ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
_____________________________________________________________________________
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
12.02.13 № 910/2631/13. Суддя Господарського суду м. Києва Морозов С.М., розглянувши без виклику представників, позовну заяву та додані до неї матеріали
За позовом Патріаршої добродійної фундації (місійне товариство) Патріарха Володимира української Православної церкви - Київський патріархат
до Приватного акціонерного товариства «Київміськбуд-1»
про розірвання договору, -
ВСТАНОВИВ:
Патріарша добродійна фундація (місійне товариство) Патріарха Володимира української Православної церкви - Київський патріархат звернулась до суду з позовною заявою про розірвання Договору №31 «Про участь в будівництві комплексу господарчих приміщень виробничої бази та культової споруди по пр. Космонавта Комарова, 46 у Солом'янському районі міста Києва» від 23.03.2005р., укладеного з Приватним акціонерним товариством «Київміськбуд-1».
Подана Патріаршою добродійною фундацією (місійне товариство) Патріарха Володимира української Православної церкви - Київський патріархат позовна заява про про розірвання Договору №31 від 23.03.2005р. не відповідає вимогам розділу VIII Господарського процесуального кодексу України, а тому підлягає поверненню з посиланням на ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Згідно з ч. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява підписується повноваженою посадовою особою позивача або його представником.
В силу приписів ч. 2 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Таким чином, право на представництво юридичної особи пов'язане не з конкретною фізичною особою, а з наявністю акта органу управління юридичної особи, котрим ця юридична особа наділяє посадову особу повноваженнями вчиняти певні юридичні дії від імені підприємства.
Як вбачається з поданих матеріалів, від імені позивача позовна заява підписана представником Костюк С.Ю., повноваження якій надані довіреністю від 30.01.2013р., підписаною Головою позивача Салабай М.І., при цьому, повноваження Салабай М.І. діяти від імені позивача жодним чином не підтверджені (установчі документи, довідка/витяг з ЄДРПОУ).
Тоді як, відповідно до п. 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПУ щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України. Такі ж наслідки настають, в разі коли в позовній заяві відсутні відомості про прізвище та посаду керівника юридичної особи або до позовної заяви не додано належні документи на підтвердження повноважень особи, що підписала цю заяву як представник позивача в господарському суді (частини третя - шоста статті 28 ГПК), і на ці документи немає посилання в заяві.
Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 1 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
Позовні матеріали Патріаршої добродійної фундації (місійне товариство) Патріарха Володимира української Православної церкви - Київський патріархат повернути без розгляду.
Суддя С.М. Морозов