Справа № 760/2529/14-ц
2-2047/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2014 року м. Київ
Солом'янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Українця В.В.
при секретарі Кошар А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про визнання недійсним договору довічного утримання,
в с т а н о в и в:
05 лютого 2014 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання недійсним договору довічного утримання.
Ухвалою судді Солом'янського районного суду м. Києві від 08 лютого 2014 року відкрито провадження у справі.
09 квітня 2014 року позивач особисто подав через канцелярію суду письмову заяву про залишення позову без розгляду.
У судовому засіданні 09 квітня 2014 року відповідач та її представник не заперечували проти задоволення заяви про залишення позову без розгляду.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання заяви про залишення позову без розгляду є правом позивача, яке не може бути обмежено судом.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач подав заяву про залишення позову без розгляду.
З огляду на наведене, заява позивача підлягає задоволенню.
Крім того, ухвалою судді Солом'янського районного суду м. Києва від 04 квітня 2014 року вжито заходів забезпечення цього позову, а саме: заборонено відчуження квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно з ч. 3 ст. 154 ЦПК України заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає справу.
Відповідно до ч. 6 ст. 154 ЦПК України якщо у задоволенні позову було відмовлено, провадження у справі закрито або заяву залишено без розгляду, вжиті заходи забезпечення позову застосовуються до набрання судовим рішенням законної сили. Проте суд може одночасно з ухваленням судового рішення або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення позову.
Оскільки підлягає задоволенню заява позивача про залишення позову без розгляду, суд вважає за можливе скасувати вжиті в цій справі заходи забезпечення позову.
Керуючись ст. 11, частина 3, 6 ст. 154, п. 5 ч. 1 ст. 207 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Залишити без розгляду позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про визнання недійсним договору довічного утримання.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті згідно ухвали судді Солом'янського районного суду м. Києва від 04 квітня 2006 року, якою заборонено відчуження квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: