Жилищный адвокат

Щодо прожиткового мінімуму, Міністерство соціальної політики УкраїниМІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

  1. 25.06.2012  № 6879/0/14-12/10
  2. Федерації професійних спілок України майдан Незалежності, 2, м. Київ, 01012

    Щодо прожиткового мінімуму

    Міністерство соціальної політики України разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством фінансів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 06.06.2012 № 22769/1/1-12 до листа Адміністрації Президента України від 31.05.2012 № 03-01/1528 розглянуло звернення Федерації професійних спілок України від 03.04.2012 № 03/01-15/582, що надійшло на адресу Президента України, та повідомляє.

    Щодо підвищення розмірів прожиткового мінімуму.

    Прожитковий мінімум відповідно до Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні гарантії"( 2017-14 ) є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються розміри основних державних соціальних гарантій, в тому числі пенсії, соціальні допомоги, мінімальна заробітна плата тощо.

    Статтею 95 Конституції України ( 254к/96-ВР ) передбачено, що виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

    При цьому, одним із принципів бюджетної системи України Бюджетним кодексом України( 2456-17 ) визначена збалансованість, виходячи з якого повноваження на здійснення витрат бюджету повинні відповідати обсягу надходжень до бюджету на відповідний бюджетний період.

    Встановлення розмірів прожиткового мінімуму, на основі яких визначаються основні державні соціальні гарантії, без урахування фінансових можливостей держави призведе до розбалансованості бюджетів усіх рівнів, до виникнення значної заборгованості із виплати пенсій, державних допомог тощо, і, як наслідок, до соціальної напруги у суспільстві.

    Одночасно зазначаємо, що враховуючи пріоритетність державної підтримки найбільш соціально незахищених верств населення, питання щодо перегляду розмірів прожиткового мінімуму для всіх основних соціальних і демографічних груп населення може бути розглянуто з урахуванням вимог статті 53 Бюджетного кодексу України( 2456-17 ).

    Крім того, основними напрямами бюджетної політики на 2013 рік з метою подальшої стабілізації державних фінансів одним з головних завдань передбачено встановлення розміру прожиткового мінімуму на основі зростання показників реального сектору економіки та індексу споживчих цін.

    Стосовно збільшення прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які відповідно до законодавства підлягають обов'язковому державному соціальному страхуванню, на розмір ставки податку на доходи фізичних осіб.

    За інформацією Мінфіну статтею 169 Податкового кодексу України( 2755-17 ) передбачено, що будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого у вигляді заробітної плати, якщо його розмір не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень, на суму податкової соціальної пільги, що з 1 січня 2011 року дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), а з 1 січня 2015 року — 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.

    Збільшення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на суму ставки податку на доходи фізичних осіб потребуватиме вишукання додаткових бюджетних коштів на підвищення розмірів соціальних виплат, розмір яких встановлюється на підставі прожиткового мінімуму.

    Крім того, збільшення розміру прожиткового мінімуму для працездатних призведе до збільшення розміру податкової соціальної пільги і, як наслідок, до втрат доходів місцевих бюджетів.

    З питання завершення в найкоротші строки роботи стосовно актуалізації наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для визначення прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення з урахуванням сучасних потреб людини та міжнародних стандартів.

    На даний час, у зв'язку з потребою осучаснення наборів, на виконання статті 3 Закону України "Про прожитковий мінімум" ( 966-14 ) та пункту 4 < class=st96>Порядку проведення науково-громадської експертизи набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму( 1767-99-п )

    На засіданні 31 травня 2012 року Кабінет Міністрів України постановив відкласти прийняття рішення щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг для основних соціальних і демографічних груп населення".

    Оновлені набори стануть підставою для розрахунку прожиткового мінімуму тільки після їх затвердження рішенням Уряду.

    Перший заступник Міністра

    В. Надрага

    {Текст взято з сайта http://www.fpsu.org.ua}

    Юридичний портал Справедливість

    Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.


    Вам это будет интересно:

    Триває відбір 40 кандидатів на участь у навчальній програмі з питань судового адміністрування

    Державною судовою адміністрацією України у партнерстві з Національною школою суддів України за підтримки Проекту USAID "Справедливе правосуддя" 5 листопада 2012 року оголошено про відбір 40 кандидатів ...

    Про внесення змін до наказу Міненерговугілля від 08.06.2012 № 405, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

    Про внесення змін до наказу Міненерговугілля від 08.06.2012 № 405 Відповідно до Господарського( 436-15 ) та Цивільного кодексів України( 435-15 ), Закону України "Про управління об'єктами державної власності"( 185-16 ), Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України( 382/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 382, та зважаючи на зміни у сфері управління Міненерговугілля, НАКАЗУЮ:

    США замовчували про вбивство польських офіцерів у Катині

    Національний архів США оприлюднив нові документи, які підтверджують, що адміністрація Рузвельта допомогла приховати провину Радянського Союзу за розстріл у 1940 році в Катині польських офіцерів.

    Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням голови Львівської обласної ради щодо офіційного тлумачення положень абзацу другого частини першої статті 1, частини другої статті 10, частини першої статті 14 Закону України "Про засади державної мовної політики" у взаємозв'язку з положеннями частин першої, другої статті 10 Конституції України, Конституційний Суд України

    м. Київ 29 січня 2013 року № 2-у/2013 Справа № 2-3/2013 Конституційний Суд України у складі суддів: Винокурова Сергія Маркіяновича — головуючого, Бринцева Василя Дмитровича, Вдовіченка Сергія Леонідовича, Гультая Михайла Мирославовича, Запорожця Михайла Петровича, Кампа Володимира Михайловича, Колоса Михайла Івановича, Лилака Дмитра Дмитровича, Маркуш Марії Андріївни — доповідача, Овчаренка В'ячеслава Андрійовича, Пасенюка Олександра Михайловича, Сергейчука Олега Анатолійовича, Стецюка Петра Богдановича, Шаптали Наталі Костянтинівни, Шишкіна Віктора Івановича,

    Консультации по недвижимости
    Адвокат по ЖКХ
    Рекомендовано !
    Киевские судебные решения

    №910/22831/14

    Судья: Васильченко Т.В.
    07.01.2015

    №757/24024/14-ц

    Судья: Цокол Л. І.
    07.01.2015
    Новости жилищных адвокатов
    Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

    Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

    На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

    На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

    На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

    На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

    Об Адвокате
    Ваш ресурс просто замечательный.

    Ребята класс!!! Все что делаете для нас вне всякого сомнения- важно!!!

    Для меня это находка! Вторую неделю зависаю на интернет проекте и валить отсюда не собираюсь. Интересно, здорово!
    Публикации о недвижимости
    О налогообложении операции с недвижимостью ...

    О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

    Что лучше агент по недвижимости или адвокат

    Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

    fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66