Справа № 2601/23623/12
Провадження № 2/752/1128/13
РІШЕННЯ
І м е н е м У к р а ї н и
09 квітня 2013 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі: головуючого судді Новак А.В. при секретарі Тасенко О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
встановив:
позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Мотивує свої вимоги тим, що 29 жовтня 2007 року між ВАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк», правонаступником якого є ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» та ОСОБА_2 було укладено кредитний договір № 243, відповідно до умов якого відповідач ОСОБА_2 отримав у ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» кредит у розмірі 55800 гривень з кінцевим терміном повернення такого до 29 жовтня 2012 року та з оплатою процентів за користування кредитом у розмірі 18% річних.
Крім того, 29 жовтня 2007 року між ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» та відповідачем ОСОБА_3 було укладено договір поруки, відповідно до умов якого відповідач ОСОБА_3 поручилась перед ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» за виконання ОСОБА_2 договору кредиту № 243 від 29 жовтня 2007 року. Відповідальність боржника та поручителя є солідарною.
Відповідачі свої зобов'язання за договором кредиту № 243 від 29 жовтня 2007 року не виконали, а тому станом на день подачі позову у останніх виникла заборгованість, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Станом на 03 грудня 2012 року у відповідачів існує заборгованість у розмірі 47988 гривень 69 копійок, з яких:
заборгованість по кредиту складає 29760 гривень;
прострочена заборгованість за нарахованими процентами складає 14690 гривень 61 копійка;
неустойка становить 3538 гривень 08 копійок.
В судовому засіданні представник позивача, підтримав вимоги позовної заяви та просив суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідачів, солідарно заборгованість за кредитним договором № 243 від 29 жовтня 2007 року, згідно розрахунку, що міститься в матеріалах справи на загальну суму 47988 гривень 69 копійок та вирішити питання про судові витрати.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав та зазначив, що заборгованість утворилася у зв'язку зі скрутним матеріальним становищем та втратою ним постійного джерела доходів.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася. Суд з врахуванням думки сторін вважає за можливе ухвалити рішення по справі у її відсутність, визнавши неявку такою, що відбулась за відсутності поважних причин.
Заслухавши представника позивача, відповідача ОСОБА_2, дослідивши і проаналізувавши докази, які містяться в матеріалах справи, суд на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилались як на підставу своїх вимог і заперечень, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо в зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню в цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушення зобов'язання є його невиконанням або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексуінфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 546 ЦК України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
За ч. 1 ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом або пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Аналізуючи матеріали справи, суд бере до уваги наявність доведеного факту невиконання відповідачами взятих на себе зобов'язань перед позивачем і покладає в основу мотивування рішення суду розрахунок суми заборгованості, наданий позивачем, вважаючи його вірним і таким що доводиться матеріалами справи дослідженими в ході розгляду справи.
За таких обставин суд, на основіповно і всебічно з'ясованих обставин, на які посилались сторони, як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову повністю.
Згідно ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторонни понесені нею і документально підтверджені витрати, які в конкретному випадку становлять 479 гривень 89 копійок.
Керуючисьст.ст. 212-215, 223, 294-296 ЦПК України,суд,-
в и р і ш и в:
позов Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3, солідарно на користь Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» 48468 (сорок вісім тисяч чотириста шістдесят вісім) гривень 58 копійок.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення, а рішення яке було ухвалено без участі особи, яка її оскаржує протягом десяти днів з дня отримання копії рішення. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва.
Суддя А.Новак