Жилищный адвокат

про його надходження та про ухвалене судом рішення - Окружний адміністративний суд міста Києва - Катющенко В.П.

  1. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

03 листопада 2012 року 18:47 № 2а-15157/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Катющенка В.П., суддів: Головань О.В., Іщука І.О., за участю секретаря судового засідання Єрмакової О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 -кандидата у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 219до Окружної виборчої комісії по одномандатному виборчому округу № 219 провизнання бездіяльності протиправною за участю:

позивача -ОСОБА_1, представника позивача -ОСОБА_2;

представника відповідача -Хлівнюк М.М.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Кандидат у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 219 ОСОБА_1 02 листопада 2012 року о 22:30 год. (відповідно до відмітки служби діловодства суду) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Окружної виборчої комісії по одномандатному виборчому округу № 219, в якому просить суд: визнати протиправною та такою, що не відповідає вимогам Закону України «Про вибори народних депутатів України»та грубо порушує виборчі права позивача та законні інтереси, як суб'єкта виборчого процесу, бездіяльність окружної виборчої комісії по одномандатному виборчому округу № 219 в частині забезпечення належної підготовки та проведення виборів депутатів в одномандатному окрузі, щодо організації та здійснення 28 жовтня 2012 року відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення для спостереження за організацією проведення голосування та підрахунку голосів на звичайних виборчих дільницях у день голосування на чергових виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в межах одномандатного виборчого округу № 219, в результаті чого було грубо порушено виборчі права позивача, як суб'єкта виборчого процесу; стягнути на користь позивача документально підтверджені судові витрати, понесені позивачем при поданні до суду даного адміністративного позову.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що всупереч положень Закону України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року»в день проведення голосування, 28 жовтня 2012 року, відеотрансляція процесу підготовки дільничної виборчої комісії до початку процесу голосування та процесу голосування виборців у період з 08:00 год. до 10:20 год. зі всіх звичайних виборчих дільниць, утворених в межах одномандатного виборчого округу № 219, на яких було встановлено веб-камери відеоспостереження, а саме: з виборчих дільниць №№ 800702-800780 (всього 79 виборчих дільниць), не здійснювалось взагалі.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 листопада 2012 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду колегією у складі трьох суддів у судовому засіданні на 03 листопада 2012 року о 16:00 год.

Частиною десятою статті 108 Закону України «Про вибори народних депутатів України»передбачено, що суд, до якого подано адміністративний позов щодо призначення, підготовки і проведення виборів депутатів, невідкладно повідомляє Центральну виборчу комісію, відповідну окружну та (чи) дільничну виборчу комісію про його надходження та про ухвалене судом рішення.

На виконання вказаного припису судом повідомлено Центральну виборчу комісію про надходження позовної заяви кандидата у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 219 ОСОБА_1 та відкриття провадження у справі шляхом надсилання телефонограми.

В судовому засіданні 03 листопада 2012 року позивач та його представник позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача судовому засіданні 03 листопада 2012 року проти задоволення позовних вимог заперечував, зазначивши, що законодавством не визначено механізму контролю окружними виборчими комісіями за дотриманням відеоспостереження на виборчих дільницях, проте письмових заперечень суду не надано.

В судовому засіданні 03 листопада 2012 року судом протокольною ухвалою відмовлено в задоволенні клопотання позивача про витребовування інформації у Центральної виборчої комісії щодо відеоспостереження з виборчих дільниць №№ 800702-800780, №№ 700823-800827 одномандатного виборчого округу № 219 у період з 7:00 год. до 10:30 год. та клопотання про допит свідків у звґязку з не спростуванням представником відповідача факту відсутності відеотрансляції у зазначений період.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача та представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії № 479 від 17 серпня 2012 року ОСОБА_1 зареєстрований кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 219, самовисування (посвідчення № КД-5630 від 17 серпня 2012 року).

