ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
20.09.2013 р. Справа№ 914/3587/13
Суддя Кітаєва С.Б., розглянувши матеріали справи
за позовною заявою: Львівського комунального підприємства «Навколо базару», м.Львів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Галкомплект», м.Львів
Третя особа: Львівське міське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго», м.Львів
про: стягнення 10 913,80 грн.
встановив:
18 вересня 2013 року на розгляд до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява без номера та без дати Львівського комунального підприємства «Навколо базару», м.Львів, до відповідача- Товариства з обмеженою відповідальністю «Галкомплект», м.Львів, третя особа – Львівське міське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго», м.Львів про стягнення боргу в сумі 109512,08 грн.
При підготовці справи до розгляду судом встановлено, що позовна заява підлягає поверненню з наступних підстав.
Статтею 8 Конституції України кожному гарантовано право звернення до суду для захисту його конституційних прав і свобод безпосередньо на підставі Конституції України.
Звернення до господарського суду здійснюється у формі позовної заяви у спорах, які виникають із господарських правовідносин.
Основні вимоги, що пред'являються до форми та змісту позовної заяви, а також вимоги щодо надання разом з нею певних доказів, визначені ст. ст. 54 - 57 ГПК України.
Так, відповідно до вимог п.3 ч.1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, що встановлені Законом України “Про судовий збір”.
Відповідно до ст.4 Закону України „Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання позовної заяви майнового характеру до господарського суду ставка судового збору становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат, а з позовної заяви немайнового характеру – 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до роз’яснень Державної судової адміністрації України щодо процедури сплати судового збору, документ про сплату судового збору додається до позовної заяви, апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови суду, до інших заяв щодо здійснення судом певних дій, за які передбачено сплату судового збору відповідно до Закону України “Про судовий збір”. При сплаті судового збору готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника- останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: “Зараховано в дохід бюджету __ грн. (дата)”. При заповнені платіжного документа у графі “призначення платежу” вказується: “Судовий збір за позовом (заявою) ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача (заявника)), ___ (назва суду, де розглядається справа (заява)), код ЄДРПОУ ___ (суду, де розглядається справа (заява))”. Із реквізитами для сплати судового збору можна ознайомитися на офіційному веб-порталі судової влади України розділ “Громадянам”, підрозділ “Судовий збір”.
Виходячи із наведеного, враховуючи ціну позову (10913,80 грн.) за подання на розгляд до господарського суду позовної заяви (майнового характеру) про стягнення 10913,80 грн. заборгованості позивач повинен був сплатити у встановлених Законом України “Про судовий збір” розмірі та порядку 1720,50 грн. судового збору.
До позовної заяви позивачем не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі за подання на розгляд до господарського суду Львівської області зазначеної вище позовної заяви, що підтверджується Актом №277, складеним 18 вересня 2013 року працівниками канцелярії Господарського суду Львівської області (на підставі Інструкції з діловодства в господарських судах України ) під час розкриття конверта, у якому до суду від позивача поступила позовна заява з документами .
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо, зокрема, не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Відповідно до вимог п.2 ч.1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 56 ГПК України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно п.61 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв’язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв’язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Позивач, як доказ направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу відповідача надав опис вкладення у цінний лист від 10.09.13 р., проте поштової квитанції позивач до позовних матеріалів не подав.
Поряд з цим, видана відділенням поштового зв»язку квитанція є документом, який підтверджує факт відправлення стороні у справі рекомендованого листа.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо, зокрема, не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.54,57, п.п.4,6 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, Господарський суд Львівської області, -
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Львівського комунального підприємства «Навколо базару»,м.Львів, до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю «Галкомплект», м.Львів, третя особа – Львівське міське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго», м.Львів про стягнення боргу в сумі 109512,08 грн., повернути позивачу без розгляду.
Додаток до ухвали:
-позовна заява б/н і б/д ( вх.№4158 від 18.09.2013р.)- на 3-х аркушах ; копія Витягу від 17.10.2008 р про реєстрацію права власності на нерухоме майно – на 1-ому арк.; розрахунок заборгованості – на 2-х арк.; копія листа фірми «Галкомплект» за №125 від 27.11.09 р – на 1-ому арк.; поштовий опис за 10.09.13р на адресу ТзОВ «Галкомплект» - на 1-ому арк.; оригінал Акту №277 від 18 вересня 2013 року. – на 1-арк.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд доводить до відома позивача, що згідно із ч. З ст. 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Крім того, суд вбачає за доцільне звернути увагу позивача на те, що відповідно до вимог п.5 ч.2 с.54 ГПК України позовна заява повинна містити обгрунтований розрахунок сум, що стягуються.