Номер провадження 2/754/4064/14
Справа №754/8455/14-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
04.09.2014 року м. Київ
Деснянський районний суд м. Києва
в складі: Головуючого - судді - Панченко О.М.
при секретарі - Буцко М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення в солідарному порядку з відповідачів заборгованості за кредитним договором про надання споживчого кредиту, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідно до кредитного договору № 11220855000 від 21.09.2007 року про надання споживчого кредиту, відповідачу ОСОБА_1 було надано кредит в сумі 54000,00 доларів США, а останній зобов»язався повернути отриманий кредит в повному обсязі до 21.09.2022 року, сплатити відсотки за користування кредитом в розмірі 1,9% річних і виконати свої зобов»язання згідно з даним договором у повному обсязі згідно з графіком погашення кредиту.
Відповідач не здійснює своєчасно та в повному обсязі платежів в рахунок погашення суми кредиту та нарахованих відсотків, чим порушує прийняті на себе зобов»язання.
Станом на 22.04.2014 року загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем складає 43 696,11 доларів США, що за курсом НБУ станом на 22.04.2014 року становить 491 469,95 грн. з яких:
- 36143.88 доларів США (406526.59 грн.) - заборгованість за кредитом у тому числі 5543.88 доларів США - прострочена заборгованість за кредитом;
- 6578.21 доларів США ( 73988.11 грн.) - заборгованість по процентах за користування кредитом у тому числі 6153.11 доларів США - прострочена заборгованість за процентами;
- 490.91 долари США (5521.48 грн.) - пеня за несвоєчасне погашення заборгованості за кредитом;
- 483.11 долари США (5433.77 грн.) - пеня за несвоєчасне погашення заборгованості по процентах за користування кредитом.
З метою забезпечення виконання зобов»язань відповідача ОСОБА_1 за кредитним договором між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 укладено договір поруки № 143711 від 21.09.2007 року, відповідно до якого остання зобов»язалася відповідати перед позивачем за виконання відповідачем ОСОБА_1 усіх його зобов»язань в повному обсязі, що виникли з Кредитного договору.
В судове засідання представник позивача не з»явився, надіславши письмову заяву в якій просить проводити розгляд справи без його участі, проти винесення судом заочного рішення не заперечує.
Відповідачі в судове засідання не з»явилися, належним чином повідомлені про день та час розгляду справи, про причини своїх неявок суд не повідомили. Суд вважає за можливе розглянути справу за їх відсутності за наявності зібраних по справі матеріалів. Відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Вивчивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно із ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов»язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов»язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ст. 1049 ЦК України позичальник зобов»язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідно до кредитного договору №11220855000 від 21.09.2007 року про надання споживчого кредиту, відповідачу ОСОБА_1 було надано кредит в сумі 54000,00 доларів США, а останній зобов»язався повернути отриманий кредит в повному обсязі до 21.09.2022 року, сплатити відсотки за користування кредитом в розмірі 1,9% річних і виконати свої зобов»язання згідно з даним договором у повному обсязі згідно з графіком погашення кредиту.
Сторони домовилися, що за умовами договору розмір процентної ставки може бути змінений. Проценти нараховуються та сплачуються в порядку, передбаченому п. 1.3 кредитного договору.
Згідно з п. 4.1 кредитного договору, за порушення термінів повернення кредиту та/або термінів сплати процентів за кредит відповідач 1 сплачує позивачу додатково пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від гривневого еквіваленту суми простроченого платежу, розрахованої за кожен день прострочення платежу, починаючи з 32 календарного дня.
Відповідач не здійснює своєчасно та в повному обсязі платежів в рахунок погашення суми кредиту та нарахованих відсотків, чим порушує прийняті на себе зобов»язання.
Станом на 22.04.2014 року загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем складає 43 696,11 доларів США, що за курсом НБУ станом на 22.04.2014 року становить 491 469,95 грн. з яких:
- 36143.88 доларів США (406526.59 грн.) - заборгованість за кредитом у тому числі 5543.88 доларів США - прострочена заборгованість за кредитом;
- 6578.21 доларів США ( 73988.11 грн.) - заборгованість по процентах за користування кредитом у тому числі 6153.11 доларів США - прострочена заборгованість за процентами;
- 490.91 долари США (5521.48 грн.) - пеня за несвоєчасне погашення заборгованості за кредитом;
- 483.11 долари США (5433.77 грн.) - пеня за несвоєчасне погашення заборгованості по процентах за користування кредитом.
З метою забезпечення виконання зобов»язань відповідача ОСОБА_1 за кредитним договором між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 укладено договір поруки № 143711 від 21.09.2007 року, відповідно до якого остання зобов»язалася відповідати перед позивачем за виконання відповідачем ОСОБА_1 усіх його зобов»язань в повному обсязі, що виникли з Кредитного договору.
Згідно ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Згідно чинного законодавства, зокрема ст. ст. 549-550 ЦК України, встановлено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов»язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасного виконання грошового зобов»язання за кожен день прострочення виконання. Право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов»язання.
Згідно ст.ст. 553, 554 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов»язку. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб. У разі порушення боржником зобов»язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсідарну) відповідальність поручителя.
Відповідно до ст. 543 ЦК України у разі солідарного обов»язку боржників кредитор має право вимагати виконання обов»язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Відповідно до ч. 2 ст. 1050 ЦК України, в разі прострочення повернення чергової частини позики банк має право вимагати від боржника дострокового повернення частини позики, що залишилася та сплати відсотків за користування кредитом.
Згідно з розділом 6 Кредитного договору в разі застосування банком права, передбаченого п. 6.1.2 кредитного договору та направлення банком на адресу відповідача 1 відповідної вимоги, термін повернення кредиту вважається таким, що настав з 32 календарного дня з дня отримання відповідачем вимоги, а у разі неотримання з 41 календарного дня з дати направлення такої вимоги.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України з відповідачів підлягає стягненню сума сплаченого позивачем судового збору в сумі 3 654 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,15,60,212-215, 224-233 ЦПК України, ст.ст. 526, 530, 536, 543,553,554,1046- 1050, 1054 ЦК України,
ВИРІШИВ:
Позов Публічного Акціонерного Товариства «УкрСиббанк» - задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_2 на користь Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» (рахунок 29090000000113 в АТ «УкрСиббанк», м. Харків пр. Московський, 60, МФО 351005, код 09807750) заборгованість за кредитним договором про надання споживчого кредиту та відсотками в сумі 43 696,11 доларів США, що за курсом НБУ станом на 22.04.2014 року становить 491 469 грн. 95 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» судові витрати у розмірі 1827 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» судові витрати у розмірі 1827 грн. 00 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: