Жилищный адвокат

Якщо Вашу квартиру затопили сусіди

  1. Компенсація вартості майна при затопленні

На жаль, таке може трапитися і не тільки зі злого наміру Ваших сусідів. Тим не менш, Вам і Вашому зіпсованому майну від цього не легше.

Якщо Вашу квартиру затопили сусідиНа жаль, таке може трапитися і не тільки зі злого наміру Ваших сусідів. Тим не менш, Вам і Вашому зіпсованому майну від цього не легше. Тому, незалежно від наявності злого умислу у Вас є право вимагати відшкодування збитків. Але, як випливає з норм цивільного права, наявність збитків, їх розмір і право на їх відшкодування необхідно довести. Ситуація спрощується, якщо таке право за Вами визнають винні в нанесенні збитку. А якщо ні? Тоді тільки в судовому порядку можна чогось суттєвого домогтися. Але, для цього Вам необхідно спочатку обзавестися відповідними доказами. Як їх здобути. Для цього необхідно слідувати наступним порадам.

Компенсація вартості майна при затопленні

1. Потрібно відразу документально зафіксувати факт затоплення квартири. Для цього Вам необхідно звернутися в ЖЕК або іншу експлуатаційну організацію, на балансі якої стоїть Ваш будинок. Вимагайте співробітників ЖЕКу прийти до вас додому і скласти Акт про затоплення. Цей документ складається за встановленою формою, яка є в Правилах утримання житлових будинків та прибудинкових територій. Акт про затоплення складається комісією з представників ЖЕКу в день події або наступного дня.

2. В Акті повинно бути вказано наступне:

  • описані наслідки затоплення;
  • перераховані пошкоджені речі і визначено обсяг ремонтних робіт;
  • повинна бути вказана причина затоплення;
  • проставлена дата складання акту;
  • місце, де він був складений (повна адреса квартири);
  • прізвища та посади осіб, які складали акт.

Акт повинен бути завірений підписами членів комісії та печаткою ЖЕКу.

1. Крім вищевказаного Акту повинен бути складений дефектний акт. Цей документ складається фахівцями ЖЕКу, будівельною організацією або науково - дослідним інститутом судових експертиз. На основі дефектного акту складається кошторис, в якому розписуються необхідні або вже проведені ремонтні роботи із зазначенням вартості будівельних матеріалів і робіт.

2. Для визначення суми збитку потрібно буде зробити оцінку. Таку оцінку здійснюють незалежні оцінювачі або спеціально створені для цього фірми.

Якщо Вашу квартиру затопили сусідиЯк говорилося вище, якщо винуватці не визнають провину або відмовляться відшкодувати збитки добровільно, Вам необхідно звернутися до суду. Для розгляду Вашого звернення до суду Ви повинні подати наступні документи:

1. Позовна заява про затоплення квартири;

2. Копія свідоцтва про право власності на житлове приміщення або договору соціального найму;

3. Акт про затоплення квартири;

4. Висновок незалежного оцінювача про заподіяний збиток (звіт про розмір шкоди);

5. Кошторис ремонту для відновлення пошкоджень.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Самовольное строительство

Застройка земельных участков, предоставляемых для градостроительных нужд. Как получить разрешение на строительство, как построить дом на земле ОСГ или в заповеднике?

Прохання боржника може бути пасткою для кредитора

Якщо не виходить домовитися з Вашим боржником про повернення боргу мирним шляхом, то єдиним правильним способом повернути борг виступає примусове стягнення.

Недвижимость и жилищные споры

У Вас возник вопрос, связанный с жилищным правом - обращайтесь своевременно за помощью юриста по недвижимости. Юридическая помощь в жилищных спорах от юриста по недвижимости.

Якщо Вашу квартиру затопили сусіди

Досвідчений юрист захистить Ваші права в разі непорозумінь із сусідами та допоможе відшкодувати збитки, завдані затопленням Вашої квартири сусідами.

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Этот интернет сайт просто офигенный. Благодарю. Несомненно полезный и простой в пользовании интернет проект.

Всем большое спасибо. Ваш интернет проект - без всякого сомнения сейчас - единственный в своем роде. Как здорово, что есть такие полезные порталы. Этот интернет портал весьма многообразен в использовании. На нем удобно проводить свободное время - просто, удобно,быстро.

Просто отличный сайт! Хорошенький интернет сайтик! Классно! Всё очень удобно и просто. Благодарю за профессиональный интернет проект!
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66