Провадження № 2/734/545/14 Справа № 734/1927/14
РІШЕННЯ
іменем України
23 липня 2014 року
Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого Іванюка Т.І.,
при секретарі Дідовець М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козелець Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чемерської сільської ради Козелецького району Чернігівської області, третя особа ОСОБА_2, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
у суд з позовною заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини звернувся ОСОБА_1 до Чемерської сільської ради Козелецького району Чернігівської області. Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що після смерті його матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина до складу якого входить нерухоме майно, на яке він має право як спадкоємець. Позивач не може оформити на даний час спадщину в нотаріальній конторі, так як пропустив встановлений законом строк звернення до нотаріальної контори. Даний строк пропустив у зв'язку з юридичною необізнаністю та відсутністю коштів. Просить визначити додатковий строк для подачі заяви до нотаріальної контори.
Позивач у судове засідання не з'явився при цьому подав заяву про розгляд справи у його відсутності. Позов підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача та третя особа в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином повідомлені про час і місце судового розгляду цивільної справи. При цьому ними до суду подані заяви про визнання позовних вимог, а також клопотання про розгляд цивільної справи у їх відсутності.
Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, з урахуванням заяв сторін про слухання справи за їх відсутності, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Як установлено в судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_3. Після її смерті залишилося спадкове майно. Позивач, який є спадкоємцем за законом на майно, що залишилося після смерті ОСОБА_3, з поважної причини пропустив строк для подачі заяви до нотаріуса, оскільки є юридично необізнаним.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, так як ОСОБА_1 з поважних причин пропустив строк для прийняття спадщини. Тому, суд вважає необхідним визначити позивачу додаткові шість місяців для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 1270 і 1272 ЦК України, ст. ст. 60, 174, 209, 212, 215, 218, 223, 294, 295 і 296 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
визначити ОСОБА_1 додаткові шість місяців для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 обчислювати з дня набрання цим рішенням законної сили.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Чернігівської області через Козелецький районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя