Жилищный адвокат

Про закриття адміністративної справи відносно ОСОБА_3 за ст - Апеляційний суд Чернігівської області - Салай Г. А.

  1. ПОСТАНОВА
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 751/6872/13-п Головуючий у 1 інстанції Кузьмін М.В. Провадження № 33/795/223/2013 Категорія - 483 ч.1 МК

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 вересня 2013 року місто Чернігів

Апеляційний суд Чернігівської області в складі:

Головуючого судді - Салая Г.А.,

З участю прокурора - Кириченка А.В.

Представника Чернігівської митниці - Дятченка Ю.П.

Захисника особи, притягнутої до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові апеляційну скаргу Чернігівської митниці на постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 31 липня 2013 року про закриття адміністративної справи відносно ОСОБА_3 за ст. 483 ч. 1 МК України -

В С Т А Н О В И В:

Цією постановою було закрито провадження по справі відносно директора компанії «TECNO-STAR DUE» s.r.l., Via Modena N.53, 41014 Castelvetro Di Modena, Italy, ОСОБА_3 (ОСОБА_3), ІНФОРМАЦІЯ_1,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 483 ч. 1 МК України у зв'язку з відсутністю в його діях складу правопорушення.

Вилучений, відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0294/10200/13 від 27.05.2013 року, товар, загальною вартістю 515 101,10 грн., який зберігається на складі Чернігівської митниці було повернуто власнику.

Згідно постанови суду 20.05.2013 року, о 10-27 год., в зону митного контролю митного поста «Сеньківка» Чернігівської митниці, прибув транспортний засіб, д.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2, під керуванням громадянина Російської Федерації ОСОБА_5 Як підставою для переміщення вантажу «Меблі та їх частини, арматура для трубопроводів» митною територією України в режимі прохідного транзиту (митниця в'їзду - Чопська митниця, митниця виїзду - Чернігівська митниця), водієм були надані товаро - супровідні документи, згідно яких вбачається, що відправником/продавцем товару «Арматура для трубопроводів в а/с» являється компанія «TECNO-STAR DUE». При огляді вищезазначеного товару було встановлено, що товар не відповідає інформації, зазначеній в наданих документах.

Закриваючи справу суд мотивував своє рішення тим, що відповідно до роз'яснень постанови Пленуму ВСУ, від 03.06.2005 року № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» п.6 ч. 6 не можна розглядати як правопорушення дії особи, яка здійснюючи транзитне перевезення товарів через територію України, надала митним органам супровідні документи з відомостями, що не відповідають дійсності, без умислу порушити митні правила, передбачені чинним законодавством України». Отже суд вирішив, що в діях ОСОБА_3 відсутній умисел на порушення митних правил.

В апеляційній скарзі Чернігівська митниця просить скасувати постанову суду, та прийняти по справі нову постанову. Звертає увагу на те, що здійсненим у період з 20.05.13 до 24.05.13 року митним оглядом товару встановлено, що товар який переміщувався не відповідав інформації, зазначеній в документах відповідно до commercial invoice, а саме було виявлено: невідповідність кількості товару згідно заявленого, виявлено товар, який не було заявлено, вказана невірна інформація країни походження виробу, не виявлено заявлені в commercial invoice товари.

Стверджує, що товар «Арматура для трубопроводі в а/с», загальною вагою 5737 кг, переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, що містять неправдиві відомості.

Не погоджуючись із закриттям справи у зв'язку з відсутністю в діях громадянина ОСОБА_3 складу правопорушення апелянт аргументує свої доводи наступним. Відповідно до роз'яснень постанови Пленуму ВСУ, абзац від 03.06.2005 року № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» п.6 ч. 6 не можна розглядати як контрабанда дії особи, яка здійснюючи транзитне перевезення товарів через територію України, надала митним органам супровідні документи з відомостями, що не відповідають дійсності, без умислу порушити митні правила, передбачені чинним законодавством України». Отже суд вирішив, що в діях ОСОБА_3 відсутній умисел на порушення митних правил.

Однак, наведені вказівки постанови Пленуму ВСУ стосуються відповідальність за контрабанду за ст. 201 КК України і наступають у випадках, коли мало місце умисне переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, вчинене у великих розмірах.

