На приміщенні 1-го навчального корпусу Донецького національного технічного університету встановили меморіальну дошку видатному випускникові закладу — колишньому міністрові вугільної промисловості УРСР, голові Держкомітету України з вугільної промисловості, заслуженому шахтареві України, народному депутатові, Героєві України і «маршалу вугілля» Миколі Сургаю.
У шахтарському краї добре знають ціну чорного золота та внеску в розвиток і становлення вітчизняної вугільної галузі. Тому Микола Сургай, який пройшов шлях від гірничого майстра до керівника Мінвуглепрому, користувався незаперечним авторитетом серед усіх гірників: від робітників до вугільних «генералів».
Досвідчений керівник і організатор свого часу дуже багато уваги приділяв технічному переозброєнню шахт та гарантуванню безпеки праці шахтарів. «Маршала вугілля», як називали його гірники, справедливо вважають ініціатором запровадження у вугільному підземеллі нових технологій, окремі з яких, пройшовши випробування часом, працюють і тепер.