Позивач посилається на те, що в день проведення голосування, 28 жовтня 2012 року, відеотрансляція процесу підготовки дільничної виборчої комісії до початку процесу голосування та процесу голосування виборців у період з 08:00 год. до 10:20 год. зі всіх звичайних виборчих дільниць, утворених в межах одномандатного виборчого округу № 219, на яких було встановлено веб-камери відеоспостереження, а саме: з виборчих дільниць №№ 800702-800780 (всього 79 виборчих дільниць), не здійснювалось взагалі. Відеотрансляція із зазначених дільниць була включена тільки після втручання позивача та подання останнім офіційної заявки до адміністратору сайту vybory212.gov.ua за багатоканальним телефоном, який було вказано на цьому сайті.

Також позивач зазначив, що відсутність відеотрансляції зі всіх виборчих дільниць одномандатного виборчого округу № 219 могла сприяти порушенням при проведенні голосування та фальсифікаціям результатів виборів, чим грубо порушено права позивача, як суб'єкта голосування на виборах.

Крім того, позивачем зазначено, що на більшості виборчих дільниць одномандатного виборчого округу № 219 веб-камери були встановлені з грубим порушенням вимог ч. 1 ст. 5 Закону України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року». Так, зокрема, під час трансляції процесу голосування було видно лише частину членів дільничної виборчої комісії, які здійснювали необхідні виборчі процедури з виборцями, зокрема, опрацьовували виборчі списки та видавали виборчі бюлетені виборцям. Аналогічно, на більшості виборчих дільниць одномандатного виборчого округу або не було нормально видно виборчі скриньки, або було видно лише їх частину (кілька із загальної кількості), в результаті чого створювались умови для здійснення порушень при голосуванні та для можливої фальсифікації в такий спосіб результатів виборів.

Позивач, вважаючи, що з боку Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 219 допущено протиправну бездіяльність, з посиланням на пункти 1 та 2 частини другої статті 31 Закону України «Про вибори народних депутатів України», звернувся з даним позовом до суду за захистом своїх прав.

Представник відповідача проти задоволення позову в судовому засіданні заперечував, посилаючись на те, що законодавством не визначено механізму контролю окружними виборчими комісіями за дотриманням відеоспостереження на виборчих дільницях, а Порядок здійснення відеоспостереження на виборчих дільницях з використанням засобів відеоспостереження, доступу та контролю за функціонуванням системи відеоспостереження під час проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року врегульовано постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 892.

Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини другої статті 31 Закону України «Про вибори народних депутатів України»окружна виборча комісія: забезпечує підготовку та проведення виборів депутатів в одномандатному окрузі та в загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу; здійснює в межах відповідного одномандатного округу контроль за додержанням і однаковим застосуванням законодавства про вибори депутатів виборцями, дільничними виборчими комісіями та їх членами, органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування, посадовими і службовими особами цих органів, підприємствами, закладами, установами, організаціями та їх посадовими особами, засобами масової інформації, їх власниками, посадовими особами та творчими працівниками, кандидатами у депутати, партіями, їх представниками та уповноваженими особами, довіреними особами кандидатів у депутати в одномандатних округах, офіційними спостерігачами, громадськими організаціями.

Законом України, який визначає порядок застосування відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення для спостереження за організацією проведення голосування та підрахунку голосів на звичайних виборчих дільницях у день голосування на чергових виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, а також зберігання та використання створеної в процесі відео спостереження інформації є Закон України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року».

Відповідно до частини першої статті 2 вказаного Закону використання системи відеоспостереження у день голосування та під час підрахунку голосів, крім випадків, передбачених частиною другою статті 1 цього Закону, є обов'язковим.

Згідно частини першої статті 4 зазначеного Закону дільнична виборча комісія забезпечує початок безперервного функціонування системи відеоспостереження у режимі передачі зображення одночасно з початком підготовчого засідання, передбаченого частиною третьою статті 84 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Функціонування системи відеоспостереження у такому режимі припиняється після закінчення голосування.

Статтею 5 Закону України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року»передбачено, що веб-камери повинні розташовуватися таким чином, щоб не порушувати таємницю волевиявлення виборців, одночасно забезпечуючи контроль за дотриманням процедури голосування і підрахунку голосів.

Порядок використання системи відеоспостереження на виборчих дільницях, доступу на виборчу дільницю відповідного технічного персоналу та контролю за функціонуванням системи відеоспостереження встановлюється Центральною виборчою комісією (частина 2 статті 5 Закону).

