КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/452/14
Суддя доповідач Карпушова О.В.
УХВАЛА
10 квітня 2014 року м. Київ
Суддя-доповідач Київського апеляційного адміністративного суду Карпушова О.В., розглянувши апеляційну скаргу Державної реєстраційної служби України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 лютого 2014 р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Хед Менеджмент Компанія" до Державної реєстраційної служби України, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Братіслава» про визнання протиправними дій та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
До Київського апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 826/452/14 разом з апеляційною скаргою Державної реєстраційної служби України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 лютого 2014 року.
Вивчивши матеріали справи, суддя-доповідач дійшов до висновку, що апеляційна скарга апелянта підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до частини 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції прийнята 24.02.2014 року.
Згідно поштового повідомлення про вручення поштового відправлення апелянт отримав копію рішення суду першої інстанції 17.03.2014 року (арк. спр.67).
Згідно поштового штемпеля на конверті, Державно реєстраційна служба України подала до суду першої інстанції апеляційну скаргу 31.03.2014 року, тобто з порушенням процесуального строку.
Питання про поновлення строку апелянтом не порушується.
Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Відповідно до ст. 58 цього Кодексу повноваження представників підтверджується довіреністю або документами, які стверджують займану ними посаду.
Апеляційна скарга підписана представником Укрдержреєстру ОСОБА_2 за довіреністю.
Проте надана до апеляційної скарги довіреність з повноваженнями ОСОБА_3 на оскарження рішення є ксерокопія, не завірена належним чином.
Відповідно до вищевказаного, в матеріалах справи відсутній документ, засвідчений належним чином, що підтверджує повноваження ОСОБА_2 на підписання апеляційної скарги.
Враховуючи викладене, суддя-доповідач дійшов до висновку про необхідність залишити апеляційну скаргу апелянта без руху з наданням строку для подання апелянтом заяви з підставами щодо поважності причин пропуску строку, якщо такі є, та оригіналу документу про підтвердження повноважень ОСОБА_2 на підписання апеляційної скарги, або його копії, засвідчену належним чином.
Керуючись статтями 24, 102, 186, 189, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної реєстраційної служби України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 лютого 2014 р. у справі № 826/452/14 - залишити без руху.
Надати апелянту строк протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для надання заяви з підставами щодо поважності причин пропуску строку, якщо такі є, та оригіналу документу про підтвердження повноважень ОСОБА_2 на підписання апеляційної скарги, або його копії, засвідчену належним чином.
Роз'яснити, що в разі невиконанні вимог даної ухвали, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження, що позбавляє апелянта права повторного звернення до апеляційного суду з цього питання.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили.
Суддя О.В. Карпушова