Справа № 450/426/14-ц Провадження № 2/450/766/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" березня 2014 р. суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мусієвський В.Є., при секретарі Гук О.П., розглянувши заяву про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третьої особи приватного нотаріуса Пустомитівського районного нотаріального округу Львівської області ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя,-
в с т а н о в и в :
У провадженні Пустомитівського районного суду Львівської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третьої особи приватного нотаріуса Пустомитівського районного нотаріального округу Львівської області ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя.
При подачі позову позивачем було подано заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на садовий будинок по АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_4
Свої вимоги мотивує тим, що з огляду на те, що на цей час право власності на спільне майно подружжя оспорюється, є підстави вважати, що без вжиття заходів забезпечення позову, спірне майно може бути реалізоване, що в подальшому унеможливить виконання рішення суду у справі.
У відповідності до вимог ст.151 ч.1 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Статтею 151 ч.3 ЦПК України передбачено, що забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити виконання рішення суду. Згідно вимог ст.152 ч.1 п.2 ЦПК України одним з видів забезпечення позову є заборона вчиняти певні дії.
Заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі, відповідно до вимог ст.153 ч.1 ЦПК України.
Розглянувши заяву та матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити та вжити заходи забезпечення позову, оскільки невжиття таких заходів може утруднити виконання рішення суду в майбутньому у даній цивільній справі.
Разом з тим, допускаючи забезпечення позову, суд відповідно до ст. 153 ч.4 ЦПК України вважає за необхідне покласти на позивача обов'язок внести на депозитний рахунок суду заставу, достатню для того, щоб запобігти зловживанню забезпеченням позову. У відповідності до положень цієї норми розмір застави визначається судом з урахуванням обставин справи.
У цьому випадку застава спрямована на запобіганню зловживанню забезпеченням позову з боку особи, яка його ініціює і дозволяє відшкодувати завдані особі, стосовно якої вживалися заходи забезпечення позову, збитки за рахунок грошових коштів заявника.
З врахуванням того, що ціна позову становить 40740,00 грн., беручи до уваги положення ст.153 ч.4 ЦПК України та п. 6 ППВС України № 9 від 22.12.06 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», суд вважає за необхідне визначити заставу у розмірі 3/4 від суми заборгованості позивача, а саме 39555,00 гривень, котрі повинні бути внесені на рахунок Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області № 37313005000789 відкритий в Головному управлінні державної казначейської служби України у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 26306742.
Керуючись ст.151-153, 168 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - задовольнити.
Накласти арешт на садовий будинок розташований за адресою АДРЕСА_1, що належав ОСОБА_4.
Ухвала звертається до виконання негайно після внесення предмета застави в сумі 39555,00 гривень у повному розмірі на депозитний рахунок Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області № 37313005000789 відкритий в Головному управлінні державної казначейської служби України у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 26306742.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області через Пустомитівський районний суд Львівської області протягом 5-ти днів з дня її проголошення або отримання копії.
СуддяВ. Є. Мусієвський