Учора, 5 червня, в конференц-залі Миколаївської обласної державної адміністрації відбулась робоча нарада за участю губернатора Миколаївщини, його заступника, голови Миколаївської обласної ради, начальника Управління ДАІ Миколаївщини, начальника Служби автомобільних доріг, т. в.о. начальника Укратрансінспекції, представників фірм вантажоперевізників, громадських об’єднань та засобів масової інформації.
Основною темою зустрічі стало наболіле питання законності та необхідності функціонування пересувних комплексів габаритно-вагового контролю на території області, а також взаємопорозуміння всіх зацікавлених сторін у збереженні стану дорожнього покриття від впливу значних навантажень під час спекотної погоди.
На думку губернатора, встановлення та діяльність таких комплексів має бути, в першу чергу законним. Для підтвердження цього, губернатор звернувся до начальника Служби автомобільних доріг Миколаївщини В.І. Блошенка, який в свою чергу обґрунтував та повідомив основні показники роботи пунктів вагового контролю за минулі роки.
Звертаючись до начальника Управління ДАІ Миколаївщини В. В. Бондарнка, Микола Петрович попросив роз’яснити присутнім функціональні обов’язки інспекторів ДАІ, які несуть службу спільно з працівниками Укртрансінспекції та служби автомобільних доріг.
Віталій Вікторович пояснив, що працівники ДАІ в межах свої компетенції лише забезпечують безпеку дорожнього руху на вагових комплексах та здійснюють зупинку транспортних засобів.
Крім того, головний Державтоінспектор відзначив, що зважаючи на кілька спроб активістів заблокувати роботу пересувних пунктів габаритно-вагового контролю, працівниками Управління ДАІ області проведено опитування водіїв транспортних засобі з метою визначення їх думку, щодо необхідності встановлення пунктів вагового контролю.
- Понад 90 % опитаних з впевненістю вважають, що основні «руйнівники» доріг — вантажівки, а для контролю за кількістю вантажу, що ними перевозиться, дійсно необхідні вагові комплекси, — відзначив начальник Управління ДАІ, а на підтвердження своїх слів продемонстрував відеоролик проведення опитування.
Після основних доповідей, кожен бажаючий мав змогу внести корективи та пропозиції. Юрист однієї з фірм, що займається перевезенням вантажів, звернула увагу присутніх на деякі недоліки в законодавстві, що не дають можливості повноцінно та законно працювати пунктам вагового контролю. В зв’язку з цим представники організацій-вантажоперевізників, виступили за тимчасову заборону роботи таких комплексів до того часу, поки «прогалини» в законі не будуть виключені.
Результатом зустрічі стало рішення створити робочу комісію для розробки та подання до Кабінету міністрів України пропозицій щодо внесення змін до деяких законодавчих актів, які регламентують перевезення вантажів.