02.06.2014 Справа № 756/5127/14-ц
унікальний № 756/5127/14-ц
провадження № 2/756/2812/14
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2014 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Маринченко М.М.,
при секретарі Князік І.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей.
В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що вона та відповідач мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Їх шлюб з відповідачем має формальний характер, відповідач проживає окремо, діти проживають з нею та перебувають на її утриманні, відповідач участі у вихованні та утриманні дітей не бере.
Посилаючись на те, що відповідач має нерегулярний, мінливий дохід, позивач просить стягнути з відповідача на її користь на утримання дітей аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі по 3000 грн. щомісячно, починаючи з дня подання позову до досягнення старшою дитиною - дочкою ОСОБА_3 повноліття, а з ІНФОРМАЦІЯ_7 року - стягувати з відповідача 1500 грн. щомісячно на утримання сина ОСОБА_4 до його повноліття, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В судовому засіданні позивач позов підтримала в повному обсязі. Додатково зазначила, що працює у дитячому садочку № 234 вихователем, її посадовий оклад становить 1547 грн. на місяць. Разом з нею та дітьми проживає її мама-пенсіонер та брат з дружиною. Дочці виповнилося 16 років, вона навчається у поліграфічному училищі, навчання безкоштовне. Сину 7 років, закінчує перший клас. Син часто хворіє на простудні захворювання, перебуває на обліку у гастроентеролога. Відповідач не проживає з ними з січня 2014 року, матеріальної допомоги дітям не надає, офіційно не працевлаштований, але їй відомо що він працював на якійсь фірмі монтажником і його дохід становив близько 5000 грн. на місяць. Стан здоров'я відповідача нормальний, інших дітей він не має, батьки відповідача померли. Також позивач повідомила, що рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 18 квітня 2014 року шлюб між нею та відповідачем розірвано.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив. Суд ухвалив проводити заочний розгляд справи за відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст.ст. 181, 182 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі, і не можуть бути меншими, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнення аліментів у твердій грошовій сумі відповідно до ст. 184 Сімейного кодексу України здійснюється у тому випадку, коли платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід або частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.
Згідно ч. 2, 3 ст. 183 Сімейного кодексу України якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбі з 30 червня 2006 року. Рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 18 квітня 2014 року шлюб між сторонами розірвано.
Від шлюбу вони мають малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та неповнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
З пояснень позивача та довідки форми № 3 вбачається, що діти проживають з позивачем та перебувають на її утриманні, відповідач проживає окремо та участі в утриманні дітей не приймає.
Як зазначає позивач, відповідач офіційно не працевлаштований, має нерегулярний заробіток.
З урахуванням вищенаведених, повідомлених позивачем обставин, суд вважає можливим стягнути з відповідача на користь позивача на утримання двох дітей аліменти в твердій грошовій сумі у розмірі 1000 грн. щомісячно з дня звернення до суду з позовною заявою до досягнення старшою дитиною повноліття.
Також з відповідача в дохід держави слід стягнути судовий збір в розмірі 243 грн. 60 коп.
На підставі ст. ст. 180-184, 191 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 15, 60, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України,
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого в АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрованої в АДРЕСА_2, аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1000 (одна тисяча) грн. щомісячно, починаючи з 14 квітня 2014 року і до досягнення повноліття ОСОБА_3.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 243 грн. 60 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Апеляційну скаргу на заочне рішення суду може бути подано позивачем до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя М.М. Маринченко