Справа № 0308/20848/12
Провадження № 2-а/161/74/13
УХВАЛА
21 грудня 2013 року м. Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ковтуненко В.В., вивчивши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до інспектора з оформлення матеріалів ДТП та дізнання ВДАІ смт. Стара Вижівка Нікітюка Олександра Аркадійовича про скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до інспектора з оформлення матеріалів ДТП та дізнання ВДАІ смт. Стара Вижівка Нікітюка Олександра Аркадійовича про скасування постанови.
Пред'явлена позовна заява ОСОБА_3 підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до частини першої статті 89 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
Відповідно до статті четвертої Закону України «Про судовий збір»від 8 липня 2011 року № 3674, ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається із матеріалів доданих до позовної заяви, ОСОБА_3 при зверненні до адміністративного суду з вказаним позовом не сплачено судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір». Із позовної заяви вбачається, що заявлений, ОСОБА_3 адміністративний позов є позовом немайнового характеру. Тому при зверненні до адміністративного суду, ОСОБА_3 необхідно було сплатити судовий збір в сумі 32,19 гривень.
Відповідно до частини четвертої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Як вбачається із адміністративного позову, позивачем при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом позовна заява не підписана позивачем.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що при зверненні до суду позивачем подано позовну заяву, яка не підписана позивачем. Також при зверненні до адміністративного суду не було сплачено судовий збір в сумі 32,19 гривень та не додано квитанцію про сплату судового збору. А тому за таких обставин, пред'явлена позовна заява, ОСОБА_3 підлягає залишенню без руху для подання до суду нової позовної заяви з її підписання позивачем та сплати судового збору в сумі 32,19 гривень.
Керуючись частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора з оформлення матеріалів ДТП та дізнання ВДАІ смт. Стара Вижівка Нікітюка Олександра Аркадійовича про скасування постанови - залишити без руху, надавши йому строк до 08 січня 2013 року для сплати судового збору в сумі 32,19 гривень та подання до суду нової позовної заяви з її підписання позивачем і оригіналу квитанції про сплату судового збору.
У випадку невиконання вказаної ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя В.В. Ковтуненко