Жилищный адвокат

Прохання боржника може бути пасткою для кредитора

  1. Примусове стягнення заборгованості

Якщо не виходить домовитися з Вашим боржником про повернення боргу мирним шляхом, то єдиним правильним способом повернути борг виступає примусове стягнення. Всю процедуру примусового стягнення заборгованості можна розділити на два етапи.

Перший етап — це звернення до суду і отримання судового рішення. Другий етап — це звернення до виконавчої служби. Якраз таки на другому етапі у більшості боржників настає прозріння, в результаті чого починається пошук шляхів повернення боргу. Пропонуються різні варіанти, у тому числі і відкликати виконавчий документ з виконавчої служби.

Прохання боржника може бути пасткою для кредитораВідкликавши виконавчий документ з виконавчої служби, кредитор тим самим полегшує долю боржника. Якщо є арешти, накладені на майно або грошові кошти боржника, то такі арешти знімаються. Таким чином, боржник вже може безперешкодно розпоряджатися своїми активами. В одних випадках скасування арешту на активи може сприяти якнайшвидшому поверненню боргу. Тим не менш, не виключений варіант, що боржник недобросовісно скористається цією ситуацією для того, щоб позбутися від приналежних йому активів, подарувати їх іншим структурам або родичам, і не повертати заборгованість. Кожного разу, виконуючи прохання боржника про відкликання виконавчого документа стягувач повинен пам'ятати про те, що згідно з нормами ст. 37 — 40 Закону «Україна« Про виконавче провадження »у разі повернення виконавчого документа стягувачу, останній вже не може повторно звернутися у виконавчу службу з цим же виконавчим документом.

Примусове стягнення заборгованості

Таким чином, стягувач, який на прохання боржника відкликає виконавчий документ стає заручником тієї ситуації, яку боржник має можливість створити. Тобто боржник або повертає борг, або ігнорує виконання цього зобов'язання.

У зв'язку з цим, як одним з варіантів може бути укладення мирової угоди.

Згідно з ч. 3 ст. 11-1 Закону України «Про виконавче провадження» сторони можуть укласти мирову угоду, яка підлягає затвердженню судом. Після винесення судом ухвали про затвердження мирової угоди, державний виконавець, керуючись п. 2 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження» припиняє виконавче провадження, про що виносить відповідну постанову. У мировій угоді сторони визначають порядок погашення боргу. Цей порядок є обов'язковим для боржника і за його порушення у кредитора виникає право звернутися до суду із заявою про розірвання мирової угоди. Підсумком буде отримання нового виконавчого документа і нове виконавче провадження щодо примусового стягнення боргу.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Перепланування квартири

Досить часто власників нових апартаментів не влаштовує розташування ванної кімнати або площа вітальні і т. д. Що ж говорити тоді про власників старих хрущовок або квартир брежнєвського типу.

Іпотека передбачає відчуження, але ...

Укладаючи іпотечний договір, банк і позичальник або третя особа — іпотекодавець передбачають можливість задоволення вимог кредитора за рахунок предмета іпотеки в разі невиконання боржником або поручителем своїх зобов'язань.

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

Приватизація землі

Питання приватизації часто виникає в тих випадках, коли громадяни, звернувшись із заявою про безоплатну приватизацію земельної ділянки, отримують відмову від місцевих органів самоврядування.

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
Ваш ресурс - супер очень много чего тут интересного и необходимого. Хочу пожелать так держать и всего самого... наилучшего во всем.

Сайт просто класс так много чего здесь любопытного и нужного. Желаю вам держаться так же высоко и дальше и всего самого... в Вашей работе!

Для меня это находка! Вторую неделю зависаю на интернет проекте и валить отсюда не собираюсь. Интересно, здорово!
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66