Жилищный адвокат

Є така робота — екс-дружина

  Є така робота — екс-дружина

  Після розлучення чоловіки іноді зобов’язані утримувати не лише дитину

  Чого бажає жінка — того бажає Бог і зазвичай не те що не бажає, а просто боїться чоловік пані. Особливо якщо він перейшов у ранг колишніх. Адже поняття про життя деяких представниць слабкої статі часто не піддаються розумінню славнозвісної чоловічої логіки.

  Стандартна, на перший погляд, ситуація. Минуло кохання, і подружжя вирішило розлучитися, при цьому в них є п’ятирічна дитина. Розлучення як таке — справа не проблематична. На відміну від фінансових непорозумінь, які зазвичай виникають після появи у паспорті відповідного штампа. І навіть якщо у процесі розлучення екс-подружжя домовилося щодо поділу спільно нажитого майна, то проблем все одно рідко кому вдається уникнути.

  Найчастіше вони стосуються аліментів. Так відбувається навіть тоді, коли екс-чоловік щомісяця cправно дає гроші на дитину. Така відповідальність ще не гарантує колишньому спокійного життя. Як показує досвід, з часом деякі пані приходять до розуміння того, що екс-чоловік повинен утримувати колишню дружину. Ось лише не всі чоловіки погоджуються з таким прагненням жінки. Адже у більшості представників сильної статі просто в голові не вкладається, з якого такого дива він повинен утримувати колишню, яка не працювала і принципово не бажає цього робити. Що робити чоловікам у цій і подібних ситуаціях, ми розпитали у фахівця з сімейного права Наталії Якухно.

  На розгляд суду

  Розпочнемо з того, що нині українським законодавством передбачена можливість виплати аліментів не лише на неповнолітніх дітей, а й на дружину. Проте лише за певних умов. Приміром, якщо дружина доглядає за хворою дитиною чи інвалідом. Або ж вона сама є людиною з особливими потребами. При цьому необхідність у виплаті грошей і на колишню дружину повинна бути об∂рунтованою, а також судом встановлено, що саме ті чи ті чинники передують виплаті аліментів. Таких виплат може вимагати як екс-дружина, так і чоловік. Залежно від того, хто цього потребує.

  Проте якщо дружина просто не бажає працювати, мовляв, тому що жінка створена не для роботи, аліменти їй платити ніхто не зобов’язаний. Також як і у разі, коли дружина не працює лише тому, що виховує здорову дитину, якій більш як три роки. До цього віку дружина має право на утримання.

  — Якщо дитина здорова, відвідує дитсадок і потреби постійного перебування матері вдома немає, колишній чоловік не повинен її утримувати, — зазначає керуючий партнер юридичної компанії «Право Плюс» Наталія Якухно. — У деяких випадках суд може призначити виплату грошей і на утримання екс-дружини, проте таку необхідність потрібно аргументувати. Просто так платити їй гроші ніхто не зобов’язаний. Адже виховувати дитину повинен як батько, так і мати. Тож витрачати на неї кошти також зобов’язані обидві сторони.

  У зв’язку з цим постає питання, які саме аліменти мають виплачуватись. Бачення суми, необхідної для повноцінного життя малечі, у батьків різне. Хоч бувають випадки, коли батькам вдається полюбовно домовитися.

  Якщо екс-подружжю не вдалося досягти консенсусу щодо суми аліментів, тоді воно йде в суд. На визначення конкретної суми впливає багато чинників: кількість дітей у того, хто має платити аліменти, наявність батьків, яких потрібно утримувати, місце роботи, рівень зарплати.

  «Пощипати» колишнього

  Та не можна забувати, що допоки чоловік чи жінка не позбавлені батьківських прав, вони повинні працювати, щоб утримувати своїх дітей. За ухилення від роботи без поважних причин і тим самим прирікання дітей на голодне існування можна «потрапити» під кримінальну відповідальність.

  — Аліменти можуть встановлюватись як у твердій грошовій сумі, так і у відсотках доходу, — роз’яснює Наталія Якухно. — Законом передбачено, що аліменти мають бути не менші за 30% прожиткового мінімуму на дитину її віку. Тобто якщо прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років з 1 жовтня 2012 року передбачений у розмірі 1161 гривня, відповідно аліменти мають бути не менші ніж 30% цієї суми.

