Жилищный адвокат

Прохання боржника може бути пасткою для кредитора

  1. Примусове стягнення заборгованості

Якщо не виходить домовитися з Вашим боржником про повернення боргу мирним шляхом, то єдиним правильним способом повернути борг виступає примусове стягнення. Всю процедуру примусового стягнення заборгованості можна розділити на два етапи.

Перший етап — це звернення до суду і отримання судового рішення. Другий етап — це звернення до виконавчої служби. Якраз таки на другому етапі у більшості боржників настає прозріння, в результаті чого починається пошук шляхів повернення боргу. Пропонуються різні варіанти, у тому числі і відкликати виконавчий документ з виконавчої служби.

Прохання боржника може бути пасткою для кредитораВідкликавши виконавчий документ з виконавчої служби, кредитор тим самим полегшує долю боржника. Якщо є арешти, накладені на майно або грошові кошти боржника, то такі арешти знімаються. Таким чином, боржник вже може безперешкодно розпоряджатися своїми активами. В одних випадках скасування арешту на активи може сприяти якнайшвидшому поверненню боргу. Тим не менш, не виключений варіант, що боржник недобросовісно скористається цією ситуацією для того, щоб позбутися від приналежних йому активів, подарувати їх іншим структурам або родичам, і не повертати заборгованість. Кожного разу, виконуючи прохання боржника про відкликання виконавчого документа стягувач повинен пам'ятати про те, що згідно з нормами ст. 37 — 40 Закону «Україна« Про виконавче провадження »у разі повернення виконавчого документа стягувачу, останній вже не може повторно звернутися у виконавчу службу з цим же виконавчим документом.

Примусове стягнення заборгованості

Таким чином, стягувач, який на прохання боржника відкликає виконавчий документ стає заручником тієї ситуації, яку боржник має можливість створити. Тобто боржник або повертає борг, або ігнорує виконання цього зобов'язання.

У зв'язку з цим, як одним з варіантів може бути укладення мирової угоди.

Згідно з ч. 3 ст. 11-1 Закону України «Про виконавче провадження» сторони можуть укласти мирову угоду, яка підлягає затвердженню судом. Після винесення судом ухвали про затвердження мирової угоди, державний виконавець, керуючись п. 2 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження» припиняє виконавче провадження, про що виносить відповідну постанову. У мировій угоді сторони визначають порядок погашення боргу. Цей порядок є обов'язковим для боржника і за його порушення у кредитора виникає право звернутися до суду із заявою про розірвання мирової угоди. Підсумком буде отримання нового виконавчого документа і нове виконавче провадження щодо примусового стягнення боргу.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.


Вам это будет интересно:

Реєстрація права власності на земельні ділянки

Як отримати право власності на земельну ділянку? Які документі потрібно зібрати? Поради досвідчених юристів для всіх охочих.

Как получить жильё?

Как забрать свои деньги из паевого инвестиционного фонда? Возврат средств от недобросовестных строителей.

Витрати при продажі квартири

Здійснюючи операцію з купівлі - продажу квартири, необхідно звернути увагу на деякі моменти описані у цій статті.

Право собственника на истребование имущества от добросовестного приобретателя

Право собственника на истребование имущества от добросовестного приобретателя. Кто не имеет права отчуждать имущество? Как получить свое имущество назад?

Консультации по недвижимости
Адвокат по ЖКХ
Рекомендовано !
Киевские судебные решения

№910/22831/14

Судья: Васильченко Т.В.
07.01.2015

№757/24024/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015
Новости жилищных адвокатов
Упрощено таможенное оформление для товаров, которые ...

Упрощено таможенное оформление для товаров, которые не содержат озоноразрушающих веществ Отныне для субъектов хозяйственной деятельности, импортирующих и экспортирующих товары, в которых отсутствуют озоноразрушающие вещества, их таможенное оформление осуществляется без лицензии. ...

На Черкащині працівники ДАІ затримали автомобіль ...

На Черкащині працівники ДАІ  затримали автомобіль з 170 літрами прозорої рідини невідомого походження Днями, близько восьмої години ранку, під час несення служби на стаціонарному посту Золотоноша, інспектори взводу із забезпечення супроводження відділу ДАІ з обслуговування міста Черкаси, зупинили ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та ...

На Київщині нетверезий водій збив пішоходів та зник з місця ДТП Днями, близько о 20-й годині, в місті Васильків, невстановлений водій, керуючи автомобілем МОСКВИЧ 412, допустив наїзд на 27-річну місцеву мешканку та з місця пригоди зник. Жінка переходила проїзну ...

Об Адвокате
С огромной благодарностью отзываемся о тех, от кого зависит продвижение интернет проекта.

Этот интернет сайт просто удивительный.

Просто замечательный! Хорошенький ресурсик! Очень здорово. Всё доступно и легко. Спасибо за профессиональный интернет сайт!
Публикации о недвижимости
О налогообложении операции с недвижимостью ...

О налогообложении операции с недвижимостью в Украине Сегодня, как и после принятия нового налога на недвижимость, эта тема широко обсуждается среди всех заинтересованных в этом ...

Что лучше агент по недвижимости или адвокат

Что лучше агент по недвижимости или адвокат Разграничение полномочий риелтора (агента), нотариуса и адвоката по вопросам недвижимости.

fd88152c669729fa70f5fe095f45fa66