Справа № 215/4701/13-а
2-а/215/116/13
УХВАЛА
05.08.2013 року Суддя Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Лиходєдов А.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Комунального закладу «Обласний клінічний центр медико - соціальної експертизи» про зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
З позову слідує, що позовні вимоги заявлені з посиланням на ст. 18 КАС України, яка стосується предметної підсудності, в тому числі місцевих загальних судів, як адміністративних судів.
Але при цьому вимоги та обставини, на які посилається позивач, не стосуються напряму спору щодо рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах які визначені підсудними місцевим загальним судом, тобто, що розглядаються місцевими загальними судами, як адміністративними судами, так як, хоча відповідачем є комунальний заклад, але він підпорядкований Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації.
Крім цього 03.12.2009 р. постановою Кабінету Міністрів України затверджено Положення «Про медико - соціальну експертизу» № 1317, яке регулює положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності.
Забезпечення проведення медико - соціальної експертизи в Україні покладено на Міністерство охорони здоров'я України, як на орган виконавчої влади.
Згідно п. 4 Положення «Про медико - соціальну експертизу» встановлено, що медико - соціальну експертизу проводять медико - соціальні експертні комісії (далі - комісії), з яких утворюються в установленому порядку центри (бюро), що належать до закладів охорони здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннях охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
Центр (бюро) очолює головний лікар, який призначається Міністром охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, керівником управління охорони здоров'я обласної (міської) держадміністрації.
Тобто за позовними вимогами та обставинами, що обґрунтовують позов, він не підлягає розгляду відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевими загальними судами.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні окружним адміністративним судам.
Отже вказаний адміністративний позов повинен розглядатися Дніпропетровським окружним адміністративним судом.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо справа не підсудна адміністративному суду, до якого звернувся позивач, тобто, якщо в тому числі порушено предметну підсудність адміністративних справ, то позовна заява повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18 ч.ч. 1, 2, 108 ч. 3 п. 6 КАС України,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Комунального закладу «Обласний клінічний центр медико - соціальної експертизи» про зобов'язання вчинити певні дії, повернути позивачеві, разом із усіма доданими до нього матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу, шляхом подання апеляційної скарги в 5-ти денний строк з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ: