печерський районний суд міста києва
Справа № 757/20496/14-ц
Категорія
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2014 року Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді -Новака Р.В.,
народного засідателя: Напольських А.А.,
народного засідателя: Полякової О.Ю.
при секретарі - Пановик Ю. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за заявою Територіального медичного об'єднання «Фтизіатрія» у м. Києві в особі Міжрайонного диспансерного відділення № 1, заінтересовані особи: ОСОБА_1, Київська міська протитуберкульозна лікарня № 2 про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, -
В С Т А Н О В И В :
17.09.2014 Територіальне медичне об'єднання «Фтизіатрія» в особі Міжрайонного диспансерного відділення № 1 звернулось до суду із заявою про примусову госпіталізацію ОСОБА_1 до Київської міської протитуберкульозної лікарні № 2, в якому просить надати дозвіл госпіталізувати в примусовому порядку ОСОБА_1 до Київської міської протитуберкульозної лікарні № 2 на строк три місяці, починаючи з дня фактичної госпіталізації, посилаючись на хворобу останньої.
В судове засідання представник заявника та лікар Ілляш В.В. не з'явились, надали письмові заяви про розгляд справи за їх відсутності, одночасно зазначили, що заявлені вимоги підтримують в повному обсязі.
Суд, враховуючи, що заінтересована ОСОБА_1 за даними протитуберкульозного закладу становить загрозу розповсюдження хвороби, відповідно до ст. 285 ЦПК України, визнав можливим розгляд справи у її відсутність та у відсутність представника заявника та лікаря Ілляш В.В.
Дослідивши та оцінивши письмові докази у справі у їх сукупності, суд дійшов висновку, що заява Територіального медичного об'єднання «Фтизіатрія» у м. Києві в особі Міжрайонного диспансерного відділення № 1 про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Судом встановлено, що відповідно до витягу з амбулаторної карти диспансерної хворої ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, складеного та підписаного лікарем-фтизіатром Міжрайонного диспансерного відділення №1 Ілляш В.В. та завідуючою Міжрайонного диспансерного відділення № 1 Ліщенко Н.В., ОСОБА_1 встановлено діагноз ВДТБ (30.12.2013) легень (дисемінований) Дестр. (-), МБТ (+), М+, К+, Резист (-), Гіст. 0, Категорія 1, Когорта 4 (2014), та вона становить загрозу розповсюдження хвороби - туберкульоз. Крім того, як зазначено у витязі, ОСОБА_1 зловживає алкоголем.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз», у разі, якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що становить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих. Примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом увалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до трьох місяців.
Згідно Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», туберкульоз віднесено до соціально небезпечних захворювань.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» туберкульоз - соціально небезпечна інфекційна хвороба, що викликається мікробактеріями туберкульозу.
Згідно ч. 3 ст. 20 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз», хворі на туберкульоз та інфіковані мікробактеріями туберкульозу зобов'язані: дотримуватися призначеного їм відповідно до стандарту медичної допомоги режиму лікування; дотримуватися правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров'я під час стаціонарного чи санаторно-курортного лікування; проходити у встановлені строки обов'язкові медичні огляди та обстеження на туберкульоз, визначені відповідними галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я; дотримуватися вимог протиепідемічного режиму.
Так, згідно наявних в матеріалах амбулаторної картки даних, хвора ОСОБА_1 в порушення наведеної вище норми закону ухиляється від лікування небезпечної хвороби, чим ставить в загрозливе становище осіб, що його оточують, подальша його відмова від проходження лікування може призвести до поширення захворюваності на туберкульоз серед населення, що призведе до порушення права на безпечну санітарно-епідеміологічну ситуацію необмеженого кола осіб.
Оскільки ОСОБА_1 в епідеміологічному відношенні є небезпечною для оточуючих, при цьому в добровільному порядку відмовляється пройти дообстеження (діагностику) та курс лікування від захворювання на туберкульоз, який супроводжується бактеріовиділенням, то наявні правові підстави для госпіталізації хворої в примусовому порядку до протитуберкульозного закладу - Київської міської протитуберкульозної лікарні № 2 на строк три місяці.
За таких обставин, заява Територіального медичного об'єднання «Фтизіатрія» у місті Києві в особі Міжрайонного диспансерного відділення № 1 є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, рішення суду підлягає негайному виконанню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 1, 11, 20, 25 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз», ст.ст. 3, 4, 11, 60, 209, 212-215, 218, 223, 234-235, 283-286, 292, 294, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву Територіального медичного об'єднання «Фтизіатрія» у м. Києві в особі Міжрайонного диспансерного відділення № 1, заінтересовані особи: ОСОБА_1, Київська міська протитуберкульозна лікарня № 2 про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу - задовольнити в повному обсязі.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою АДРЕСА_1, госпіталізувати в примусовому порядку до Київської міської протитуберкульозної лікарні № 2, що розташована за адресою: Київська область, смт. Гостомель, на строк три місяці, починаючи з дня фактичної госпіталізації до Київської міської протитуберкульозної лікарні № 2.
Рішення суду підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Р.В. Новак
Народні засідателі А.А. Напольських
О.Ю. Полякова