Жилищный адвокат

Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номера

  1. Кадастровий номер як право власності
  2. Недійсний договір купівлі-продажу земельної ділянки

Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номераТаке питання часто задають покупці, яким пропонується придбати нерухомість, яка представляє собою домоволодіння. У поняття домоволодіння входить, як правило, житловий будинок з господарськими будівлями та земельна ділянка. Останній може бути розділений на дві частини - перша служить для обслуговування житлового будинку і господарських будівель, а друга частина це фактично город. Тим не менш, особливо в передмістях, городу може і не бути, але ділянка для обслуговування житлового будинку і господарських будівель є.

Кадастровий номер як право власності

Згідно зі ст. 377 Цивільного кодексу України (ЦКУ) розмір земельної ділянки та кадастровий номер є істотними умовами договору, який передбачає перехід права власності на земельну ділянку, що є предметом договору.

Не виключена та ситуація, що право власності на земельну ділянку підтверджується державним актом, виданим до 2002 року. У таких актах відсутній кадастровий номер. Таким чином, щоб виконати вимоги ст. 337 ЦКУ власник повинен отримати відомості про кадастровий номер додатково.

Для повного розуміння необхідності зазначення в договорі кадастрового номера ще раз звернемо увагу, що це істотна умова договору.

Згідно зі ст. 638 ЦКУ договір вважається укладеним, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов. А до істотних умов належать і ті, які визначені законодавством для такого виду договорів. У нашому випадку істотньою умовою, яка повинна бути присутньою в договорі є кадастровий номер земельної ділянки.

Недійсний договір купівлі-продажу земельної ділянки

Виходячи із суті питання, яке задають потенційні покупці, стає зрозумілим, що в окремих випадках хтось буває готовий укладати договір, незважаючи на вимогу закону. Більше того, існує думка, що можна навіть домовитися з нотаріусом, оформити таку угоду.

Може це і має місце. Але, в будь-якому випадку правові наслідки настають незалежно від того, хто і про що домовився.

Як випливає зі змісту ст. 638 ЦКУ і практики договір, в якому відсутні суттєві умови є неукладеним.

Більш того, при подальшій роботі з реєстрації права власності на земельну ділянку, особі, яка вважає себе новим власником, буде відмовлено в реєстрації.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Право собственника на истребование имущества из чужого незаконного владения

Истребование собственником своего имущества из чужого незаконного владения осуществляется путем подачи в суд виндикационного иска.

Реєстрація права власності на земельні ділянки

Як отримати право власності на земельну ділянку? Які документі потрібно зібрати? Поради досвідчених юристів для всіх охочих.

Узаконивание дачи

Юрист по земельному праву поможет при узаконивании Ваших прав на самострой, дачу. Методы узаконивания дачи, как решить вопрос с незаконной стройкой за приемлемые деньги.

Витрати при продажі квартири

Здійснюючи операцію з купівлі - продажу квартири, необхідно звернути увагу на деякі моменти описані у цій статті.

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
С огромной благодарностью отзываемся о всех, кто принимал участие в создании сайта. Ваш сайт на данный момент - уникальный в своем роде. Здорово, что есть такие нужные сайты. Интернет портал многообразен в пользовании. На нем полезно проводить свободное время - просто, удобно,быстро.

Для меня это была просто большая находка! Уже неделю сижу здесь на портале и уходить отсюда совсем не собираюсь.

Огромнейшее спасибо за тот огромный труд, который Вы делаете ежедневно для пользователей. Умнички!!!
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66