Учасники дорожнього руху як водії, так і пішоходи, майже щоденно стикаються з незручностями, що створюють для них водії, які зупиняють свої авто з порушенням вимог правил зупинки та стоянки.
Цей факт не оминає уваги працівників ДАІ, які наділені повноваженнями здійснювати контроль за виконанням установлених Кабінетом Міністрів України правил паркування транспортних засобів, у частині забезпечення безпеки дорожнього руху на майданчиках для паркування.
Здійснення Державтоінспекцією такого контролю полягає в документуванні фактів порушень водіями-користувачами паркувальних майданчиків вимог дорожніх знаків та дорожньої розмітки.
Наразі триває проведення цільових профілактичних заходів, спрямованих на забезпечення виконання водіями Правил дорожнього руху України в частині вимог до зупинки і стоянки транспортних засобів і Правил паркування транспортних засобів, що має на меті посприяти вирішенню проблеми виникнення заторових ситуацій на дорозі та збільшення пропускної спроможності.
Упродовж червня та з початку липня інспекторами ДПС за порушення водіями правил зупинки, стоянки, складено майже три сотні адмінпротоколів за ч.2 ст. 122 КУпАП.
Нагадуємо, що санкція цієї статті передбачає відповідальність у вигляді накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 340 грн.). Якщо порушення правил зупинки, стоянки, створює перешкоду дорожньому руху або загрозу безпеці руху, то штраф збільшується до 680 грн. Якщо внаслідок такого порушення виникне аварійна ситуація, водієві доведеться позбутися від 680 до 850 грн. або він за рішенням суду може бути позбавлений права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Окрім цього, з метою забезпечення комфортних умов для безперешкодного пересування учасників дорожнього руху, як пішоходів так і керманичів автівок, забезпечення вільного доступу водіїв транспортних засобів до всіх без виключення місць призначених для паркування, на вулицях населених пунктів триває проведення демонтажу предметів, що перешкоджають паркуванню, проїзду транспортних засобів і проходу пішоходів (запірних пристроїв, стовпчиків, ланцюгів тощо), а також демонтаж табличок до дорожніх знаків «Крім автомобілів …», «Для автомобілів …» і т. д.
З початку заходів у містах Дніпропетровської області виявлено та демонтовано 433 таких предметів, що перешкоджають паркуванню й проїзду та демонтовано 115 табличок на кшталт «Крім автомобілів …», «Для автомобілів …» та інше.
За результатами вказаної роботи на усунення недоліків в утриманні зазначених технічних засобів регулювання дорожнього руху, керівникам комунальних організацій видано 33 приписи (вимоги) та складено 18 адмінпротоколів. Заходи тривають.