Жилищный адвокат

Доїхали до штрафу

  Доїхали до штрафу

  Вулиці столиці почистили від автомобілів-«нелегалів»

  Протягом кількох тижнів співробітники Київської регіональної митниці спільно зі спеціальним підрозділом МВС України виявили на автошляхах столиці 30 іномарок, які були ввезені в Україну з порушенням митного законодавства. Цікаво те, що у своїх поясненнях громадяни, причетні до ввезення цих автомобілів, відверто розповідали: пригнали їх на замовлення, добре розуміючи, що саме роблять.

  Атака клонів

  Серед цих автівок-«нелегалів» — «Porshe», «Chrysler», «Jeep», «Mersedes», «BMW», «Audi», «Mazda» з реєстраційними номерами Словаччини, Латвії, Литви, Люксембургу, Придністровського регіону Республіки Молдова й Польщі. Вони були або ввезені в Україну з порушенням митного законодавства, або передані в розпорядження іншим особам, які не мали права користуватись автомобілем без дозволу митного органу.

  Іномарки ввозились без оподаткування митними платежами на підставі Стамбульської конвенції про тимчасове ввезення нібито з метою комерційного використання тільки тими громадянами, які їх переміщували через кордон. Однак насправді використовувались для приватних потреб третіми особами.

  За словами прес-секретаря Київської регіональної митниці Ольги Неділі, тепер правопорушники повинні сплатити штрафи. А це, залежно від виду скоєного правопорушення, від 8, 5 до 17 тисяч гривень.

  Митники розповідають, що з року в рік борються зі схемами, які використовують ділки, котрі намагаються завезти на територію країни автомобілі без сплати мита. Але на місці старих схем згодом народжуються нові.

  — Це може бути незаконне ввезення іноземного транспортного засобу під виглядом повернення українського з наданням підроблених чи незаконно отриманих документів, — каже керівник департаменту боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Державної митної служби України Олександр Попівняк. — Практикується також тимчасове вивезення українського транспортного засобу та повернення під його виглядом іншого, аналогічної моделі. Щоб пояснити повну зміну номерних частин, господарі таких автомобілів надають довідки про проведення капітального ремонту.

  Є випадки, коли транспортні засоби фіктивно передаються особам, які планують переселитися на постійне місце проживання в Україну, і після митного оформлення зі звільненням від сплати платежів повертаються в користування реальним власникам.

  Ввозяться автомобілі і під виглядом спадщини з наданням фіктивних, отриманих незаконним шляхом або підроблених документів. Найбільш характерний такий спосіб правопорушень, коли намагаються доставляти в Україну автомобілі з Молдови і частково з Польщі, Російської Федерації.

  Правопорушники вдаються і до такого трюку, як заміна (підміна) комерційних документів перед українським пунктом пропуску (подвійний пакет документів). Наприклад, автомобілі купуються громадянами на території країн Євросоюзу, однак на митну територію України ввозяться за підробленими документами в порядку, передбаченому для юридичних осіб — суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

  Останнім часом усе більшого поширення набули спроби ввезення громадянами іномарок на підставі саме Стамбульської конвенції про тимчасове ввезення — нібито з метою комерційного використання на території України. Проте не завжди це здійснюється у законний спосіб.

  —Так, Луганською митницею у результаті перевірки обставин переміщення автомобіля AUDI A4 на митну територію України в режимі «тимчасове ввезення» встановлено, що громадянин України надав для митного оформлення фіктивні документи щодо фактичного працевлаштування та мети його ввезення. Надаючи автомобілю статус «комерційного», правопорушник намагався вільно користуватись транспортним засобом на території України, без сплати належних платежів, — розповідає Олександр Попівняк. — В іншому випадку громадянин Азербайджану, який проживає в Україні, перемістив на митну територію України транспортний засіб Range Rower у режимі «тимчасове ввезення». В ході перевірки, проведеної Київською обласною митницею, встановлено, що цією автівкою він користувався на підставі довіреності, засвідченої нотаріусом Литовської Республіки. А з відповіді, яку ми отримали від колег з Литви, встановлено, що нотаріус цю довіреність не засвідчував.

  На загал тільки за поточний 2013 рік під час переміщення через наш митний кордон автомобілів у режимах «тимчасове ввезення» та «транзит» і під час користування автівками, що потрапили в Україну завдяки цим режимам, митними органами зафіксовано 840 фактів порушень митного законодавства України.

