Справа № 617/216/14-ц
Провадження № 6/617/4/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.02.2014 року Вовчанський районний суд Харківської області в складі:
Головуючого судді Король Т.В.
при секретарі Павлюковій С.М.
розглянувши подання відділу державної виконавчої служби Вовчанського РУЮ Харківської області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, -
встановив:
Відділ державної виконавчої служби Вовчанського РУЮ Харківської області звернувся до суду із поданням, в якому просить вирішити питання про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу до виконання ним своїх зобов'язань по виконавчому листу №2-866/09 , виданному 23.12.2009 року Вовчанським районним судом Харківської області, про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2, аліменти на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 14 частини його заробітку (доходу), щомісячно починаючи з 23.11.2009 року і до досягнення повноліття,але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч. 2 ст. 377-1 ЦПК України, суд розглядає подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Згідно ст.377-1 ЦПК України вбачається, що питання про тимчасове обмеження боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень інших органів(посадових осіб) вирішуються судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Згідно ст.6 ч.1 п.5 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" вбачається, що підставою для тимчасового обмеження у праві виїзду громадян України є ухилення від виконання зобов'язань, покладених на них рішенням суду, рішенням іншого органу (посадової особи) -до виконання зобов'язань.
Державний виконавець відділу державної виконавчої служби Вовчанського РУЮ, в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду подання.
Подання державного виконавця повинно відповідати вимогам, що визначені листом Міністерства юстиції України від 06 червня 2008 року N 25-32/507 «Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов'язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладені на них рішеннями судів», а саме: ухилення боржника від виконання своїх обов'язків повинно бути обґрунтовано та проведено достатньо заходів примусового виконання рішень передбачених Законом України «Про виконавче провадження» у повній мірі з додаванням копій документів виконавчого провадження.
Право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду, зобов'язань, тобто наявність лише самого зобов'язання не наділяє державного виконавця правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за кордон. Окрім того факт ухилення має підтверджуватись сукупністю доказів, які державний виконавець зазначає у поданні.
До суду надана постанова про відкриття виконавчого провадження від 10 жовтня 2013 року, а також довідка ВДВС Вовчанського РУЮ, щодо існуючої заборгованості по аліментам у ОСОБА_1 Також не надано відомостей про те, що боржник отримав копію постанови про відкриття виконавчого провадження, не надано доказів на підтвердження того, що боржник викликався до ВДВС Вовчанського РУЮ Харківської області та інших необхідних документів для вирішення судом питання про необхідність обмеження виїзду ОСОБА_1 за межі України.
Крім того, в матеріалах справи відсутні відомості про те, що державним виконавцем здійснені всі можливі інші заходи необхідні для своєчасного і повного виконання рішень суду.
Стаття 33 Конституції України передбачає, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.
За таких умов, з огляду на те, що державним виконавцем не надано достатньо доказів на підтвердження вимог свого подання, суд вважає за необхідне відмовити йому у задоволенні вищезазначеного подання про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», ст. 33 Конституції України, ст. 377-1 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні подання державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Вовчанського районного управління юстиції Харківської області про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Вовчанський районний суд Харківської області протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали без участі особи, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: