ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
________________________________________________________________________________УХВАЛА
про повернення позовної заяви
15.05.13
№ 910/8956/13
Суддя Ломака В.С., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Л.К.О.»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сектор»
про стягнення 5 181,99 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Л.К.О.» звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сектор» про стягнення 5 181,99 грн.
Подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Л.К.О.» позовна заява про стягнення 5 181,99 грн. не відповідає вимогам розділу VIII Господарського процесуального кодексу України, а тому підлягає поверненню з посиланням на ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на наступне.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Приписами ст. 34 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Так, частиною 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
У відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В силу Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 р., розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Згідно з ч. 2 ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
З наданого позивачем опису вкладення у цінний лист № 0306207334580 від 07.05.2013 р. вбачається, що ним направлено на адресу відповідача лист з оголошеною цінністю, а саме, «найменування предметів: позовна заява № 12; ТТН-ВН-Е23481 від 23.11.11; ТТН-ВН-Е25441 від 17.12.11; ТТН-ВН-Е20767 від 19.10.11; ТТН-ВН-Е21981 від 02.11.11» кількість предметів « 5» всього на 10 аркушах.
При цьому, позовна заява з якою позивач звернувся до суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів разом з додатками складається з 19 аркушів та 10 додатків (без урахування поштової квитанції на відправлення копії позовної заяви з описом відповідачу та платіжного доручення на судовий збір), отже, позивачем направлено на адресу відповідача не всі додані до позовної заяви документи чи не в повному обсязі, в зв’язку з цим, суд дійшов висновку, що позивачем не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і всіх доданих до неї документів.
Дані обставини є суттєвими, оскільки нормами ст. 59 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача після одержання ухвали про порушення провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.
Відповідно до п. 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву повернути без розгляду.
Звернути увагу позивача, що після усунення недоліків, які стали підставою повернення позовної заяви без розгляду, він може повторно звернутися до господарського суду міста Києва з позовом.
Суддя В.С. Ломака