КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-5027/11 Головуючий у 1-й інстанції:
Суддя-доповідач: Петрик І.Й.
ПОСТАНОВА
Іменем України
"02" листопада 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Петрика І.Й.
Суддів: Борисюк Л.П.,
Собків Я.М..
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційними скаргами Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва та Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на постанову Святошинського районного суду м. Києва від 28 листопада 2011 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, Управління праці та соціального захисту населення Святошинської РДА у м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_3 звернувся з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва (відповідач 1), Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (відповідач 2), Управління праці та соціального захисту населення Святошинської РДА у м. Києві про визнання протиправними дій щодо не здійснення нарахування та виплати додаткової пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до ст. 48 вище зазначеного Закону.
Постановою Святошинського районного суду м. Києва від 28 листопада 2011 року позовні вимоги задоволено частково: зобов'язано відповідачів перерахувати та виплатити позивачу додаткову пенсію відповідно до ст.. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 13.01.2011 року по 22.07.2011 року.
Не погоджуючись з постановою суду, Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва та Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат звернулися з апеляційними скаргами, в яких: відповідач-1 просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволені позовних вимог відмовити повністю; відповідач-2 просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог щодо нього.
Згідно п. 2 ч. 1 статті 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат підлягає задоволенню, а апеляційна скарга Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач віднесений до 2 категорії осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, отримує пенсію у відповідача та доплату за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
У відповідності до статті 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Статтею 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»визначено, що особам, віднесеним до категорії 2, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсій за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Всупереч ст., 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивачу вказані доплати виплачувалися частково, у фіксованому розмірі, визначеному відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 р. № 836, а не в кратному відношенні до мінімальної пенсії за віком, як того вимагає вказаний Закон.
З огляду на те, що Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має вищу юридичну силу в порівняні з Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 р. № 836, колегія суддів вважає, що відповідач не правомірно виплачував додаткову пенсію в меншому розмірі ніж це передбачено ст. 51 зазначеного Закону.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про наявність у позивача права на перерахунок доплати до пенсії в розмірі передбаченому Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Щодо апеляційної скарги відповідача-2 слід зазначити наступне.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1828 «Про забезпечення проведення експерименту з призначення пенсій органам Пенсійного фонду України передані функції виплати пенсій, виплата допомоги на поховання та інші питання пенсійного забезпечення з 01.12.2001 року».
Крім того, Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат згідно п.4.1. Положення про Центр, затвердженого розпорядженням КМДА від 27.01.2007 року № 65, Центр здійснює вхідний облік та контроль документів з питань призначення соціальної допомоги, інших грошових виплат, які надходять від органів праці та соціального захисту населення.
За наведених обставин, колегія суддів дійшла висновку про те, що допущені судом першої інстанції порушення норм матеріального та процесуального права є такими, що призвели до неповного вирішення справи та є підставою для зміни постанови суду першої інстанції.
Згідно ст. 201 КАС України, підставами для зміни постанови або ухвали суду першої інстанції є помилкове застосування норм матеріального або процесуального права.
Керуючись ст. ст. 183-2, 197, 198, 201, 205, 207 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва -залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на постанову Святошинського районного суду м. Києва від 28 листопада 2011 року -задовольнити.
Постанову Святошинського районного суду м. Києва від 28 листопада 2011 року -змінити: виключивши з другого та третього абзацу резолютивної частини постанови слова «Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат».
В іншій частині постанову Святошинського районного суду м. Києва від 28 листопада 2011 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Петрик І.Й.
Судді: Борисюк Л.П.
Собків Я.М.