Справа № 3-3215/13
№ 760/8327/13- п
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лозинська М.І., за участі прокурора Скакун О.М розглянувши адміністративну справу № 0286/10000/13, що надійшла з Київської регіональної митниці, у відношенні керівника поштової організації Китайської народної республіки - Mr. ОСОБА_2. Director-General пан ОСОБА_2, Генерального директора. Aдресa - АДРЕСА_2, у зв'язку з порушенням нею митних правил, передбачених ст. 473 Митного кодексу України,
встановив:
19.12.2011 року в зоні митного контролю на території ДОПП „УКРПОШТА" (м. Київ, вул. Г.Кірпи, 2), під час митного огляду міжнародного поштового відправлення № RR 835831102 CN яке пересилалось з Китайської народної республіки на ім'я ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ОСОБА_1) виявлено Брелок з прихованою відеокамерою в комплекті з USB кабелем - 2 шт.
В процесі митного контролю було відібрано зразки товару відповідно до акту взяття проб і зразків товарів № RR 835831102 CN від 23 грудня 2011.
Згідно висновку спеціаліста Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи від 10 січня 2012 № 12.3-116 наданий на дослідження пристрій, з вмонтованою відеокамерою за конструктивним виконанням та призначенням мають ознаки товарів, зазначених в постанові КМУ № 86 від 28.01.04 розділі 5, частині 3 (додаток 1) «Технічні засоби та пристрої для зняття інформації з каналів зв'язку та інші технічні засоби негласного одержання інформаціїя», а саме технічних засобів негласного одержання інформації закамуфльовані під звичайні побутові та інші предмети.
На адресу Управління Служби безпеки України у м.Києві направлено Повідомлення про кримінальне правопорушення № 105, за ознаками ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.
Київською регіональною митницею, листом від 13.02.2013 № 51/12-1400 отримано матеріали провадження з яких слідує що постановою слідчого відділу УСБ України у м. Києві кримінальне провадження, № 22012110000000084, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 201 КК України, закрито 13.02.2013 року, у зв'язку із відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.
Відповідно до п. 2 «Положення про порядок розроблення, виготовлення, реалізації та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1450 від 27.10.2001 року замовниками розроблення та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації можуть бути центральні органи виконавчої влади, розвідувальні органи, підрозділи яких провадять оперативно-розшукову діяльність, міжнародні правоохоронні організації, спеціальні служби та правоохоронні органи іноземних держав.
Постановою Верховної Ради України № 2471-ХІІ від 17.06.1992 року затверджено Перелік видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, відповідно до п. 7 якого у власності громадян не можуть перебувати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.
Відповідно до ст. 15 Всесвітньої поштової конвенції до пересилання у всіх категоріях кореспонденції заборонені предмети ввезення або обіг яких заборонено в країні призначення.
Згідно з п. 2 ст. 235 Митного кодексу України забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку.
Тобто, у діях керівника поштової організації Китайської народної республіки - Mr. ОСОБА_2. Director-General пан ОСОБА_2, Генерального директора. Aдресa - АДРЕСА_2, міжнародне поштове відправлення № RR 835831102 CN, що відправлене з Китайської народної республіки, вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 473 Митного кодексу України, а саме пересилання у міжнародних поштових відправлення товарів, заборонених до такого пересилання, у звґязку з чим відносно нього було складено протокол про порушення митних правил.
Предмет правопорушення - брелок з прихованою відеокамерою в комплекті з USB кабелем - 2 шт., згідно з описом предметів від 28.03.2013 року вилучений та зберігається на складі Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А.
Вартість предмету правопорушення становить 2 грн. (дві грн. 00 коп.).
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
В судовому засіданні прокурор та представник митного органу підтримали протокол та просили накласти стягнення у виді конфіскації в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора, представника митного органу, суд вважає, що факт вказаного правопорушення повністю підтверджується наявними матеріалами справи, а саме: протоколом про порушення митних правил, службовою запискою, описом предметів.
Враховуючи обставини правопорушення, суд вважає за доцільне обрати стягнення у виді конфіскації товарів, що є предметом правопорушення.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 283, 284, 294 КУпАП, ст. 473 МК України,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_2 визнати винним у порушенні митних правил за статтею 473 Митного Кодексу України.
Товар, що є предметом правопорушення, а саме: брелок з прихованою відеокамерою в комплекті з USB кабелем - 2 шт., згідно з описом предметів від 22.03.2013 року вилучений та зберігається на складі Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А., конфіскувати в дохід держави.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано до Апеляційного суду міста Києва протягом десяти днів з дня отримання постанови через Солом'янський районний суд міста Києва.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: М.І. Лозинська