Справа № 369/407/13- ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
20.09.2013 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді: Нікушин В.В.
при секретарі Фур'яка А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
У січні 2013 року позивач звернувся до районного суду з названим позовом. Свої вимоги обґрунтовував тим, що 11.01.2012 року між ним та ОСОБА_1 було укладено договір № CL 19098 про надання кредиту в розмірі 7 000, 00 грн.., зі строком повернення передбаченим договором зі сплатою процентів 36% річних.
Позивач виконав свої зобов'язання у повному обсязі, а саме - в порядку передбаченому договором надав відповідачу кредитні кошти, в сумі 7 000, 00 грн.
04.11.2009 року відповідачу було вручено вимогу-повідомлення про погашення суми боргу.
Станом на 05.12.2012 року заборгованість відповідача по кредиту та несплачених відсотках склала 28 456, 82 грн.
Тому просить суд стягнути з ОСОБА_1 суму заборгованості по договору у сумі - 456,82 грн., з яких: заборгованість по кредиту - 6 756, 61 грн; сума дострокового стягнення кредиту - 243, 39 грн; відсотки - 8 063, 01 грн.; підвищені відсотки - 13 393, 81 грн. та понесені судові витрат, а саме судовий збір в сумі - 284, 57 грн.
У судове засідання представник позивача не з'явився. Суду надіслав клопотання про розгляд справи у його відсутності, просив суд задоволити позовні вимоги в повному обсязі.
У судове засідання відповідач не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило. За таких обставин та за відсутності заперечень позивача, суд ухвалив провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
При розгляді справи судом встановлено, що 11.01.2012 року між Публічним акціонерним товариством «Універсал Банк» та ОСОБА_1 було укладено договір № CL 19098 про надання кредиту в розмірі 7 000, 00 грн.., зі строком повернення передбаченим договором зі сплатою процентів 36% річних.
Відповідно до п.6.6, договору Банк має право вимагати від позичальника дострокового повернення всієї наданої суми кредиту та сплати за кредит, змінивши при цьому термін погашення т/або термін повернення кредиту зокрема у разі прострочення понад 30 днів позичальником будь-яких своїх грошових зобов'язань.
Згідно ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов'язується надати грошові кошти позичальнику в розмірі і на умовах, передбачених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит і сплатити відсотки.
За ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором чи законом.
Згідно до ст.. 610 ЦК України, зобов*язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов*язання.
З матеріалів справи та наданих суду документів, встановлено, що ОСОБА_1 порушив строки погашення заборгованості та сплати відсотків за користування кредитом.
За ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається та, які підтверджували їх вимоги та заперечення.
Позивачем надано суду достатньо доказів на підтвердження прострочення відповідачем строків повернення кредиту та сплати відсотків за користування кредитом. Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
За ст..509 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідношення, в яких одна сторона (відповідач) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від відповідача виконання його обов'язку.
Відповідно до ст.. ст.. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом, а зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
Згідно до ст.. 612 УК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не припустив до виконання зобов*язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею та документально підтверджені судові витрати.
Керуючись ст.ст.88,109,118,119.120, 208,209, 213-215, 294 ЦПК України, -
в и р і ш и в :
Позов Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 - на корить Публічного акціонерного товариства „Універсал Банк" суму заборгованості по кредиту в розмірі 28 456, 82 грн. (двадцять вісім тисяч чотириста п'ятдесят шість гривень). 82 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 - на корить Публічного акціонерного товариства „Універсал Банк" - судовий збір в розмірі 284,57 грн.(двісті вісімдесят чотири гривні), 57 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданої протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.
Заочне рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд протягом 10 днів з дня наступного після його проголошення.