УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
пр. № 2/759/2706/14
ун. № 759/4218/14-ц
25 червня 2014 року м.Київ
Святошинський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Ключника А.С., за участю секретаря Борисенко А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі судових засідань клопотання ОСОБА_1 про забезпечення доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Святошинського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.
24.06.2014 року позивачем подано до канцелярії суду клопотання про забезпечення доказів у справі шляхом витребування в Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України в м. Києві відомостей щодо власника транспортного засобу марки «Шкода» модель Фабія, 2007 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1.
У судовому засіданні 25.06.2014 року дана заява поставлена судом на обговорення.
Сторони по справі в засідання суду не з'явились.
Відповідно до ч.2 ст.135 ЦПК України заява про забезпечення доказів розглядається протягом п'яти днів з дня її надходження з повідомленням сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Присутність цих осіб не є обов'язковою.
Перевіривши відповідність згаданої заяви вимогам ст.ст. 133, 134 ЦПК України, дослідивши матеріали справи, суд, дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 133 ЦПК України особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів. До клопотання про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів.
Згідно ч.1 ст. 134 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені: докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити.
Статті 133 та 134 ЦПК України чітко зазначають, що заява про забезпечення доказів вноситься у випадку коли у сторін та інших осіб є складнощі в поданні доказів або подання доказів є неможливим.
Враховуючи, що у сторін по справі виник спір щодо належності майна подружжю, яке підлягає поділу, позивачем надано суду відомості, які свідчать про неможливість отримання таких доказів ним особисто, у зв'язку з чим дане клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 133, 134, 209, 210, 293 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про забезпечення доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя - задовольнити.
Витребувати в Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України в м. Києві відомості щодо власника транспортного засобу марки «Шкода» модель Фабія, 2007 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали про забезпечення доказів не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.
Суддя А. Ключник