Жилищный адвокат

Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номера

  1. Кадастровий номер як право власності
  2. Недійсний договір купівлі-продажу земельної ділянки

Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номераТаке питання часто задають покупці, яким пропонується придбати нерухомість, яка представляє собою домоволодіння. У поняття домоволодіння входить, як правило, житловий будинок з господарськими будівлями та земельна ділянка. Останній може бути розділений на дві частини - перша служить для обслуговування житлового будинку і господарських будівель, а друга частина це фактично город. Тим не менш, особливо в передмістях, городу може і не бути, але ділянка для обслуговування житлового будинку і господарських будівель є.

Кадастровий номер як право власності

Згідно зі ст. 377 Цивільного кодексу України (ЦКУ) розмір земельної ділянки та кадастровий номер є істотними умовами договору, який передбачає перехід права власності на земельну ділянку, що є предметом договору.

Не виключена та ситуація, що право власності на земельну ділянку підтверджується державним актом, виданим до 2002 року. У таких актах відсутній кадастровий номер. Таким чином, щоб виконати вимоги ст. 337 ЦКУ власник повинен отримати відомості про кадастровий номер додатково.

Для повного розуміння необхідності зазначення в договорі кадастрового номера ще раз звернемо увагу, що це істотна умова договору.

Згідно зі ст. 638 ЦКУ договір вважається укладеним, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов. А до істотних умов належать і ті, які визначені законодавством для такого виду договорів. У нашому випадку істотньою умовою, яка повинна бути присутньою в договорі є кадастровий номер земельної ділянки.

Недійсний договір купівлі-продажу земельної ділянки

Виходячи із суті питання, яке задають потенційні покупці, стає зрозумілим, що в окремих випадках хтось буває готовий укладати договір, незважаючи на вимогу закону. Більше того, існує думка, що можна навіть домовитися з нотаріусом, оформити таку угоду.

Може це і має місце. Але, в будь-якому випадку правові наслідки настають незалежно від того, хто і про що домовився.

Як випливає зі змісту ст. 638 ЦКУ і практики договір, в якому відсутні суттєві умови є неукладеним.

Більш того, при подальшій роботі з реєстрації права власності на земельну ділянку, особі, яка вважає себе новим власником, буде відмовлено в реєстрації.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Як продати будинок і земельну ділянку без кадастрового номера

Досвідчений юрист не тільки надасть кваліфіковану допомогу при купівлі-продажу будинку (земельної ділянки, включно без кадастрового номеру), а й подбає про Ваш захист в майбутньому, не дозволить припуститись небажаних помилок при оформленні договору.

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

Узаконивание дачи

Юрист по земельному праву поможет при узаконивании Ваших прав на самострой, дачу. Методы узаконивания дачи, как решить вопрос с незаконной стройкой за приемлемые деньги.

Правовое сопровождение договора аренды

Правовое сопровождение договора аренды, консультация адвоката — наши юристы предоставляют самые разные услуги

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Спасибо создателям этот ресурса!!! Он на самом деле - находка! Так держать!!! Удачи!

Этот ресурс - удивительный.

Благодарим всех, от кого зависит работа этого портала.
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66