Справа № 713/1755/14-к
Провадження №1-кс/713/130/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.09.2014 м. Вижниця
Слідчий суддя Вижницького районного суду Чернівецької області Кибич І.А., з участю секретаря Мірчева О.І., за участю заявника ОСОБА_1, за участю представника заявника ОСОБА_2, за участю прокурора Марчука І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вижниця скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність начальника СВ Вижницького РВ УМВС України у Чернівецькій області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд із скаргою на бездіяльність начальника СВ Вижницького РВ УМВС України у Чернівецькій області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та зобов'язання вчинити певні дії.
В скарзі вказував, що 11 серпня 2014 року звернувся із заявою про внесення відомостей до ЄРДР про кримінальне правопорушення відносно посадової особи - директора Вашковецького медичного коледжу ОСОБА_3 за ч.1 ст.172 КК України, які виразились у незаконному звільненні його з роботи. Його заява в ЄРДР не зареєстрована, а зареєстрована в журналі Єдиного обліку, що являється порушенням інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, затвердженої наказом МВС України №1050 від 19.11.2012 року.
06.09.2014 року о/у СДСБЕЗ Вижницького РВ УМВС Маньковським Д.О. винесено висновок про відсутність ознак кримінального правопорушення в діях директора Вашковецького медичного коледжу.
Вважає, що висновок від 06.09.2014 року є неправильний, протирічить матеріалам справи, наданими до заяви копіями рішення Апеляційного суду Чернівецької області та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.06.2014 року.
Просив визнати неправомірною бездіяльність начальника СВ Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та зобов'язати начальника СВ Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань по його заяві від 11.08.2014 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 скаргу підтримали, просили її задовольнити.
Прокурор в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні скарги.
Начальник СВ Вижницького РВ, в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду скарги, про причини неявки суд не повідомив.
Слідчий суддя, заслухавши заявника ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_2, прокурора, дослідивши скаргу, дійшов до висновку, що скарга обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 11.08.2014 року ОСОБА_1 звернувся до Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області із заявою про вчинене кримінальне правопорушення за ч.1 ст. 172 КК України, а саме, за незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю наступає відповідне кримінальне покарання. Вказана заява не внесена у ЄРДР.
Відповідно до Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, затвердженої наказом МВС України 19.11.2012 № 1050, встановлено п.3.5. Про наявність письмових заяв про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що надійшли до чергової частини органу внутрішніх справ, а також повідомлень, які надійшли усно, у яких наявні відомості, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, після реєстрації в журналі ЄО оперативний черговий доповідає начальникові слідчого підрозділу для внесення слідчими відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформує начальника органу внутрішніх справ.
Вказана Інструкція встановлює порядок ведення єдиного обліку органами і підрозділами внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, а також порядок здійснення контролю за його дотриманням.
Вказана заява ОСОБА_1 містить відомості, передбачені ч.5 ст.214 КПК України, які необхідні для внесення її до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відповідно до ч.1 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Станом на 24.09.2014 року відомості по заяві ОСОБА_1 до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені, досудове розслідування не розпочато.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна
Відповідно до ст.306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п'яти днів з моменту надходження скарги.
Розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов'язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Відповідно до ст.307 КПК України, за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: скасування рішення слідчого чи прокурора; зобов'язання припинити дію; зобов'язання вчинити певну дію; відмову у задоволенні скарги.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.
Таким чином скарга ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.214, 303-307, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Бездіяльність начальника СВ Вижницького РВ УМВС України у Чернівецькій області по невнесенню відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань по заяві ОСОБА_1 від 11.08.2014 року - визнати неправомірною.
Зобов'язати начальника СВ Вижницького РВ УМВС України у Чернівецькій області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань по заяві ОСОБА_1 від 11.08.2014 року.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: І. А. Кибич