  Звісно, за такі гроші нормально прогодувати, вдягти, навчати дитину неможливо. Тож у суді призначать утримання з огляду на реальні потреби дитини і заробітки батьків.

  Враховуючи те, що нині багато хто отримує зар?плату «у конвертах», постає питання, як бути в цьому разі. Юристи заспокоюють, що можна знайти управу і на тих, хто прикривається мінімальною ставкою. Адже якщо батько (найчастіше дитина після розлучення залишається з матір’ю) розповідає казки про мінімальну зар?плату, а тим часом купує автівку, його змусять платити достойні аліменти. Приміром, можна натякнути колишньому, що до його роботодавця навідається податкова інспекція для перевірки щодо ухилення від оподаткування. У такому разі роботодавці зазвичай наполегливо рекомендують своїм працівникам якнайшвидше розв’язати особисті проблеми. Оскільки будь-якому підприємцеві легше звільнити працівника, ніж пережити позачерговий візит контролюючих органів. Особливо якщо кмітливий бізнесмен практикує виплату «чорної» зарплати.

  Ще один варіант — коли дружина розуміє, що її колишній вельми заможний і його потрібно трошки «пощипати». Тож дитину мало не одразу після розлучення починають вдягати у дорогі речі й вимагати космічні суми на утримання. Аргументація тут проста: мовляв, наша дитина звикла носити виключно речі від всесвітньо відомих майстрів. Так, до школи повинна їздити на авто еліткласу з особистим водієм, а вдома з дитиною має займатися гувернантка-англійка. І, звісно, мати такої дитини повинна мати гарний вигляд, тож і екс-дружині потрібно щомісяця платити чималенькі аліменти. Одне слово, платити просять стільки, щоб після розлучення жіночка жила собі й горя не знала. Як показує досвід, у такій ситуації суд не завжди стає на бік дружини.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.


  Вам это будет интересно:

  Про внесення змін до розпорядження Комісії від 09.08.2013 № 23, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

  Про внесення змін до розпорядження Комісії від 09.08.2013 № 23 Відповідно до Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг"( 2479-17 ), Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг( 1073/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1073, Порядку встановлення вимог щодо провадження суб'єктами природних монополій господарської діяльності, яка не належить до сфери природних монополій( z0311-13 ), та обмежень щодо суміщення видів господарської діяльності суб'єктами природних монополій та суб'єктами господарювання на суміжних ринках у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 04.02.2013 № 15, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі — Комісія), ВИРІШИЛА:

  що втратив чинність, Указу Президента України від 25 вересня 2008 року № 854, Президент України

  Указ  Президента України Керуючись частиною п'ятою статті 124 Конституції України ( 254к/96-ВР ) та у зв'язку з ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18 жовтня 2012 року (залишення без змін виправдувального вироку апеляційного суду Миколаївської області від 6 червня 2012 року щодо Р. Котелевського) визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 25 вересня 2008 року № 854( 854/2008 ) «Про відсторонення від посади судді місцевого загального суду».

  А.Яценюк предложил отказаться от соглашения об избежании двойного налогообложения с Кипром

  Украинское правительство предложило Верховному Совету отказаться от соглашения об избежании двойного налогообложения с Кипром. Об этом заявил премьер-министр Арсений Яценюк на заседании КМУ сегодня, 17 декабря.

  які живуть з ВІЛ, та здійснення медичного нагляду за ними, Міністерство охорони здоров'я УкраїниЗАТВЕРДЖЕНО

  ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства охорони здоров’я України 10.07.2013 № 585 ( z1254-13 ) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 липня 2013 р. за № 1255/23787

  Консультации по недвижимости
  Адвокат по ЖКХ
  Рекомендовано !
  Киевские судебные решения

  №910/22831/14

  Судья: Васильченко Т.В.
  07.01.2015

  №757/24024/14-ц

  Судья: Цокол Л. І.
  07.01.2015
  Новости жилищных адвокатов
  Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

  Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

  На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

  На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

  На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

  На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

  Об Адвокате
  Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы просто молодцы!!! Желаю творческих успехов!

  Спасибо его создателям и тем, от кого зависит наполнение интернет сайта.

  Огромнейшее спасибо за тот огромный труд, который Вы делаете ежедневно для пользователей. Умнички!!!
  Публикации о недвижимости
  О налогообложении операции с недвижимостью ...

  О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

  Что лучше агент по недвижимости или адвокат

  Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

  fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66