Жилищный адвокат

Витрати при продажі квартири

  1. Податки на нерухомість
  2. Послуги нотаріуса при продажі квартири

Здійснюючи операцію з купівлі - продажу квартири, необхідно звернути увагу на наступне.

Витрати при продажі квартириПокупець і продавець несуть відповідні грошові витрати, які можна розділити на наступні групи:

1. Витрати з підготовки угоди.

2. Витрати по сплаті обов'язкових податків і зборів.

3. Витрати зі сплати послуг нотаріуса.

Перша група витрат пов'язана з підготовкою продавцем квартири до продажу. Складно сказати, яку суму грошей необхідно витратити на цьому етапі, тому що все залежить від багатьох факторів.

По - перше, необхідно розуміти, які документи є у продавця на квартиру. У багатьох випадках власники квартир, необізнані в області законодавства, вважають, що прописка або наявність особового рахунку є достатнім підтвердженням їх права власності. Звичайно ж, це не так.
По - друге, придбавши колись квартиру, власник не завжди піклувався про подальшу реєстрації права власності в БТІ.
По - третє, у ній може бути здійснене не узаконене перепланування, узаконення якого вимагає і часу, і додаткових коштів.
По-четверте, квартира може бути власністю осіб, місцезнаходження яких невідоме.

Якщо розглядати ідеальний варіант, а саме той, коли є правовстановлюючий документ, немає перепланувань та інших нюансів, то витрати будуть мінімальні, згідно з встановленими тарифами БТІ.

Крім цього, необхідно замовити та оплатити експертну оцінку. Вартість послуг експерта за домовленістю.

Податки на нерухомість

Друга група витрат - це податки.

Тут слід зазначити, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс. Згідно зі ст. 172 Податкового кодексу, у разі продажу квартири її власник повинен сплатити податок на доходи. При цьому деякі обставини впливають на ставку цього податку.

1. Якщо продавець відчужує квартиру не частіше одного разу на період податкового року і володіє цією квартирою більше трьох років, то продаж не обкладається податком на доходи.
2. Якщо продавець володіє квартирою менш ніж три роки або протягом одного податкового року вже відчужував квартиру, то ставка податку буде 5% від суми продажу.

При цьому слід зазначити, що сума продажу визначається в договорі, але повинна бути не менше оціночної вартості квартири.

Це означає наступне. У пакеті документів, які передаються нотаріусу для оформлення договору купівлі - продажу повинна бути експертна оцінка. Згідно висновку експерта буде визначена ринкова вартість квартири. У такому випадку, якщо в договорі обумовлена ціна продажу буде більше тієї, яка вказана у висновку експерта, то податок на доходи буде обчислюватися з ціни продажу. І відповідно, якщо ціна продажу менша за експертну, то базою для розрахунку податку буде експертна оцінка.

Також розраховується і внесок до Пенсійного фонду, який складе 1% від ціни договору або експертної оцінки, якщо ця ціна виявиться нижчою.

Послуги нотаріуса при продажі квартири

І третя група витрат - це оплата послуг нотаріуса. У більшості випадків для оформлення договору купівлі - продажу квартири сторони звертаються до приватних нотаріусів. Тому сума грошей, яка підлягає сплаті нотаріусу залежить від домовленості з ним. Тим не менш, ця сума буде не меншою, ніж 1% від ціни договору.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номера

Досвідчений юрист не тільки надасть кваліфіковану допомогу при купівлі-продажу будинку (земельної ділянки, включно без кадастрового номеру), а й подбає про Ваш захист в майбутньому, не дозволить припуститись небажаних помилок при оформленні договору.

Перепланування квартири

Досить часто власників нових апартаментів не влаштовує розташування ванної кімнати або площа вітальні і т. д. Що ж говорити тоді про власників старих хрущовок або квартир брежнєвського типу.

Признание права собственности

Иском о признании права собственности является внедоговорным иск собственника имущества о признании его права собственности, если это право оспаривается или не признается другим лицом, а также в случае потери им документа, удостоверяющего его право собственности.

Реєстрація права власності на земельні ділянки

Як отримати право власності на земельну ділянку? Які документі потрібно зібрати? Поради досвідчених юристів для всіх охочих.

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Большущее спасибо творцам этого интернет портала!!! Это на самом деле - большая находка! Так держать!!!

. Совершенно случайно набрел на сайт, чему очень рад! С удовольствием размещу ссылку на своей станичке!

Благодарим всех, от кого зависит существование сайта.
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66