Відповідно до ст. 458 МК України порушення митних правил можуть бути як умисні так і з необережності. Виходячи з постанови суду наявність умислу повинна бути тільки у разі вчинення контрабанди товарів, відповідальність за яку передбачена КК України.

В судовому засіданні представник Чернігівської митниці підтримав подану апеляційну скаргу, просив скасувати постанову суду першої інстанції скасувати, винести нову постанову, якою накласти на ОСОБА_3 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ст. 483 ч. 1 МК України. Крім, того просить стягнути з останнього витрати митного органу по зберіганню товару.

Прокурор також підтримав апеляційну скаргу Чернігівської митниці, просив постанову суду першої інстанції скасувати, винести нову постанову.

Захисник ОСОБА_2 просив залишити без задоволення апеляційну скаргу Чернігівської митниці, а постанову суду першої інстанції без змін, посилаючись на те, що в діях ОСОБА_3 був відсутній умисел на порушення митних правил України. Вказаний вантаж був опломбований і переміщувався через митну територію України в режимі транзиту. Економічним інтересам держави не завдано ніякої шкоди.

Вислухавши наведені пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали адміністративної справи та доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає необхідним її задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний з'ясувати чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, необхідні для правильного вирішення справи. Постанова судді повинна бути законною і обґрунтованою.

Адміністративним правопорушенням визнається протиправна умисна або необережна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, встановлений порядок управління та за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.

Диспозиція ст. 483 ч. 1 МК України передбачає, що правопорушенням є дії по переміщенню товарів через митний кордон з приховуванням від митного контролю, з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів та способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу, як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, щодо найменування товарів. Їх ваги або кількості, країни походження, відправника/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД.

Виходячи з вказаної диспозиції норми закону, суб'єктивна сторона цього адміністративного правопорушення характеризується виною у формі прямого або непрямого умислу.

Товар перевозився через митний кордон України в транзитному режимі з Італії в Російську федерацію за правилами митної конвенції про міжнародні перевезення вантажів із застосуванням МДП від 1975 року, до якої Україна приєдналася у жовтні 1994 року.

Відповідно до ст. 23 Конвенції, митні органи можуть провадити у дорозі перевірку й огляд вантажу дорожніх транспортних засобів або контейнерів. Митний огляд товарів і транспортних засобів, що здійснюють їх перевезення на умовах Конвенції МДП, проводиться відповідно до ст., ст. 41, 55, 62, 63, 65 МК України.

В судовому засіданні апеляційного суду встановлено, що згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення від 27.05.2013 року здійсненим у період з 21.05.2013 року по 24.05.2013 року оглядом товару, що переміщувався транспортним засобом д.н.з. НОМЕР_1/НОМЕР_2, під керуванням громадянина Російської Федерації ОСОБА_5 commercial invoice від 15.05.2013 року та CMR від 16.05.2013 року № 1723167 не відповідає інформації, зазначеній в даних документах. А саме виявлено невідповідність щодо кількості товару згідно заявленому в commercial invoice від 15. 05.2013 року № 38 типовий фланець в а/с: заявлено 456 шт., виявлено 504 шт.; запірний шаровий кран: заявлено 437 шт., виявлено 448 шт.; прокладки з графіту заявлено 96 шт., виявлено 156 шт.

Виявлений товар, який взагалі не заявлений в commercial invoice від 15.05.2013 року: індикатор з подвійним склом, кількістю 20 шт., країни виробництва Франція та Великобританія, болти та гайки кількістю відповідно 1675 шт. та 1535 шт. Згідно наявної інформації в commercial invoice від 15.05.2013 року країна походження фільтру чавунного зазначено Італія, тоді як на самому виробі - Великобританія.

Відповідно до результатів проведеного огляду були не виявлено в заявленій commercial invoice від 15.05.2013 року наступні товари: осьовий компенсатор із нержавіючої сталі в кількості 48 шт., прокладки з синтетичних волокон кількістю 70 шт.

Враховуючи наведене апеляційний суд погоджується, з доводами апеляційної скарги Чернігівської митниці про те, що в даному випадку є переміщення товарів через митний кордон України на підставі документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх кількості, країни походження, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, вчинені з непрямим умислом.

