РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-3624/2011
05.12.2012 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим
під головуванням судді Сенька М.Ф.,
при секретарі Чепюк А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства «Будівельне управління №813» про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди,
встановив:
У вересні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про стягнення з ВАТ «Будівельне управління №813» (далі - ВАТ «БУ №813») компенсації заробітної плати за час вимушеного прогулу в розмірі 5 642грн. та моральної шкоди, яку позивачем оцінено в 30 000грн.
Вимоги мотивовані несвоєчасністю видачі відповідачем позивачу трудової книжки, за обставин припинення трудових відносин між сторонами.
Позивач в судовому засіданні зменшив розмір вимог щодо відшкодування суми середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу до 4 768,71 грн.
Представник відповідача в суд не прибув, про час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, однак надіслав письмові заперечення проти позову, згідно яких вимоги позову в частині стягнення заробітку за час вимушеного прогулу визнав, а щодо вимог про відшкодування моральної шкоди просив відмовити в їх задоволенні за підстав необґрунтованості.
Оскільки, у справі достатньо даних про права взаємовідносини сторін, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення у справі. Позивач не заперечував проти такого порядку розгляду справи.
Судом встановлено таке.
ОСОБА_1 до 30.06.2011 року працював начальником служби безпеки руху управління механізації і транспорту ВАТ «Будівельне управління №813».
Наказом генерального директора ВАТ «Будівельне управління №813» № 560-п від 30.06.2011р. позивача звільнено з роботи на підставі п.1ч.1ст.36 КЗпП. (за угодою сторін)
Відповідно до вимог ст.47 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строк, визначений ст.116 цього кодексу.
Відповідно до п.4.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29.07.93р. № 68 з відповідними змінами, пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.
Угодою про припинення трудового договору від 12.05.2011р. сторони, поряд з іншим, закріпили, що трудова книжка позивача має бути направлена відповідачем поштою у день звільнення.
Проте, ОСОБА_1 отримав даний документ лише 12.08.2011р. на що вказує відповідна розписка.
Винність у затримці видачі трудової книжки відповідачем не заперечується.
Згідно з ч.4 ст.235 КЗпП, у разі затримки видачі трудової книжки з вини власника працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, тому в цій частині позов підлягає задоволенню в сумі 4 768,71грн.
Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення позову в цій частині.
Що стосується вимог про відшкодування моральної шкоди, то суд вважає, що така шкода виходячи з обставин справи, як вони встановлені в судовому засіданні, дійсно заподіяна позивачу, і має бути відшкодована йому відповідачем на підставі ст.237-1 КЗпП, проте її розмір необґрунтовано завищено.
Тому, суд виходячи з характеру та обсягу перенесених позивачем страждань, додаткових зусиль для організації життя, тощо, на які посилався позивач, виходячи з засад розумності, вважає, що 1500 грн. буде достатньо позивачу для того, щоб компенсувати заподіяні йому моральну шкоду.
Отже позов підлягає задоволенню частково.
За такого висновку суду, судові витрати понесені позивачем при зверненні до суду відповідно до ст. 88 ЦПК України, мають бути компенсовані йому відповідачем.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 213, 214-215, 224- 226 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Будівельне управління №813» на користь ОСОБА_1 середню заробітну плату за час вимушеного прогулу в сумі 4 768 грн. 71 коп., 1 500 грн. у відшкодування моральної шкоди, та 30 грн. судових витрат, а всього 6298 (шість тисяч двісті дев'яносто вісім) грн. 71 коп.
В задоволенні решти вимог позову відмовити.
На рішення позивачем може бути подана апеляційна скарга в Апеляційний суд АР Крим через Київський районний суд м. Сімферополя на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя