Жилищный адвокат

про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання виплати недоплачених сум пенсії - Сарненський районний суд Рівненської області - Березень Ю.В. Ю. В.

  1. ПОСТАНОВА
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 1718/2-а-1838/11

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 вересня 2012 року 14 год. 35 хв. м. Сарни

Сарненський районний суд Рівненської області

одноособово суддя Березень Ю. В.,

розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання виплати недоплачених сум пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

30 серпня 2011 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив зобов'язати відповідача виплатити недораховані суми пенсії в кратному розмірі мінімальної заробітної плати та у відсотковому відношенні до мінімальної пенсії за віком на підставі ст.ст. 39,51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 29 лютого 2011 року по 28 серпня 2011 року, та починаючи з 29 серпня 2011 року, посилаючись на те, що розмір пенсії, яку відповідач нараховував та виплачував їй непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, не відповідає розміру, встановленому зазначеним законом.

Представник відповідача надав суду письмові заперечення, в яких з посиланням на ст. 95 Конституції України, Бюджетний кодекс України, ст. 63 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Постанови КМ України від 26 липня 1996 року № 836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", від 28 травня 2008 року № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", від 6 липня 2011 року № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України "зазначив про неврегулювання порядку обчислення пенсій для вказаних категорій громадян, невизначення розміру мінімальної пенсії за віком, безпідставність вимог про зобов'язання нарахування виплат на майбутнє. Оскільки пенсія виплачувалася в розмірах, передбачених чинним законодавством, просив відмовити у задоволенні позову.

Оцінивши повідомлені сторонами обставини, за наявності достатніх підстав суд вважає за можливе розглянути справу у порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

Частиною 2 статті 39 Закону України № 796-ХІІ від 28 лютого 1991 року "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлено, що пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіологічного контролю, підвищуються у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Згідно ст. 51 Закону № 796-ХІІ особам, віднесеним до категорії 4, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком.

Позивач перебуває на обліку у відповідача, є особою, віднесеною Законом № 796-ХІІ до категорії 4, являється непрацюючим пенсіонером, тобто на якого поширюються зазначені вище норми закону, що підтверджується копіями відповідного посвідчення та паспорта і не спростовується відповідачем.

З доводів позивача вбачається, що він не отримував пенсії у розмірах, визначених статтями 39,51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зазначені обставини не заперечувались відповідачем.

Згідно з ч. 3 статті 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомог, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України № 966-14 від 15 липня 1999 року "Про прожитковий мінімум" для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком застосовується прожитковий мінімум.

Отже, величиною щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, є встановлений законом прожитковий мінімум.

Посилання відповідача на положення Постанов КМ України щодо встановлення обмежених розмірів пенсій не заслуговують на увагу, оскільки згідно ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта закону України суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Законом України № 3491-VI від 14 червня 2011 року "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік"та постановою КМ України від 6 липня 2011 року № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України " встановлені обмеження щодо виплат пенсій у розмірах, визначених ст.ст. 39,51 Закону № 796-ХІІ.

Законом України № 4282-VI від 22 грудня 2011 року "Про Державний бюджет України на 2012 рік" визначено, що у 2012 році норми і положення статей Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо вказаного виду виплат застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік. Порядок виплат і їх розміри встановлені Постановою КМ України від 23 листопада 2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Таким чином, в період з 23 липня 2011 року по 31 грудня 2011 року та з 1 січня 2012 року по 9 вересня 2012 року у відповідача не було підстав нараховувати та виплачувати пенсію у розмірі більшому, ніж визначено бюджетними законами на відповідні періоди.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійснені ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в т. ч. на виконання делегованих повноважень.

З огляду на відсутність предмета спору не заслуговують на увагу доводи позивача про зобов'язання відповідача здійснювати нарахування виплат в майбутньому.

Відповідно до п. 3 Постанови КМ України № 1261 від 24 жовтня 2007 року "Про затвердження Положення про Пенсійний фонд України" основними завданнями Пенсійного фонду України є призначення (перерахунок) пенсій та підготовка документів для їх виплати; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій.

Бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу визначеного статтями 39,51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонерові, який проживає у зоні посиленого радіологічного контролю, в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, а також щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком, що обчислюються з врахуванням встановленого прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, у період з 1 березня 2011 року по 22 липня 2011 року включно слід визнати протиправною та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити такі підвищення із урахуванням проведених виплат.

Оскільки ч. 2 ст. 256 та ч. 6 ст. 183-2 КАС України не передбачено обов'язку відповідача при вирішенні справи даної категорії у порядку скороченого провадження виконувати постанову негайно постанова не підлягає зверненню до негайного виконання.

Керуючись ст.ст. 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити частково.

Визнати противоправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 визначеного статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонерові, який проживає у зоні посиленого радіологічного контролю, в розмірі однієї мінімальної заробітної плати та визначеної статтею 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком, тобто прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, за період з 1 березня 2011 року по 22 липня 2011 року включно.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі нарахувати та виплатити ОСОБА_1 визначене статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонерові, який проживає у зоні посиленого радіологічного контролю, в розмірі однієї мінімальної заробітної плати та визначену статтею 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком, тобто прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, за період з 1 березня 2011 року по 22 липня 2011 року включно з урахуванням проведених виплат.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Сарненський районний суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя:

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

У Донецьку вшанували «вугільного маршала»

На приміщенні 1-го навчального корпусу Донецького національного технічного університету встановили меморіальну дошку видатному випускникові закладу колишньому міністрові вугільної промисловості ...

Не перевелися в країні каменотеси!

У село Буша, що в Ямпільському районі на Вінниччині, зїхалися українські каменотеси на всеукраїнський пленер Подільський оберіг. Протягом 2 тижнів з місцевого каменю пісковику вони творили самобутні ...

Про затвердження Плану протидії проявам корупції в рамках Проектів з МБРР, Державне агентство автомобільних доріг України

Про затвердження Плану протидії проявам корупції в рамках Проектів з МБРР З метою виконання умов Угоди про позику від 21.04.2009( 996_067 ) "Проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху" між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (стаття IV, розділ 4.01) та набрання чинності Угодою про позику від 11.10.2012 "Другий проект покращення автомобільних доріг України" між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (стаття V, розділ 5.01) (далі — Проекти) НАКАЗУЮ:

ДАІ відкрита для обговорення всіх проблемних питань

Тема чергової відеоконференції, проведеної з комунікативного центру Кабінету Міністрів, Стан реалізації соціальних ініціатив Президента України в питаннях дерегуляції у сфері забезпечення безпеки ...

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Очень оригинальный, интересный и абсолютно не похожий на другие портал! Я хочу поддержать Вас финансово. Как это можно сделать?

Просто замечательный! Хорошенький интернет проектик! Очень здорово. Всё очень удобно и просто. Спасибочки за профессиональный сайт!

Этот интернет проект просто отпад. Действительно полезный и в тоже время функциональный интернет портал.
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66