Відразу три нещасні випадки зафіксовано в одному з районів області
До рятувальників на-дійшло повідомлення про госпіталізацію в реанімаційне відділення Первомайської центральної районної лікарні трьох осіб, які напередодні вживали в їжу гриби, зібрані у лісі поблизу села Кумари Первомайського району. Групове отруєння грибами було підтверджено і Центром екстреної медичної допомоги. Зараз троє людей перебувають у стані середнього та легкого ступеня важкості.
Водночас обласний територіальний Центр екстреної медичної допомоги підтвердив ще два факти отруєння грибами. Один з них — родина із семи осіб збирала гриби у лісосмузі біля села Кам’яний Міст Первомайського району й того самого дня вживала їх у їжу. Внаслідок отруєння чоловік помер, ще шестеро осіб, з яких двоє дітей, перебувають на лікуванні у реанімаційному відділенні Первомайської центральної районної лікарні та у Миколаївській обласній дитячій лікарні. Стан одного з дорослих важкий, інші — середнього ступеня. Дитина 2012 року народження не постраждала.
Щодо третього випадку, то діагноз отруєння грибами 73-річної жительки села Куріпчине Первомайського району, яка також вживала у їжу дикорослі гриби, підтвердився. Постраждала перебуває у стані середнього ступеня важкості у реанімаційному відділенні.
Як повідомляють у територіальному управлінні МНС у Миколаївській області, в краї склалася тривожна ситуація щодо отруєнь населення грибами. З початком сезону збирання грибів уже зареєстровано три масових випадки отруєння дарами природи. Уже десятеро людей потрапили у лікувальні заклади через отруєння грибами. На жаль, одна особа померла.
Тож працівники ТУ МНС у Миколаївській області провели рейд в Андріївському лісовому господарстві щодо навчання населення правил безпеки під час збирання та вживання дикорослих грибів. Звісно, після дощу зустріли чимало любителів тихого полювання, тож мали що їм розповісти. Виявилося, що не всі грибники знають їстівні гриби, правила їх збирання та подальшого приготування в їжу. Багато хто вірить у хибні твердження і збирає гриби у заборонених місцях. Усім, із ким спілкувалися працівники МНС, було роздано листівки із правилами збирання грибів.
Рятувальники застерігають грибників про небезпеку. Фото надано ТУ МНС у Миколаївській області
Як застерегла співробітниця ТУ МНС у Миколаївській області Світлана Водолага, «ніколи не беріть грибів, яких не знаєте; якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його позбутися; вдома ретельно перевірте кожен гриб перед тим, як починати готувати чи консервувати; не давайте грибів дітям».