Про непрямий умисел свідчить письмові пояснення директора «TECNO-STAR DUE» s.r.l. ОСОБА_3. Він вказав, що вказаний товар вони отримували в іншій італійській фірмі, які довіряли як поставщику. Там вони також отримали пакет документів для оформлення митному брокеру. Вони рахували, що отриманий товар є італійського походження, тому вказали це в документах. Вважає, що наявність більшого по кількості вантажу це не їх вина. Тому у них не було умислу на відправку на адресу ТОВ «Оренбиф» більшої кількості товару.

Згідно з роз'ясненням, які містяться в п. 6 ч.6 Постанови Пленуму Верховного суду України № 8 від 03.06.2005 року «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» не можна розглядати як контрабанду дії особи, які здійснюючи транзитне перевезення товарів через територію України, надала митним органам супровідні документи з відомостями, що не відповідають дійсності, без умислу порушити митні правила, передбачені чинним законодавством України.» Наведена вказівка Постанови Пленуму стосується контрабанди, відповідальність за яку настає за ст. 201 КК України.

Однак, в даному випадку в діях ОСОБА_3, вчинених з необережності є порушення митних правил, за які передбачена адміністративна відповідальність на підставі норм МК України.

Таким чином в діях ОСОБА_3 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 483 ч.1 МК України. Тому, постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з винесенням апеляційним судом нової постанови, якою необхідно на ОСОБА_3 накласти адміністративне стягнення відповідно до санкції ст. 483 ч. 1 МК України.

Згідно висновку експерта від 11. 06. 2013 року № 142001102 - 1932 загальна вартість безпосередніх предметів порушення митних правил становить 515 101 грн. 10 коп.

Відповідно до вимог ст. 520 МК України, витрати митного органу за зберігання товару в сумі 414 грн. 70 коп. підлягають покладенню на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності.

На підставі викладеного, керуючись ст., ст. 467, 483 МК України, 293, 294 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу Чернігівської митниці - задовольнити, постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 31 липня 2013 року про закриття провадження по справі відносно ОСОБА_3 за ст. 483 ч. 1 МК України - скасувати.

Притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 483 ч. 1 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 515 101 грн. 10 коп., а також конфіскацією товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил по даній справі, які зберігаються на Чернігівській митниці.

Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина Італії витрати митного органу по зберіганню майна в сумі 414 грн. 70 коп.

Постанова не оскаржується.

Суддя Г. А. Салай

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Про видачу ліцензії з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом ТОВ НВП „ХЕРСОНСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД”, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про видачу ліцензії з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом ТОВ НВП „ХЕРСОНСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД" Згідно з повноваженнями, наданими Законом України „Про електроенергетику"( 575/97-ВР ), Указом Президента України від 23.11.2011 № 1059( 1059/2011 ) „Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

Про офіційні курси гривні до іноземної валюти, Національний банк України

Національний банк України 21.09.2012 встановлює такі офіційні курси гривні до іноземної валюти* Код цифровий Код літерний Кількість одиниць Назва валюти Офіційний курс

Прокуратура Сумской области заинтересовалась местным СИЗО в связи с решением Евросуда

Следственным отделом следственного управления прокуратуры Сумской области было начато досудебное расследование по факту ненадлежащего исполнения служебных обязанностей должностными лицами Сумского ...

Про внесення змін до постанови НКРЕ від 28.12.2011 № 154, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про внесення змін до постанови НКРЕ від 28.12.2011 № 154 Відповідно до Законів України «Про засади функціонування ринку природного газу» ( 2467-17 ), «Про природні монополії»( 1682-14 ) та Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059( 1059/2011 ) «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики», до Методики розрахунку тарифів на транспортування та постачання природного газу для підприємств з газопостачання та газифікації( v0983227-02 ), затвердженої постановою НКРЕ від 04.09.2002 № 983, та Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу ( z0685-13 ), затвердженої постановою НКРЕ від 03.04.2013 № 369, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Ваш интернет сайт - класс так много чего тут любопытного и нужного. Хочу пожелать держаться так же высоко и в будующем и всего самого... Не снижайте планку!

Как много актуальной информации. Большущее Вам спасибо. С Вами приятно работать! Ребята - Вы умнички.

Благодарим всех, от кого зависит работа этого портала.
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66