1-в/754/95/13
754/3714/13-к
УХВАЛА
Іменем України
15.03.2013
Місто Київ
Деснянський районний суд м.Києва в складі :
головуючого - судді Котовича О.Л.,
при секретарі Опішняк М.П.,
з участю прокурора Горкавої В.В.,
представника КВІ Жигуна С.В.,
засудженого ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання органу виконання покарань про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку,
ВСТАНОВИВ :
22 лютого 2012 року Києво-Святошинський районний суд Київської області засудив ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст.ст.15 ч.3 і 185 ч.3 КК України до 3 років позбавлення волі з випробуванням і іспитовим строком 1 рік згідно ст.75 КК України, поклавши на засудженого обов'язки, передбачені ст.76 КК України.
5 березня 2013 року до суду надійшло клопотання КВІ Деснянського району м.Києва про звільнення засудженого від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку, оскільки засуджений за період іспитового строку виконав покладені обов'язки, до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку не притягувався, за вчинення нового злочину не рахується.
Дослідивши додані до клопотання документи з особової справи засудженого, вислухавши думки засудженого, представника КВІ і прокурора, вважаю, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Згідно ч.2 ст.78 КК України суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання, якщо засуджений не виконує покладені на нього обов'язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення.
Орган виконання покарань при зверненні до суду не дав оцінку тому, що засуджений в період іспитового строку вчиняв правопорушення і на нього двічі накладались адміністративні стягнення за ч.1 ст.160 КУпАП.
Законодавець в ч.2 ст.78 КК України не визначає вид правопорушень, систематичне вчинення яких тягне направлення засудженого для відбування призначеного покарання.
Визначений судом іспитовий строк закінчився і поза його межами ставити питання про скасування звільнення від покарання неправомірно.
В іншій частині орган виконання покарань при зверненні до суду довів дотримання засудженим вимог, зазначених в законі і у вироку, які стосуються умов іспитового строку і наступного звільнення від призначеного покарання з випробуванням.
З подання і матеріалів особової справи вбачається, що засуджений в період іспитового строку виконав покладені на нього обов'язки, систематично не вчиняв правопорушень, що потягли за собою адміністративні стягнення, не скоїв новий злочин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.537, 539 КПК України, суд
УХВАЛИВ :
Задовольнити клопотання органу виконання покарань і звільнити ОСОБА_3 від покарання, призначеного вироком від 22 лютого 2012 року Києво-Святошинського районного суду Київської області за ст.ст.15 ч.3 і 185 ч.3 КК України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду м.Києва через Деснянський районний суд м.Києва протягом 7 днів з дня її оголошення; особою, яка перебуває під вартою - протягом 7 днів з моменту отримання копії ухвали; особою, яка не викликалась в суд - протягом 7 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні ухвали - після постановлення ухвали апеляційним судом про відхилення апеляційної скарги.
Ухвала, яка набрала законної сили, обов'язкова для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Головуючий :