11.06.2014 Справа № 756/7985/14-ц
№ 2/756/3507/14
№756/7985/14-ц
УХВАЛА
11 червня 2014 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Шевчук А.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Згідно ст. 109 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
У відповідності до ч.2 ст. 110 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред»являтися за місцем проживання позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров»я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за місцем проживання будь-кого з них.
Як вбачається із позовної заяви, донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає разом з матір»ю, відповідач зареєстрована АДРЕСА_1, що територіально не відноситься до Оболонського районного суду м. Києва.
Хоча ОСОБА_1 до суду подано заяву про розгляд справи за його місцем проживання, при цьому, не надано підтвердження неможливості за станом здоров»я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.
Також, позивачем не надано підтвердження домовленості подружжя про місце розгляду справи та не зазначено доказів на підтвердження можливості розгляду позову за його місцем проживання.
Відповідно до ст. 115 ЦПК України, якщо суддя вирішуючи питання про відкриття провадження у справі встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 112, 114, 115 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.В. Шевчук