налогообложении операции с недвижимостью ...

  О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

  Что лучше агент по недвижимости или адвокат

  Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

  fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66