Справа № 761/10273/13-ц
Провадження №2/761/4944/2013
УХВАЛА
іменем України
09 жовтня 2013 року Шевченківський районний суд м. Києва
В складі головуючого судді Волокітіної Н.Б.
При секретарі Михнюк В.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання представника позивача про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-і особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договору дарування недійсним,
ВСТАНОВИВ
В судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про призначення по вищевказаній цивільній справі амбулаторну судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану позивача ОСОБА_1 в момент укладання Договору дарування від 03.10.2007 року, проведення якої просить доручити Українському науково-дослідному інституту соціальної та судової психіатрії та наркології МОЗ України, витрати за проведення експертизи покласти на позивача.
Відповідач та треті особи в судове засідання не з'явилися, про час та місце слухання справи повідомлялися належними чином, а тому суд вважає за можливе вирішити дане клопотання без їх участі.
Заслухавши думку представника позивача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що клопотання представника позивача підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.. 143 ЦПК України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, техніки, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Статтею 145 ЦПК України визначено, що призначення експертизи є обов'язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи є обов'язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити, зокрема, психічний стан особи.
Враховуючи, що для вирішення питання щодо встановлення психічного стану позивача під час укладання спірного договору необхідні спеціальні знання в галузі психіатричної медицини, а такими знаннями суд не володіє, суд вважає за необхідне призначити по справі амбулаторну судово-психіатричну експертизу.
Проведення експертизи доручити Українському науково-дослідному інституту соціальної та судової психіатрії та наркології МОЗ України.
Керуючись ст. 143, 145 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ
Призначити по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-і особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договору дарування недійсним амбулаторну судово-психіатричну експертизу, поставивши на вирішення експертів наступні питання:
1.Чи страждала ОСОБА_1 будь-яким психічним розладом на момент укладання Договору дарування від 03.10.2007 року. Якщо так, то до якої категорії хворобливих станів належить даний психічний розлад - хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства, іншого хворобливого стану психіки
2. Чи є причинно-наслідковий зв'язок між хронічними захворюваннями ОСОБА_1 та психічним розладом.
3. Яким чином впливають хронічні захворювання ОСОБА_1 на її здатність розуміти значення своїх дій та керувати ними.
4. Чи могла ОСОБА_1 на момент укладання Договору дарування від 03.10.2007 року розуміти значення своїх дій та керувати ними.
Проведення експертизи доручити Українському науково-дослідному інституту соціальної та судової психіатрії та наркології МОЗ України ( м. Київ, вул. Фрунзе, 103).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.
Оплату проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1, яка проживає за адресою АДРЕСА_1 (представник позивача ОСОБА_5, який проживає за адресою АДРЕСА_2).
На дослідження експертів надати матеріали цивільної справи № 7611027313, провадження № 2761494413.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя