Справа № 752/6532/13-ц
Провадження № 2/752/2618/13
РІШЕННЯ
І м е н е м У к р а ї н и
14 листопада 2013 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Новака А.В., при секретарі Чабанюк Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі на утримання дитини,-
в с т а н о в и в:
позивач звернулася з позовом до відповідача, в якому просить стягнути з відповідача на утримання дочки - ОСОБА_3, до досягнення нею повноліття у розмірі 3500 гривень щомісяця, мотивуючи свої вимоги тим, що вона перебувала у шлюбі з відповідачем з 25 грудня 1999 року по 22 січня 2009 року. Від шлюбу у них народився дочка - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якї є відповідач. Відповідач не цікавиться проблемами виховання та утримання дитини, а тому вона просить стягнути з нього аліменти на утримання сина в примусовому порядку у твердій грошовій сумі, оскільки відповідач має нерегулярний, мінливий дохід.
В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги позовної заяви та просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дочки у розмірі 3500 гривень щомісяця і до досягнення дочкою повноліття. Крім того зауважив, що відповідач по інформації його довіритель ниці має неофіційний дохід, однак його розмір їй невідомий.
Відповідач в судовому засіданні визнав позовні вимоги частково. Пояснив, що він рік працює лікарем у Державній установі Інститут нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України і його заробітна плата складає в середньому, щомісячно 4500 гривень, а тому вважає, що аліменти які мають стягуватися з нього на утримання дочки мають розраховуватися у певній частці від заробітної плати, яку він фактично отримує.
Вислухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_2, шлюб між ОСОБА_2 і дружиною ОСОБА_1 розірвано, про що відділом реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у місті Києві в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 53 від 2009 року січня місяця 22 числа(а.с. 6).
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 ОСОБА_3 народилася 25 липня 2000 року, про що відділом реєстрації актів громадянського стану Дарницького районного управління юстиції у м. Києві в Книзі записів актів громадянського стану про народження 2000 року серпня місяця 11 числа зроблено відповідний актовий запис за № 761. Батьком записаний ОСОБА_2, а матір'ю ОСОБА_1 (а.с. 7).
На даний час малолітній ОСОБА_3 проживає разом зі своєю матір'ю - ОСОБА_1
В судовому засіданні встановлено, що відповідач у справі ОСОБА_2 працює та має регулярний дохід у середньому розмірі 4500 гривень, однак не в повній мірі надає матеріальної допомоги на утримання дочки.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Судом враховується, що у відповідача є постійне місце роботи та відповідно регулярний дохід.
В конкретному випадку суд не знаходить обставин, які були б підставою для визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі і вважає за доцільне при призначенні аліментів на утримання ОСОБА_3 застосувати правила статті 183 СК України, визначивши розмір аліментів у частці від заробітку(доходу) ОСОБА_2 у розмірі ? частки всіх видів заробітку щомісяця але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня пред'явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.
Відповідно до ст. 183 СК України, частка заробітку(доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
На основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які посилались сторони, як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення позову повністю.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню в дохід держави судові витрати.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст.ст. 212-215, 223, 294-296 ЦПК України,-
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі на утримання дитини - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Червоноармійська Житомирської області, ідентифікаційний код платника податків НОМЕР_1, працюючого лікарем у Державній установі Інститут нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова Національної академії медичних наук України(м. Київ-50, вул. П.Майбороди, 32), проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку щомісяця але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 11 квітня 2013 року і до досягнення дитиною повноліття.
Суд допускає негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави Україна судовий збір у розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять) гривень 40 копійок.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення, а рішення яке було ухвалено без участі особи, яка її оскаржує протягом десяти днів з дня отримання копії рішення. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва.
Суддя А.Новак