ун. № 759/12018/14-к
пр. № 1-кп/759/480/14
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 липня 2014 року Святошинський районний суд міста Києва
в складі: головуючого - судді Почупайло А.В.
при секретарі Довганич В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження № 12014100080003876 відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що народився в м. Баранівка, Баранівського району, Житомирської області, українця, громадянина України, неодруженого, не працюючого, освіта неповна середня, зареєстрованого в АДРЕСА_1, проживаючого в АДРЕСА_2, в силу ст. 89 КК України не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,
сторони кримінального провадження: прокурор - Федченко О.С., обвинувачений - ОСОБА_1, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 05 травня 2014 року, приблизно в 20.00 годин, знаходячись в квартирі АДРЕСА_3, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння та маючи потребу в грошових коштах, вирішив вчинити крадіжку чужого майна.
З метою виконання свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном, ОСОБА_1 зайшов у кімнату зазначеної квартири та пересвідчившись в тому, що за його діями ніхто не спостерігає, з метою обернення на свою користь та особистого збагачення, таємно викрав чуже майно, яке знаходилось в даній кімнаті а саме: планшет «Престижіо», вартістю 1300 гривень, золоту каблучку 585 проби, вартістю 700 гривень, грошові кошти в сумі 150 гривень, яке належить ОСОБА_2, завдавши потерпілій матеріальну шкоду на загальну суму 2150 гривень. А також таємно викрав чуже майно: мобільний телефон «Нокіа N70», вартістю 1200 гривень із сім-карткою оператора мобільного зв'язку «Лайф», вартістю 10 гривень, на рахунку, якої грошових коштів не було, золоту каблучку, 585 проби, вартістю 2500 гривень, золотий ланцюжок, 585 проби, вартістю 7500 гривень, золотий браслет, 585 проби, вартістю 3800 гривень, грошові кошти в сумі 560 гривень, флеш-накопичувач «КЛО», вартістю 100 гривень, яке належить ОСОБА_3, завдавши потерпілій матеріальну шкоду на загальну суму 15670 гривень. Сховавши викрадене майно у кишені свого одягу, ОСОБА_1 з місця вчинення злочину втік, розпорядившись викраденим майном на власний розсуд.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 винним себе у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення при обставинах, викладених в обвинувальному акті визнав повністю та показав, що 05 травня 2014 року, приблизно в 20.00 годин, він разом зі своїм знайомим на ім'я ОСОБА_4, знаходились в квартирі АДРЕСА_3, куди їх запросила дівчина на ім'я ОСОБА_2, з якою вони того вечора познайомилися. Після вживання спиртних напоїв, коли ОСОБА_2 з ОСОБА_4 знаходились на балконі зазначеної квартири, він зайшов у кімнату квартири, звідки вирішив таємно викрасти чуже майно. Пересвідчившись, що за його діями ніхто не спостерігає він, з метою обернення на свою користь та особистого збагачення, викрав речі які знаходились в даній кімнаті, а саме: планшет «Престижіо», дві золоті каблучки, золотий ланцюжок, золотий браслет, грошові кошти в сумі 560 гривень та 150 гривень, флеш-накопичувач «КЛО», мобільний телефон «Нокіа N70» з сім-карткою «Лайф», які заховав у кишені свого одягу після чого залишив квартиру, розпорядившись викраденим майном на власний розсуд.
У скоєнному щиро кається.
Оскільки обвинуваченим ОСОБА_1 та іншими учасниками судового провадження не оспорюються фактичні обставини, судом встановлено, що учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні сумніви у добровільності їхньої позиції, роз'яснивши їм положення ч. 3 ст. 349 КПК України, суд при визначенні обсягу доказів, що підлягають дослідженню, обмежився показаннями обвинуваченого ОСОБА_1 та дослідженням матеріалів кримінального провадження, що характеризують особу обвинуваченого, визнавши, відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України, недоцільним дослідження інших доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються.
Враховуючи викладене, суд, допитавши обвинуваченого, дослідивши матеріали кримінального провадження, що характеризують особу обвинуваченого, приходить до висновку, що вина обвинуваченого ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення при обставинах, викладених в обвинувальному акті доведена повністю, й кваліфікація його дій за ч.1 ст. 185 КК України є правильною, оскільки він таємно викрав чуже майно.
Обговорюючи питання про міру та вид покарання обвинуваченому ОСОБА_1 суд, враховує ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, що є злочином середньої тяжкості, особу обвинуваченого, який на час вчинення кримінального правопорушення суспільно-корисною працею зайнятий не був, не працює, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, в силу ст. 89 КК України не судимий, його відношення до скоєного, обставиною, що обтяжує покарання обвинуваченого у відповідності до вимог ст. 67 КК України суд визнає вчинення кримінального правопорушення в стані алкогольного сп'яніння, обставиною що пом'якшує покарання обвинуваченого у відповідності до вимог ст. 66 КК України суд визнає щире каяття, та вважає за необхідне обрати йому покарання, необхідне й достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів, у виді позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України, так як приходить до висновку, що його виправлення та перевиховання можливе без відбування покарання.
Речові докази по справі: планшет «Престижіо», мобільний телефон «Нокіа N70», флеш-накопичувач «КЛО», передані на зберігання власникам, суд вважає за необхідне залишити власникам.
Керуючись ст. ст. 370, 374 КПК України, суд, -
з а с у д и в:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України та призначити йому покарання у виді 1 (одного) року позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням строком на 1 (один) рік, відповідно до ст. 76 КК України, зобов'язавши його не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину, і виконає покладені на нього обов'язки.
Речові докази по справі: планшет «Престижіо», мобільний телефон «Нокіа N70», флеш-накопичувач «КЛО» - залишити власникам речей.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі апеляції через Святошинський районний суд м. Києва протягом 30 днів, з дня його проголошення.
Суддя: