Жилищный адвокат

Про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити дії - Київський апеляційний адміністративний суд - Горбань Н.І.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а/1017/3152/2011 Головуючий у 1-й інстанції: Пархоменко В.М. Суддя-доповідач: Горбань Н.І.

УХВАЛА

Іменем України

26 травня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого судді: Горбань Н.І.,

суддів: Земляної Г.В., Сорочка Є.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області на постанову Миронівського районного суду Київської області від 06.05.2011 року по справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

Позивач 22.02.2011 року звернувся до Миронівського районного суду Київської області з адміністративним позовом до УПФУ у Миронівському районі Київської області про зобов'язання провести перерахунок та виплату доплат, передбачених ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», починаючи з 13.11.2010 року.

Постановою Миронівського районного суду Київської області від 06.05.2011 року позовні вимоги задоволено частково: починаючи з 13.11.2010 року по 06.05.2011 року.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та відмовити в позові. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач є непрацюючим пенсіонером і має право на доплату за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Згідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсіонерам, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю, проводиться доплата до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч. 2 зазначеної статті, непрацюючим пенсіонерам проводиться доплата до пенсії в розмірах, передбачених ч. 1 цієї статті.

Всупереч ст. 39 Закону позивачу вказані доплати виплачувалися частково, у фіксованому розмірі, визначеному відповідно до ПКМУ № 836 від 26.07.1996 року, а не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати, як того вимагає вказаний Закон.

З огляду на те, що Закон має вищу юридичну силу в порівнянні з ПКМУ № 836 від 26.07.1996 року, відповідач неправомірно виплачував доплату до пенсії в меншому розмірі, ніж це передбачено ст. 39 Закону.

Крім того, ст. 22 Конституції України передбачено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 197, 198, 200, 205 та 206 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області - залишити без задоволення.

Постанову Миронівського районного суду Київської області від 06.05.2011 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття та подальшому оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя: Н.І. Горбань

Судді: Г.В. Земляна

Є.О.Сорочко

Головуючий суддя Горбань Н.І.

Судді: Земляна Г.В.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

На Черкащині зафіксовано максимальну ціну на хліб

Максимальні ціни на хліб житній були зафіксовані в Чернівецькій області 5,37 грн / кг. Про це йдеться в оперативних даних регіонів, оприлюднених Агро Перспективою.

Ліга чемпіонів: прогнози букмекерів на сьогоднішні матчі

Сьогодні, 2 квітня, відбудуться перші чвертьфінальні матчі Ліги чемпіонів. У Парижі зустрічаються ПСЖ та Барселона, а в Мюнхені Баварія приймає Ювентус.

Про внесення змін до наказу Міндоходів від 04.06.2013 № 145, Міністерство доходів і зборів України

Про внесення змін до наказу Міндоходів від 04.06.2013 № 145 Завдання та функції, покладені на Моніторинговий центр, потребують наповнення інформаційних ресурсів Моніторингового центру достовірними даними від структурних підрозділів Міндоходів та територіальних органів за напрямами, термінами, структурою та методологією, які визначені відповідними розпорядчими документами Міндоходів.

Про переоформлення ліцензій з виробництва, виданих Комунальному підприємству "Макіївтепломережа", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

Про переоформлення ліцензій з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, виданих Комунальному підприємству "Макіївтепломережа"

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Этот интернет сайт классный! Пользовался очень чуть ли не по три раза на день. Этот портал ожидает светлое будущее. Удачи Вам, ребята. Хотелося б встречаться с Вашими трудами чаще! Дерзайте!

Хочу просто поблагодарить Вас!. Абсолютно случайно набрел на этот ресурс, чему очень рад! С большим удовольствием размещу ссылку на своей страничке в блоге!

Довольно оригинальный, актуальный и продуманный интернет портал! Я хочу поддержать Вас финансово. Как это можно сделать?
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66