Постановою Центральної виборчої комісії № 892 від 13 вересня 2012 року затверджено Порядок здійснення відеоспостереження на виборчих дільницях з використанням засобів відеоспостереження, доступу та контролю за функціонуванням системи відеоспостереження під час проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року (далі -Порядок).

Відповідно до пункту 1.2 Порядку організація відеоспостереження в приміщеннях для голосування звичайних виборчих дільниць (далі - виборчі дільниці) здійснюється шляхом встановлення системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення (далі - система відеоспостереження), до складу якої входить програмно-апаратний комплекс (далі - ПАК), а також обладнання для утворення каналів зв'язку, що є власністю операторів зв'язку.

Згідно абзацу другого пункту 1.2 зазначеного Порядку ПАК є сукупністю технічних пристроїв та програмних засобів (далі - засоби відеоспостереження), призначених для відеоспостереження за організацією проведення голосування та підрахунку голосів виборців у приміщенні для голосування на виборчій дільниці, запису, збереження відеозображення, обробки та передачі відеозображення для трансляції на веб-сайт у мережі Інтернет (http://vybory2012.gov.ua).

Абзацом третім пункту 1.2 Порядку встановлено, що з метою забезпечення функціонування системи відеоспостереження доступ на виборчу дільницю в день голосування має відповідний технічний персонал постачальника (виконавця) товарів, робіт і послуг, необхідних для створення та забезпечення функціонування системи відеоспостереження (далі - технічні фахівці).

Відповідно до пункту 2.1. Порядку ПАК складається з ноутбука, двох веб-камер, двох активних USB-подовжувачів, двох пасивних USB-подовжувачів, мережного подовжувача на 5 розеток, а також спеціальної металевої шафи та тросу безпеки (антивандальний захисний пристрій, що унеможливлює несанкціоноване вилучення ноутбука зі спеціальної металевої шафи), які замикаються ключами, спеціалізованого програмного забезпечення, інструкції користувача системи відеоспостереження. Крім веб-камер, усі технічні пристрої ПАК встановлюються в спеціальну металеву шафу, яка замикається ключем. У шафі також установлюється телекомунікаційне обладнання, за допомогою якого організовується канал зв'язку.

Згідно пункту 2.2. Порядку на кожній виборчій дільниці технічними фахівцями встановлюється ПАК, здійснюються його налаштування та перевірка працездатності відповідно до інструкції користувача системи відео спостереження.

Абзацами 2 та 3 пункту 2.2. Порядку передбачено, що приймання ПАК, послуг з його встановлення, налагодження та розбирання здійснюються уповноваженими особами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі - уповноважена особа) відповідно до укладеного між ними та Центральною виборчою комісією договору про відповідальне зберігання ПАК системи відеоспостереження. Місце розташування ПАК у приміщенні для голосування на виборчій дільниці визначає уповноважена особа з урахуванням рекомендацій технічних фахівців, які встановлюють ПАК, вимог цього Порядку та розміщення джерела живлення (наявного чи запланованого) не далі ніж за 3 метри від нього.

Пунктом 2.5 Порядку встановлено, що не пізніше ніж за десять календарних днів до дня голосування проводиться тестування системи відеоспостереження. Уповноважена особа зобов'язана бути присутньою в приміщенні виборчої дільниці від початку і до кінця проведення тестування. Перед початком проведення тестування уповноважена особа передає ключі від шафи, в якій розміщено ПАК, та тросу безпеки за актом приймання-передачі (додаток 1 до цього Порядку) голові (за його відсутності - заступнику голови) виборчої комісії. При здійсненні передачі перевіряється комплектність ПАК.

Відповідно до пункту 3.1. зазначеного Порядку -організація діяльності виборчої комісії, пов'язаної з використанням системи відеоспостереження на виборах депутатів:

1) кожна виборча комісія своїм рішенням визначає двох членів виборчої комісії, які забезпечують контроль за роботою технічних пристроїв та програмних засобів системи відеоспостереження (далі - члени ДВК - оператори ПАК);

2) усі дії членів ДВК - операторів ПАК до дня голосування, в день голосування на виборах депутатів та після його закінчення голосування здійснюються відповідно до цього Порядку та вимог інструкції користувача системи відеоспостереження;

3) до завершення роботи системи відеоспостереження інформація про усі випадки відкриття спеціальної шафи (із зазначенням причини відкриття) і неполадки в роботі заноситься до журналу доступу до пристроїв ПАК (далі - журнал), за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку. Журнал зберігається у сейфі в приміщенні виборчої дільниці.

Після складення та підписання виборчою комісією протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, у тому числі з поміткою "Уточнений", перед від'їздом голови (за його відсутності - заступника голови) виборчої комісії до окружної виборчої комісії з першим та другим примірниками відповідного протоколу журнал зберігається в шафі, в якій розміщено ПАК.

Члени ДВК - оператори ПАК мають право знайомитися зі змістом журналу. У разі відкриття шафи голова (за його відсутності - заступник голови) виборчої комісії оголошує присутнім про відкриття шафи і дії членів виборчої комісії, у тому числі у зв'язку з вказівками технічних фахівців;

4) ключ від спеціальної шафи, в якій розміщено ПАК, постійно зберігається у голови (за його відсутності - заступника голови) виборчої комісії. У разі необхідності відкриття/закриття спеціальної шафи, в якій розміщено ПАК:

- за вказівкою голови (за його відсутності - заступника голови) виборчої комісії члени ДВК - оператори ПАК відкривають спеціальну шафу, в якій розміщено ПАК, про що роблять відповідний запис у журналі;

- ключ від шафи члени ДВК - оператори ПАК отримують від голови (за його відсутності - заступника голови) виборчої комісії;

- після завершення необхідних робіт члени ДВК - оператори ПАК зачиняють і опечатують шафу, в якій розміщено ПАК, про що роблять відповідний запис у журналі, та передають ключ від шафи голові (за його відсутності - заступнику голови) виборчої комісії.

Відповідно до пункту 3.2. Порядку організація діяльності виборчої комісії, пов'язаної з використанням ПАК під час проведення тестування системи відеоспостереження:

1) не пізніше ніж за десять днів до дня голосування члени виборчої комісії беруть участь у тестовому запуску системи відеоспостереження;

2) у приміщенні виборчої дільниці під час тестового запуску системи відеоспостереження мають право бути присутніми члени виборчої комісії, кандидати у народні депутати України, уповноважені особи партій, довірені особи кандидатів, офіційні спостерігачі від політичних партій, кандидати у народні депутати України від яких зареєстровані у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, громадських організацій, офіційні спостерігачі від іноземних держав та міжнародних організацій (у порядку, визначеному статтею 34 Закону України "Про вибори народних депутатів України"), а також технічні фахівці та уповноважені особи;

3) після проведення тестування системи відеоспостереження спеціальна шафа зачиняється, а ключ передається голові (за його відсутності - заступнику голови) виборчої комісії.

Згідно пункту 3.3. Порядку організація діяльності виборчої комісії, пов'язаної з використанням ПАК у день голосування (до закінчення голосування):

1) голова (за його відсутності - заступник голови) виборчої комісії перед початком її підготовчого засідання дає вказівку членам ДВК - операторам ПАК провести перевірку стану ПАК відповідно до інструкції користувача системи відеоспостереження, а у разі необхідності - включити його та запустити режим запису;

2) перед початком підготовчого засідання голова (за його відсутності - заступник голови) виборчої комісії повідомляє присутніх, що в приміщенні виборчої дільниці ведеться відеоспостереження.

Пунктом 3.4 Прядку встановлено, що дії виборчої комісії, пов'язані з використанням ПАК після закінчення голосування:

1) у приміщенні для голосування на виборчій дільниці після його закінчення (але не раніше 20 години) члени виборчої комісії переставляють столи, за якими здійснюються підрахунок і погашення невикористаних виборчих бюлетенів та безпосередній підрахунок голосів виборців, таким чином, щоб вони знаходилися у зоні видимості веб-камери N 1 та займали значну частину зображення.

При цьому стаціонарні скриньки для голосування повинні залишатися в зоні видимості не менш як однієї веб-камери. Члени ДВК - оператори ПАК на моніторі системи відеоспостереження контролюють правильність такої перестановки;

2) після проведення підсумкового засідання виборчої комісії і підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці голова (за його відсутності - заступник голови) виборчої комісії демонструє у бік веб-камери N 1 кожну сторінку першого примірника протоколу виборчої комісії, при цьому максимально близько підходить до неї (але не ближче ніж за 50 см);

3) після завершення процедури видачі копій протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці голова (за його відсутності - заступник голови) виборчої комісії від'їжджає до окружної виборчої комісії з першим та другим його примірниками.

Членам ДВК - операторам ПАК забороняється вимикати систему відеоспостереження чи виконувати будь-які дії, які призведуть до припинення функціонування системи відеоспостереження;

4) при прийнятті рішення про складення протоколу виборчої комісії з поміткою "Уточнений" члени виборчої комісії виконують встановлені законодавством процедури, пов'язані зі складенням вказаного протоколу. Після їх завершення голова (за його відсутності - заступник голови) виборчої комісії і члени ДВК - оператори ПАК здійснюють дії, відповідно до підпунктів 2, 3 пункту 3.4 цього Порядку;

5) після того як окружна виборча комісія прийме протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, у тому числі з поміткою "Уточнений", голова (за його відсутності - заступник голови) виборчої комісії повертається до дільничної виборчої комісії та невідкладно передає ключі та ПАК уповноваженій особі.

Усі дії безпосередньо з ПАК члени ДВК - оператори ПАК здійснюють відповідно до інструкції користувача системи відеоспостереження.

Відповідно до пункту 3.5. зазначеного Порядку разі відсутності або відключення напруги в електричній мережі в день голосування та під час підрахунку голосів виборців складається відповідний акт, який підписують усі присутні члени виборчої комісії, але не менше ніж дві третини від її складу.

В судовому засіданні встановлено та не заперечувалось представником позивача, що ні позивач, ні його довірені особи не брали участі під час тестового запуску системи відеоспостереження та не оскаржували будь-які дії чи бездіяльність дільничних виборчих комісій в одномандатному виборчому окрузі № 219, повґязаних із здійсненням відеоспостереження на виборчих дільницях з використанням засобів відеоспостереження, доступу та контролю за функціонуванням системи відеоспостереження.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на пункти 1 та 2 частини другої статті 31 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Проте, зазначені пункти, а також інші положення цього Закону не передбачають конкретних обовґязків окружних виборчих комісій зі здійснення контролю на виборчих дільницях за використанням засобів відеоспостереження, доступу та контролю за функціонуванням системи відеоспостереження.

Не покладено таких обовґязків на окружні виборчі комісії й Порядком здійснення відеоспостереження на виборчих дільницях з використанням засобів відеоспостереження, доступу та контролю за функціонуванням системи відеоспостереження під час проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 892.

Згідно частини другої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 172, 175, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позову кандидата у народні депутати України ОСОБА_1 відмовити.

Постанова набирає законної сили відповідно до частини третьої статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, визначені частиною пґятою статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя В.П. Катющенко

Судді О.В Головань

І.О. Іщук

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Про видачу ліцензії з централізованого водопостачання та водовідведення Лисичанському комунальному спеціалізованому підприємству по видобутку, реалізації води та очищенню стоків "Лисичанськводоканал", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

Про видачу ліцензії з централізованого водопостачання та водовідведення Лисичанському комунальному спеціалізованому підприємству по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків "Лисичанськводоканал"

Через месяц МЧС окончательно войдет в состав Минобороны

Министр обороны Павел Лебедев заявил, что в течение месяца планируется завершить вхождение Государственной службы Украины по чрезвычайным ситуациям в структуру Минобороны, сообщает пресс-служба ...

що втратив чинність, наказу Державного казначейства України від 04 травня 2005 року № 82, Міністерство фінансів України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 серпня 2012 р. за № 1312/21624 Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного казначейства України від 04 травня 2005 року № 82

Горе-інспектора знайшли на Апеннінах

Схема, яку запровадив головний інспектор Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області, була простою, але навдивовижу ефективною. Перевіряючи у сільських продуктових магазинах ...

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Этот интернет сайт просто офигенный. Благодарю. Несомненно полезный и простой в пользовании интернет проект.

Здравствуйте!

Весьма уникальный, актуальный и абсолютно не похожий на существующие сайт! Хочется отблагодарить вас денежкой. Как это можно организовать?
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66