Жилищный адвокат

Про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Корюківської міської ради Чернігівської області - Корюківський районний суд Чернігівської області - Синько О. О.

  1. ПОСТАНОВА
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 736/861/13-а

Номер провадження 2-а/736/81/2013

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 липня 2013 року м. Корюківка

Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючої судді Синько О.О.,

при секретарі Крапивній Г.В.,

за участю:

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідачів Малиша Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі засідань суду у м. Корюківка адміністративну справу за позовом приватного підприємства «ОСОБА_1» до Корюківської міської ради Чернігівської області, виконавчого комітету Корюківської міської ради Чернігівської області про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Корюківської міської ради Чернігівської області, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про визнаня незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Корюківської міської ради Чернігівської області від 24 травня 2013 року № 103 «Про обмеження режиму роботи магазину ПП «ОСОБА_1» по АДРЕСА_1», з урахуванням зменшених позовних вимог. Свій позов мотивував тим, що оскаржуване рішення є неправомірним, так як магазин розташований не в житловій зоні; посилання в рішенні на те, що розпиття відвідувачами торгівельного закладу алкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у нетверезому стані та притягнення їх до адміністративної відповідальності були здійсненні з вини власника магазину, є неправомірними. Відповідачем порушено процесуальне законодавство щодо запрошення позивача на засідання виконавчого комітету для погодження режиму роботи магазину, що є порушенням пп.4 п.«б» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Виконавчим комітетом неправомірно застосований пп.2 п.«б» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», так як фактів порушення магазином норм експлуатації та організації обслуговування населення, технічного стану, безпечних і здорових умов праці, екологічних та санітарних норм не встановлено. Крім того, оскаржуваним рішенням порушено конституційне право власності позивача, так як магазин ПП «ОСОБА_1» розташований на земельній ділянці, яка є його приватною власністю, що підтверджується договором купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення (серія ВМЕ № 781871 від 23.06.2009 року). Приміщення магазину також є його приватною власністю, що підтверджується договором купівлі-продажу магазину (серія ВСА № 508810 від 05.03.2005 року).

Відповідно до ч.3 ст.52 КАС України виконавчий комітет Корюківської міської ради Чернігівської області залучений у якості другого відповідача.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав повністю, просив суд їх задовольнити.

В судовому засіданні представник відповідачів Малиш Л.В. проти позову заперечував та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд встановив наступне.

Рішенням виконавчого комітету Корюківської міської ради Чернігівської області від 24 травня 2013 року № 103 «Про обмеження режиму роботи магазину ПП «ОСОБА_1» по АДРЕСА_1» обмежено режим роботи магазину приватного підприємства «ОСОБА_1» та встановлено графік його роботи з 08.00 год. до 20.00 год.

Приймаючи оскаржуване рішення, виконавчий комітет Корюківської міської ради Чернігівської області розглянув інформацію Корюківського РВ УМВС України у Чернігівській області та констатував, що в період з 25 березня по 20 травня біля магазину було встановлено факти порушень, а саме розпиття відвідувачами магазину ПП «ОСОБА_1» по АДРЕСА_1 пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді, на правопорушників було складено 13 адміністративних матеріалів за ст.178 КУпАП. Всі правопорушення були скоєні в період з 23 до 02 години ночі. Магазин згідно графіка роботи працює цілодобово.

Враховуючи вищевикладене, керуючись пп.2 п.«б» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Корюківської міської ради Чернігівської області прийняв оскаржуване рішення від 24 травня 2013 року №103 «Про обмеження режиму роботи магазину ПП «ОСОБА_1» по АДРЕСА_1» та обмежив режим роботи магазину приватного підприємства «ОСОБА_1», встановивши графік роботи з 08.00 год. до 20.00 год.

Представник приватного підприємства «ОСОБА_1» на засідання виконавчого комітету Корюківської міської ради Чернігівської області 24 травня 2013 року не запрошувався.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Відповідно до п.3 ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дій).

