Жилищный адвокат

Витрати при продажі квартири

  1. Податки на нерухомість
  2. Послуги нотаріуса при продажі квартири

Здійснюючи операцію з купівлі - продажу квартири, необхідно звернути увагу на наступне.

Витрати при продажі квартириПокупець і продавець несуть відповідні грошові витрати, які можна розділити на наступні групи:

1. Витрати з підготовки угоди.

2. Витрати по сплаті обов'язкових податків і зборів.

3. Витрати зі сплати послуг нотаріуса.

Перша група витрат пов'язана з підготовкою продавцем квартири до продажу. Складно сказати, яку суму грошей необхідно витратити на цьому етапі, тому що все залежить від багатьох факторів.

По - перше, необхідно розуміти, які документи є у продавця на квартиру. У багатьох випадках власники квартир, необізнані в області законодавства, вважають, що прописка або наявність особового рахунку є достатнім підтвердженням їх права власності. Звичайно ж, це не так.
По - друге, придбавши колись квартиру, власник не завжди піклувався про подальшу реєстрації права власності в БТІ.
По - третє, у ній може бути здійснене не узаконене перепланування, узаконення якого вимагає і часу, і додаткових коштів.
По-четверте, квартира може бути власністю осіб, місцезнаходження яких невідоме.

Якщо розглядати ідеальний варіант, а саме той, коли є правовстановлюючий документ, немає перепланувань та інших нюансів, то витрати будуть мінімальні, згідно з встановленими тарифами БТІ.

Крім цього, необхідно замовити та оплатити експертну оцінку. Вартість послуг експерта за домовленістю.

Податки на нерухомість

Друга група витрат - це податки.

Тут слід зазначити, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс. Згідно зі ст. 172 Податкового кодексу, у разі продажу квартири її власник повинен сплатити податок на доходи. При цьому деякі обставини впливають на ставку цього податку.

1. Якщо продавець відчужує квартиру не частіше одного разу на період податкового року і володіє цією квартирою більше трьох років, то продаж не обкладається податком на доходи.
2. Якщо продавець володіє квартирою менш ніж три роки або протягом одного податкового року вже відчужував квартиру, то ставка податку буде 5% від суми продажу.

При цьому слід зазначити, що сума продажу визначається в договорі, але повинна бути не менше оціночної вартості квартири.

Це означає наступне. У пакеті документів, які передаються нотаріусу для оформлення договору купівлі - продажу повинна бути експертна оцінка. Згідно висновку експерта буде визначена ринкова вартість квартири. У такому випадку, якщо в договорі обумовлена ціна продажу буде більше тієї, яка вказана у висновку експерта, то податок на доходи буде обчислюватися з ціни продажу. І відповідно, якщо ціна продажу менша за експертну, то базою для розрахунку податку буде експертна оцінка.

Також розраховується і внесок до Пенсійного фонду, який складе 1% від ціни договору або експертної оцінки, якщо ця ціна виявиться нижчою.

Послуги нотаріуса при продажі квартири

І третя група витрат - це оплата послуг нотаріуса. У більшості випадків для оформлення договору купівлі - продажу квартири сторони звертаються до приватних нотаріусів. Тому сума грошей, яка підлягає сплаті нотаріусу залежить від домовленості з ним. Тим не менш, ця сума буде не меншою, ніж 1% від ціни договору.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Витрати при продажі квартири

Здійснюючи операцію з купівлі - продажу квартири, необхідно звернути увагу на деякі моменти описані у цій статті.

Услуги адвоката в сфере жилищного права

Чтобы избежать негативных последствий, махинаций на рынке недвижимости, по любому вопросу, связанному с недвижимостью, обращайтесь за помощью адвоката по жилищному праву

Аренда жилья

Консультация адвоката Украина, в том числе консультации по составлению договора аренды — с удовольствием предоставят адвокаты нашей компании

Право собственника на истребование имущества из чужого незаконного владения

Истребование собственником своего имущества из чужого незаконного владения осуществляется путем подачи в суд виндикационного иска.

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Этот интернет сайт просто офигенный. Благодарю. Несомненно полезный и простой в пользовании интернет проект.

Этот портал не только лучший друг - этот сайт, практически, - родственник для всех, кто сегодня живёт интересными идеями!

Для меня это была просто большая находка! Уже неделю зависаю здесь на интернет портале и уходить отсюда совсем не собираюсь. Интересно, здорово!
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66