Жилищный адвокат

Є така робота — екс-дружина

  Є така робота — екс-дружина

  Після розлучення чоловіки іноді зобов’язані утримувати не лише дитину

  Чого бажає жінка — того бажає Бог і зазвичай не те що не бажає, а просто боїться чоловік пані. Особливо якщо він перейшов у ранг колишніх. Адже поняття про життя деяких представниць слабкої статі часто не піддаються розумінню славнозвісної чоловічої логіки.

  Стандартна, на перший погляд, ситуація. Минуло кохання, і подружжя вирішило розлучитися, при цьому в них є п’ятирічна дитина. Розлучення як таке — справа не проблематична. На відміну від фінансових непорозумінь, які зазвичай виникають після появи у паспорті відповідного штампа. І навіть якщо у процесі розлучення екс-подружжя домовилося щодо поділу спільно нажитого майна, то проблем все одно рідко кому вдається уникнути.

  Найчастіше вони стосуються аліментів. Так відбувається навіть тоді, коли екс-чоловік щомісяця cправно дає гроші на дитину. Така відповідальність ще не гарантує колишньому спокійного життя. Як показує досвід, з часом деякі пані приходять до розуміння того, що екс-чоловік повинен утримувати колишню дружину. Ось лише не всі чоловіки погоджуються з таким прагненням жінки. Адже у більшості представників сильної статі просто в голові не вкладається, з якого такого дива він повинен утримувати колишню, яка не працювала і принципово не бажає цього робити. Що робити чоловікам у цій і подібних ситуаціях, ми розпитали у фахівця з сімейного права Наталії Якухно.

  На розгляд суду

  Розпочнемо з того, що нині українським законодавством передбачена можливість виплати аліментів не лише на неповнолітніх дітей, а й на дружину. Проте лише за певних умов. Приміром, якщо дружина доглядає за хворою дитиною чи інвалідом. Або ж вона сама є людиною з особливими потребами. При цьому необхідність у виплаті грошей і на колишню дружину повинна бути об∂рунтованою, а також судом встановлено, що саме ті чи ті чинники передують виплаті аліментів. Таких виплат може вимагати як екс-дружина, так і чоловік. Залежно від того, хто цього потребує.

  Проте якщо дружина просто не бажає працювати, мовляв, тому що жінка створена не для роботи, аліменти їй платити ніхто не зобов’язаний. Також як і у разі, коли дружина не працює лише тому, що виховує здорову дитину, якій більш як три роки. До цього віку дружина має право на утримання.

  — Якщо дитина здорова, відвідує дитсадок і потреби постійного перебування матері вдома немає, колишній чоловік не повинен її утримувати, — зазначає керуючий партнер юридичної компанії «Право Плюс» Наталія Якухно. — У деяких випадках суд може призначити виплату грошей і на утримання екс-дружини, проте таку необхідність потрібно аргументувати. Просто так платити їй гроші ніхто не зобов’язаний. Адже виховувати дитину повинен як батько, так і мати. Тож витрачати на неї кошти також зобов’язані обидві сторони.

  У зв’язку з цим постає питання, які саме аліменти мають виплачуватись. Бачення суми, необхідної для повноцінного життя малечі, у батьків різне. Хоч бувають випадки, коли батькам вдається полюбовно домовитися.

  Якщо екс-подружжю не вдалося досягти консенсусу щодо суми аліментів, тоді воно йде в суд. На визначення конкретної суми впливає багато чинників: кількість дітей у того, хто має платити аліменти, наявність батьків, яких потрібно утримувати, місце роботи, рівень зарплати.

  «Пощипати» колишнього

  Та не можна забувати, що допоки чоловік чи жінка не позбавлені батьківських прав, вони повинні працювати, щоб утримувати своїх дітей. За ухилення від роботи без поважних причин і тим самим прирікання дітей на голодне існування можна «потрапити» під кримінальну відповідальність.