  Щоб завезти іномарку та уникнути неприємностей, краще заздалегідь з’ясувати, які податки треба сплатити. Фото з сайту customs.uz.ua

  VIP-економія

  Часто в тіньових схемах беруть участь і самі власники іномарок, які не хочуть витрачати кошти на їх утилізацію, тому неофіційно, за порівняно невелику суму, продають машини.

  — Як правило, зазначені автомобілі переміщуються через кордони за підробленими документами, — пояснює Олександр Попівняк. — Після того як автомобіль залишає територію ЄС, власник заявляє про його викрадення, і у нього є можливість отримати страхову премію. Через розгалужену систему спільників такий автомобіль перепродається в Україні, Російській Федерації, Казахстані, Абхазії тощо.

  На території України ці транспортні засоби легалізуються за допомогою зміни номерів агрегатів (кузова або двигуна) або шляхом підробки документів без сплати відповідних митних платежів. Здебільшого йдеться про дорогі автомобілі престижних марок, ринкова ціна яких на території України становить понад 100 тисяч доларів США.

  Подібна схема також діє щодо транспортних засобів, які офіційно придбані в кредит і зареєстровані на території України. Власник автомобіля, не бажаючи виплачувати кредитні зобов’язання, неофіційно продає транспортний засіб. Такі автомобілі переважно переміщуються в Російську Федерацію. При цьому автомобіль може виїжджати за реальними документами власника, які протягом 2-3 тижнів повертаються останньому для подачі заяви в органи ДАІ про викрадення автомобіля і отримання страхової виплати.

  Значна кількість дорогих транспортних засобів, у тому числі й вантажних, після їх легалізації (зміни номерів кузова, двигуна) або шляхом підробки документів залишається на території України.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.


  Вам это будет интересно:

  На Хмельниччині оперативно розшукали водія мотоцикла, який травмував пішохода та зник з місця ДТП

  Уночі в селі Святець Теофіпольського району, невстановлений водій транспортного засобу здійснив наїзд на 47-річного чоловіка, після чого зник з місця ДТП. Перехожі побачили на узбіччі непритомного ...

  Телеканал «Право-ТВ» доступен в пакетах ВОЛИ

  С 1 июня 2013 года первый юридический телеканал ПРАВО-ТВ доступен для абонентов ВОЛИ.

  Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Львівської міської ради щодо офіційного тлумачення положень абзаців другого, шостого, восьмого частини першої статті 1, частин третьої, сьомої статті 7, пункту 15 розділу ХІ „Перехідні положення“ Закону України „Про засади державної мовної політики“ у взаємозв’язку з положеннями статей 2, 5, 7, 24, 140 Конституції України, Конституційний Суд України

  м. Київ 26 лютого 2013 року № 7-у/2013 Справа № 2-4/2013 Конституційний Суд України у складі суддів: Головіна Анатолія Сергійовича — головуючого, Бауліна Юрія Васильовича, Бринцева Василя Дмитровича, Вдовіченка Сергія Леонідовича, Винокурова Сергія Маркіяновича, Гультая Михайла Мирославовича, Запорожця Михайла Петровича, Кампа Володимира Михайловича, Колоса Михайла Івановича, Лилака Дмитра Дмитровича, Маркуш Марії Андріївни, Овчаренка В’ячеслава Андрійовича — доповідача, Стецюка Петра Богдановича, Шаптали Наталі Костянтинівни, Шишкіна Віктора Івановича,

  Российский банк финансирует терроризм на Украине, – СБУ

  Служба безопасности Украины установила, что финансирование террористических групп на Востоке Украины происходит с использованием активов российского банковского учреждения. «Начато уголовное ...

  Консультации по недвижимости
  Адвокат по ЖКХ
  Рекомендовано !
  Киевские судебные решения

  №910/22831/14

  Судья: Васильченко Т.В.
  07.01.2015

  №757/24024/14-ц

  Судья: Цокол Л. І.
  07.01.2015
  Новости жилищных адвокатов
  Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

  Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

  На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

  На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

  На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

  На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

  Об Адвокате
  Большущее спасибо творцам этого интернет портала!!! Это на самом деле - большая находка! Так держать!!!

  Чувствуется неподдельная забота о пользователях. Благодаря столь занимательному интернет проекту я, наконец-то, надумался купить отдельную линию.

  Спасибо Вам за этот огромнейший труд, который Вы делаете каждый день для нас. Умнички!!!
  Публикации о недвижимости
  О налогообложении операции с недвижимостью ...

  О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

  Что лучше агент по недвижимости или адвокат

  Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

  fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66