Жилищный адвокат

На запуск аграрного ринку в Запоріжжі забракло коштів

  На запуск аграрного ринку в Запоріжжі забракло коштів

  «Січовий» досі не готовий прийняти торговців і покупців, хоча перша черга об’єкта мала запрацювати ще влітку минулого року

  Чимало писано-говорено про потребу створення в Україні мережі гуртових аграрних ринків. У рамках реалізації державної програми і в Запоріжжі, неподалік південного автотранспортного в’їзду до міста, ТОВ «Агробізнес/Запоріжжя» взялося будувати регіональний — «Січовий».

  Запорізький край здавна славиться овочами (Кам’янсько-Дніпровський, Великобілозерський, Василівський райони) та фруктами (Мелітопольський, Приазовський, низка інших), м’ясною (Мелітопольський, Веселівський), молочною (Бердянський), рибною (Приазовський та Приморський) продукцією високої якості. Та запоріжці не бачили ані мелітопольської черешні вищого сорту, ані великобілозерських і кам’янських помідорів, ані іншої місцевої продукції. Фактично за безцінь її скуповували на стихійних ринках перекупники і вивозили, здебільшого, за кордон. Від такої «цінової політики» страждали не лише запоріжці, а й сільгоспвиробники.

  Готовність 20-відсоткова

  Регіональний гуртовий агроринок мав вирішити названі проблемні питання. Розуміючи це, місцева влада забезпечила сприятливі умови для старту його зведення. Початкові темпи будівництва вражали і давали надію на швидке введення ринку в експлуатацію. Торік екскаватори працювали навіть у тридцятиградусний мороз. У цьому, перебуваючи в Запоріжжі з робочим візитом, переконався міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, що високо оцінив роботу зі зведення агроринку і був певен, як і інвестор, що першу чергу об’єкта, а це 2 павільйони, здадуть в експлуатацію 1 червня 2012 року. Але сталось не так, як гадалось. Чому? Про це «УК» розповів директор ТОВ «Агроринок/Запоріжжя» Юрій Комісаренко: «Будівництво зупинилося ще влітку 2012-го на етапі завершення фундаментів і початку зведення металевих і залізобетонних каркасів для двох павільйонів. Загалом в об’єкт вкладено 13 мільйонів гривень приватних інвестицій. До червня люди працювали у дві зміни, а потім почались проблеми з компенсаційним фінансуванням з бюджету приватних інвестицій (механізм якого передбачений відповідним законом — програмою з розбудови мережі гуртових агроринків, а обсяги — постановою Кабміну, підкріпленою законом про бюджет). Фахівці пов’язують це із витратами держбюджету на Євро-2012. Таким чином, торік відшкодування в обсязі 4,7 млн грн, які інвестор планував витратити на завершення зведення першої черги ринку, так і не відбулось. Тож сьогодні готовність першої черги — на рівні 20%».

  Торговельний майданчик таки запрацює

  — Водночас, ми з оптимізмом дивимось у майбутнє. Адже держава не відмовляється від цього проекту, — продовжує Юрій Комісаренко. — На законодавчому рівні вирішено всі питання — прийняті відповідні закони, підзаконні законодавчі акти, процедури, постанови Кабміну. Маємо позитивні приклади колег у Києві, Донецьку і Львові — там державна допомога надана у повному обсязі. Нас на старті підтримала і досі не полишає місцева влада. Ще не були узгоджені деякі питання на державному рівні, як у області нам відкрили «зелену вулицю» для реалізації проекту. Якщо вирішиться питання із фінансуванням, уже влітку перша черга стане до повноцінної роботи.

  Директор ТОВ «Агроринок/Запоріжжя» нагадав, що мережа гуртових агроринків має забезпечити населення високоякісними продуктами харчування — м’ясом, молочною продукцією, рибою, фруктами, овочами, квітами та супутніми товарами — за доступними цінами впродовж року, а не лише у сезон. Вона має розв’язати проблеми збуту агропродукції виробниками і професійними посередниками і надати споживачеві якісний безпечний продукт за справедливою ціною шляхом переміщення на міжрайонному, міжобласному і міждержавному рівнях. За прикладом львівського «Шувару» на ринку діятиме низка програм підтримки вітчизняного товаровиробника — від співпраці з головами сільрад і дистанційного продажу до калібрування, миття та упакування продукції, додав він. Наразі такі ринки вже запущено у Києві і Донецьку.

