Жилищный адвокат

про відмову у відкритті провадження 14 жовтня 2012 року 2а-4839/12/1070 Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О - Київський окружний адміністративний суд - Головенко О.Д.

  1. КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження

14 жовтня 2012 року 2а-4839/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д. розглянувши позовну заяву Кандидата в народні депутати України ОСОБА_1 до Голови окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 97 Волошина Юліана Ігоровича про визнання протиправними дії голови комісії,-

в с т а н о в и в:

13.10.2012 о 20 годині 02 хвилин Кандидат в народні депутати України ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Голови окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 97 Волошина Юліана Ігоровича (надалі - відповідач) та просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо видачі ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 довіреностей від 09.10.2012 на представництво окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 97 в усіх установах, підприємствах та організаціях.

Відповідно до приписів ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження слід відмовити з огляду на наступне.

Статтею 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно зі ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно - правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Як вбачається з позовної заяви, предметом даного спору є дії відповідача, щодо видачі довіреності на право представляти інтереси окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 97 в усіх установах, підприємствах та організаціях.

Відповідно до ст. 11 Закону України від 17.11.2011 № 4061-VI «Про вибори народних депутатів України»виборчий процес - це здійснення суб'єктами, визначеними у ст. 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом. Виборчий процес включає такі етапи: висування кандидатів у депутати; утворення виборчих комісій (крім Центральної виборчої комісії); реєстрація кандидатів у депутати; проведення передвиборної агітації; утворення спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі; складання списків виборців, їх перевірка та уточнення; голосування; підрахунок голосів виборців та встановлення підсумків голосування; встановлення результатів виборів депутатів та їх офіційне оприлюднення; припинення повноважень окружних та дільничних виборчих комісій.

Тобто, видача довіреності на право представляти інтереси в усіх установах, підприємствах та організаціях не є складовою частиною виборчого процесу, а за своєю суттю та змістом відноситься до процесу забезпечення представницьких функцій, фактична наявність яких у формі доручення підтверджується позивачем.

Крім того, згідно ст. 244 Цивільного Кодексу України, довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

Отже, довіреність є одностороннім правочином, що укладається у вигляді письмового документа, і спір щодо правомірності її видання, (укладення правочину) виникає з цивільних правовідносин.

Відповідно до ст. 15 Цивільного процесуального Кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

На думку суду даний адміністративний позов не є предметом розгляду правовідносин, що пов'язані з виборчим процесом, розгляд таких справ відбувається в порядку цивільного судочинства.

Тобто, адміністративний процесуальний закон не передбачає можливості звернення до суду з вимогою щодо видачі довіреностей в порядку ст. 172 КАС України.

Суд вважає, що дана справа не може бути розглянута в порядку адміністративного судочинства, а тому застосовує наслідки, передбачені ст. 109 КАС України.

Статтею 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, у відкритті провадження у даній справі необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 109, 160, 165 КАС України, суд, -

у х в а л и в:

1. У відкритті провадження у справі за позовом Кандидата в народні депутати України ОСОБА_1 до Голови окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 97 Волошина Юліана Ігоровича про визнання протиправними дії голови комісії - відмовити.

2. Копію ухвали разом із копією позовної заяви та доданими до неї матеріалами повернути позивачу.

Судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172-175 КАС України, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172-175 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення.

Суддя Головенко О.Д.

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Раздел общей квартиры

Адвокаты по жилищному праву нашей компании готовы оказать всемерную поддержку клиентов по любым вопросам, в том числе по разделу общей квартиры

У Перській затоці – військово-морські маневри

У Перській затоці тривають щорічні військово-морські навчання за участю флотів з 25 країн. Серед них США, Велика Британія, Франція, арабські держави і, навіть, Японія. В морі тісно від лінкорів, ...

Про внесення змін до наказу МОЗ України від 3 січня 2012 року № 3 (зі змінами), Міністерство охорони здоров'я України

Про внесення змін до наказу МОЗ України від 3 січня 2012 року № 3 (зі змінами) З метою раціонального та цільового використання лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію, закупленого у централізованому порядку за кошти Державного бюджету України на 2011 рік( 2857-17 ) за бюджетною програмою КПКВК 2301400 "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" на виконання заходів Загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року ( 1065-17 ) в частині "Централізована закупівля продуктів лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію", на підставі листа Головного управління охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації від 29 листопада 2012 року № 1-06-6206 НАКАЗУЮ:

Зарегистрирован законопроект об отказе Украины от внеблокового статуса

Президент Украины Петр Порошенко внес на рассмотрение Верховного Совета проект Закона «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно отказа Украины от осуществления политики внеблоковости». ...

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Этот интернет проект классный! Пользовался довольно чуть ли не по три раза на день. Думаю, что этот портал ожидает светлое будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими трудами почаще!

Этот ресурс - удивительный.

Для меня это была просто большая находка! Уже неделю зависаю здесь на интернет портале и уходить отсюда совсем не собираюсь. Интересно, здорово!
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66