  — Аліменти можуть встановлюватись як у твердій грошовій сумі, так і у відсотках доходу, — роз’яснює Наталія Якухно. — Законом передбачено, що аліменти мають бути не менші за 30% прожиткового мінімуму на дитину її віку. Тобто якщо прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років з 1 жовтня 2012 року передбачений у розмірі 1161 гривня, відповідно аліменти мають бути не менші ніж 30% цієї суми.

  Звісно, за такі гроші нормально прогодувати, вдягти, навчати дитину неможливо. Тож у суді призначать утримання з огляду на реальні потреби дитини і заробітки батьків.

  Враховуючи те, що нині багато хто отримує зар?плату «у конвертах», постає питання, як бути в цьому разі. Юристи заспокоюють, що можна знайти управу і на тих, хто прикривається мінімальною ставкою. Адже якщо батько (найчастіше дитина після розлучення залишається з матір’ю) розповідає казки про мінімальну зар?плату, а тим часом купує автівку, його змусять платити достойні аліменти. Приміром, можна натякнути колишньому, що до його роботодавця навідається податкова інспекція для перевірки щодо ухилення від оподаткування. У такому разі роботодавці зазвичай наполегливо рекомендують своїм працівникам якнайшвидше розв’язати особисті проблеми. Оскільки будь-якому підприємцеві легше звільнити працівника, ніж пережити позачерговий візит контролюючих органів. Особливо якщо кмітливий бізнесмен практикує виплату «чорної» зарплати.

  Ще один варіант — коли дружина розуміє, що її колишній вельми заможний і його потрібно трошки «пощипати». Тож дитину мало не одразу після розлучення починають вдягати у дорогі речі й вимагати космічні суми на утримання. Аргументація тут проста: мовляв, наша дитина звикла носити виключно речі від всесвітньо відомих майстрів. Так, до школи повинна їздити на авто еліткласу з особистим водієм, а вдома з дитиною має займатися гувернантка-англійка. І, звісно, мати такої дитини повинна мати гарний вигляд, тож і екс-дружині потрібно щомісяця платити чималенькі аліменти. Одне слово, платити просять стільки, щоб після розлучення жіночка жила собі й горя не знала. Як показує досвід, у такій ситуації суд не завжди стає на бік дружини.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.


  Вам это будет интересно:

  Про видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

  Про видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку За підсумками розгляду заяви та документів, поданих ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "РЕНОМЕ-2008" до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, відповідно до пункту 9 розділу I Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку — діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)( z0864-06 ), затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 травня 2006 року № 341 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 24 липня 2006 року за № 864/12738 (зі змінами та доповненнями), НАКАЗУЮ:

  Про офіційні курси гривні до іноземної валюти, Національний банк України

  Національний банк України 18.01.2013 встановлює такі офіційні курси гривні до іноземної валюти* Код цифровий Код літерний Кількість одиниць Назва валюти Офіційний курс

  Про накладення штрафу на ПрАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» за порушення Ліцензійних умов з передачі електроенергії, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

  Про накладення штрафу на ПрАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» за порушення Ліцензійних умов з передачі електроенергії

  Процес пішов?

  Першою позитивною новиною, озвученою вчора, можна вважати зрушення в питанні експорту продукції компанії Roshen до Російської Федерації. Як зазначив міністр вітчизняного Мінагропроду Микола Присяжнюк ...

  Консультации по недвижимости
  Адвокат по ЖКХ
  Рекомендовано !
  Киевские судебные решения

  №910/22831/14

  Судья: Васильченко Т.В.
  07.01.2015

  №757/24024/14-ц

  Судья: Цокол Л. І.
  07.01.2015
  Новости жилищных адвокатов
  Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

  Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

  На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

  На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

  На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

  На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

  Об Адвокате
  Ваш интернет проект просто класс очень много чего тут интересного и нужного. Хочу пожелать держаться высоко и всего самого... наилучшего во всем.

  Как много нужной информации.

  Спасибо Вам за этот огромнейший труд, который Вы делаете каждый день для нас. Умнички!!!
  Публикации о недвижимости
  О налогообложении операции с недвижимостью ...

  О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

  Что лучше агент по недвижимости или адвокат

  Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

  fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66