Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Справа № 191/3243/14-ц
Провадження № 2/191/1311/14
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
25.07.2014
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Гречко Ю.В.
при секретарі - Силкіній О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Синельникове Дніпропетровської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Синельниківської міської ради Дніпропетровської області про визнання права власності на ? частину житлового будинку в порядку спадкування за законом,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовною заявою, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_2 і після її смерті відкрилася спадщина у вигляді ? частини житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, яка належала померлій на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна №253/ФЗ від 24 червня 1998 року, посвідченого на Придніпровській товарній біржі та зареєстровано в Синельниківському МБТІ 20 липня 1998 року за реєстром №230/Д-6. Заповіту мати не залишила, спадкоємцями першої черги за законом після її смерті є позивачка, як донька спадкодавця, та мати спадкодавця ОСОБА_3, які прийняли спадщину, оскільки постійно проживали разом зі спадкодавцем на день її смерті. ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_3 і після її смерті відкрилася спадщина у вигляді ? частини вищезазначеного житлового будинку, яук вона успадкувала після смерті ОСОБА_2. Заповіту вона не залишила, позивачка прийняла спадщину, оскільки на день смерті спадкодавця проживала разом з нею. На звернення позивачки до нотаріуса з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом їй було відмовлено у зв'язку з тим, що правовстановлюючий договір не посвідчений нотаріально. Позивачка просить суд визнати за позивачкою в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2 право власності на 1/4 частину вищезазначеного житлового будинку, а також право власності в порядку спадкування за законом на ? частину будинку після смерті бабки ОСОБА_3
До початку судового розгляду справи позивачка надала суду письмову заяву, якою просить розглянути справу без її участі. Позовні вимоги підтримує і просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився по невідомим суду обставинам.
Таким чином, суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Факт того, що позивачка ОСОБА_1 є рідною донькою ОСОБА_2 підтверджується копією свідоцтва про її народження.
Також копією свідоцтва про народження та копією свідоцтва про одруження доводиться факт того, що ОСОБА_3 є матір'ю ОСОБА_2 і відповідно бабкою позивачки ОСОБА_1.
У відповідності до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ч.1 ст.1266 ЦК України внуки, правнуки спадкодавця спадукують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Отже, позивачка є спадкоємцем першої черги після смерті матері ОСОБА_2, а також за правом представлення після смерті бабки ОСОБА_3
Копією свідоцтва про смерть підтверджується факт смерті матері позивачки ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.
З довідки виконкому Синельниківської міської ради від 06 серпня 2013 року доводиться факт того, що мати позивачки ОСОБА_2 по день смерті проживала разом з матір'ю ОСОБА_3 та донькою ОСОБА_1
У відповідності до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом з спадкодавцем на момент відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
Факт належності матері позивачки ОСОБА_2 ? частини вищезазначеного житлового будинку підтверджується копією договору купівлі-продажу, укладеного 24 червня 1998 року, копією технічного паспорту на індивідуальний житловий будинок станом на 15 жовтня 2013 року.
У зв'язку з цим, після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина у вигляді ? частини зазначеного житлового будинку і позивачка разом з бабусею прийняли спадщину в рівних частинах по ? частині кожному.
ІНФОРМАЦІЯ_3 померла бабка позивачки ОСОБА_3, що доводиться копією свідоцтва про смерть, і після її смерті відкрилася спадщина у вигляді ? частини спірного житлового будинку.
Згідно постанови нотаріуса від 13 червня 2014 року позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину було відмовлено з тим, що договір купівлі-продажу від 24 червня 1998 року не посвідчений нотаріально. Однак цей факт не може бути підставою для позбавлення позивачки її права на спадщину, оскільки згідно ч.5 ст.1268 ЦК України спадщина належить спадкоємцеві з часу її відкриття незалежно від часу прийняття спадщини. Оскільки позивачка проживала разом зі спадкодавцями на час їх смерті, їй належить спадщина саме з часу її відкриття.
Таким чином, суд вважає наявність фактів, якими позивачка обґрунтовує свої позовні вимоги, встановленою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1216, 1217, 1218, 1220, 1223, 1261, 1269, 1270 ЦК України, ст.ст.10, 60, 88, 209, 212 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою м.Синельникове Дніпропетровської області, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, право власності на 1/4 частину житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель і споруд, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою м.Синельникове Дніпропетровської області, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, право власності на 1/4 частину житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель і споруд, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті бабки ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3.
На заочне рішення протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області може бути подано апеляційну скаргу.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано, а у разі її подання - після розгляду справи апеляційним судом у разі, якщо рішення не буде скасовано.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: Ю. В. Гречко