  ДОВІДКА «УК»

  Загальна вартість проекту «Гуртовий ринок сільськогосподарської продукції «Січовий» — 400 мільйонів гривень. Його площа — 36 га, забудови —170 тисяч квадратних метрів. Загальна вартість одного павільйону — 25 млн грн плюс затрати на інфраструктуру. Передбачено зведення 17 павільйонів, у першій черзі — два. Комунікації: електроенергетичні —2,7 км , каналізація ливнева —4,8 км, водопровід — 1,2 км.

  Передбачається створення 200 нових робочих місць (охоронці, техперсонал, менеджери, адміністратори, бухгалтери, юристи тощо). Кожне робоче місце на ринку «обробляють» до 17 працівників суміжних підприємств у галузі АПК, логістики, виробництва оснащення, тари та упаковки тощо.

  ПРЯМА МОВА

  Олександр ПЕКЛУШЕНКО, голова Запорізької облдержадміністрації:

  — Гуртовий продовольчий ринок — це не лише майданчики, навіси і овочесховища. А перш за все логістика. Тож створювати його має команда професіоналів, що добре знають галузь і зможуть реалізувати заплановане. Зі свого боку, обласна влада зробила все від неї залежне для організації такого ринку в регіоні, далі — робота інвесторів. На жаль, вони не змогли виконати взятих на себе зобов’язань і сьогодні змушені шукати співінвестора для завершення будівництва. Думаю, вони це зроблять, але я не бачу можливості відкрити гуртовий ринок сільгосппродукції в Запорізькій області раніше 2015 року.

  Сергій ГЕРМАН, керівник сільгоспвиробничого ТОВ «Аврора», Оріхівський район:

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.


  Вам это будет интересно:

  Оплата невикористаної відпустки, Редакції виданьОплата невикористаної відпустки

  Я в цьому році не ходив у відпустку. У зв'язку з цим хочу отримати за це компенсацію. Чи маю я таке право? Максим ГОВОРУН. Чернігівська область. Конвенція Міжнародної організації праці від 24 червня 1970 року № 132 про оплачувані відпустки ( 993_022 ) встановлює, що угоди про відмову від права на мінімальну щорічну оплачувану відпустку або про невикористання такої відпустки із заміною її компенсацією чи іншим чином, відповідно до національних умов, визнаються недійсними або забороняються. Тому законодавство України не може встановлювати право громадян на заміну всієї відпустки грошовою компенсацією. Стаття 24 Закону України "Про відпустки"( 504/96-ВР ) (далі — закон) передбачає можливість отримання компенсації лише за частину невикористаної відпустки. Основною умовою для цього є використання не менше мінімальної тривалості відпустки, яка сьогодні становить 24 календарні дні. Так, ч. 4 ст. 24 закону передбачено, що у разі використання 24 календарних днів відпустки працівник має право на грошову компенсацію решти невикористаного відпочинку. Отже, головною умовою отримання компенсації є фактичне використання 24 календарних днів за певний робочий рік. Проте встановлене правило щодо грошової компенсації не розповсюджується на осіб віком до 18 років.

  У Лас-Веґасі завершився чемпіонат світу з кубика Рубіка

  Австралієць Фелікс Земдеґс виграв найвищу нагороду у виклику 33.Після трьох днів змагань Земдеґс випередив інших учасників із найкращим пересічним часом розвязання класичного виклику 33 8,18 ...

  Харьковский подросток пытался ограбить помещение местного суда

  В Харькове подросток пытался ограбить Коминтерновский районный суд г. Харькова. По данным Главного управления МВД Украины в Харьковской области, в ночь на 5 февраля на главный пульт централизованного ...

  В Высшем хозсуде прошли подготовку судьи апелляционных судов

  В Высшем хозяйственном суде Украины по программе Национальной школы судей Украины прошли подготовку судьи апелляционных судов. Об этом сообщает пресс-служба ВХСУ.

  Консультации по недвижимости
  Адвокат по ЖКХ
  Рекомендовано !
  Киевские судебные решения

  №910/22831/14

  Судья: Васильченко Т.В.
  07.01.2015

  №757/24024/14-ц

  Судья: Цокол Л. І.
  07.01.2015
  Новости жилищных адвокатов
  Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

  Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

  На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

  На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

  На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

  На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

  Об Адвокате
  Просто отличный сайт! Хорошенький интернет сайтик! Классно! Всё очень удобно и просто. Благодарю за профессиональный интернет проект!

  Этот интернет сайт классный! Пользовался очень часто. Думаю, что этот сайт ждет хорошее будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими работами чаще!

  Очень оригинальный, интересный и абсолютно не похожий на другие портал! Я хочу поддержать Вас финансово. Как это можно сделать?
  Публикации о недвижимости
  О налогообложении операции с недвижимостью ...

  О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

  Что лучше агент по недвижимости или адвокат

  Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

  fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66