Як вбачається зі змісту оскаржуваного рішення, виконавчий комітет Корюківської міської ради Чернігівської області, пославшись на пп.2 п.«б» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», констатувавши неодноразові факти правопорушень з боку відвідувачів магазину позивача, у зв'язку з чим 13 разів складались адміністративні матеріали за ст.178 КУпАП, вирішив обмежити режим роботи магазину приватного підприємства «ОСОБА_1» по вул. Вокзальній, 20, в м. Корюківка, встановивши графік роботи з 08.00 год. до 20.00 год.

Проте, згідно пп.2 п.«б» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах; прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства.

При цьому такий спосіб здійснення контролю, як одноособове встановлення суб'єктом владних повноважень графіку роботи об'єкту торгівлі, що належить до приватної форми власності, пп.2 п.«б» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачений.

Відповідно до п.п.4 п.«б» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень органів сільських, селищних, міських рад віднесено встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Положеннями п.5 Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затверджених Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 11.07.2003 року № 185, передбачено, що режим роботи торговельного об'єкта встановлюється суб'єктом господарювання самостійно, а у випадках, передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування.

Згідно п.7 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 року № 854, режим роботи спеціалізованих магазинів, спеціалізованих відділів, секцій встановлюється суб'єктом господарської діяльності за погодженням з органами місцевого самоврядування.

При винесенні виконавчим комітетом Корюківської міської ради Чернігівської області рішення від 24 травня 2013 року № 103 «Про обмеження режиму роботи магазину ПП «ОСОБА_1» по АДРЕСА_1» вказані вище вимоги законодавства враховані не були, оскаржуваним рішенням режим роботи магазину виконкомом обмежено та встановлено графік його роботи самостійно, без погодження з власником магазину, що суперечить вимогам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, проте відповідачами правомірності оскаржуваного рішення також не доведено.

Аналізуючи викладене, суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення прийняте виконавчим комітетом Корюківської міської ради Чернігівської області, на підставах, у спосіб та порядку, що не передбачені Конституцією та законами України, а тому оскаржуване рішення є незаконним та підлягає скасуванню.

Керуючись ч.2 ст.19 Конституції України, ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.5 Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затверджених Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 11.07.2003 року № 185, п.7 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 року № 854, ст.ст.11, 69, 70, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов приватного підприємства «ОСОБА_1» до Корюківської міської ради Чернігівської області, виконавчого комітету Корюківської міської ради Чернігівської області про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Корюківської міської ради Чернігівської області - задовольнити повністю.

Визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Корюківської міської ради Чернігівської області від 24 травня 2013 року № 103 «Про обмеження режиму роботи магазину ПП «ОСОБА_1» по АДРЕСА_1».

Стягнути з місцевого бюджету Корюківської міської ради Чернігівської області на користь приватного підприємства «ОСОБА_1» 34 грн. 41 коп. судових витрат.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня отримання копії постанови, за правилами встановленими ст.ст. 185- 187 КАС України, шляхом подання через Корюківський районний суд Чернігівської області апеляційної скарги з поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Корюківського районного суду

Чернігівської області О.О.Синько

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

«АвтоВаз» переходить під контроль Renault-Nissan

Сторони остаточно узгодили усі деталі угоди. За 570 млн євро франко-японський альянс отримає контрольний пакет акцій російського автовиробника у понад 67%.

У Донецьку вшанували «вугільного маршала»

На приміщенні 1-го навчального корпусу Донецького національного технічного університету встановили меморіальну дошку видатному випускникові закладу колишньому міністрові вугільної промисловості ...

20 тыс грн требовал чиновник киевского военкомата за содействие в уклонении от мобилизации. ВИДЕО

16 сентября 2014 военной прокуратурой Дарницкого гарнизона военной прокуратуры Центрального региона Украины совместно с оперативными работниками Печерского райуправления ГУ МВД Украины в г. Киеве ...

Українцям не радять їхати до Саудівської Аравії через пневмонію

Міністерство закордонних справ України просить українців без нагальної потреби не їхати до Саудівської Аравії через стрімке розповсюдження там вірусу атипової пневмонії.

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Друзья класс!!! Все что вы делаете для нас очень важно!!!

Чувствуется неподдельная забота о пользователях. Благодаря столь занимательному интернет проекту я, наконец-то, надумался купить отдельную линию.

. Совершенно случайно набрел на сайт, чему очень рад! С удовольствием размещу ссылку на своей станичке!
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66