20.08.2014 Справа № 756/11350/14-ц
Унікальний № 756/11350/14-ц
Справа № 2-о/756/249/14
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2014 року Оболонський районний суд м. Києва
у складі головуючого судді Васалатія К.А.
при секретарі Ільченко Ю.В.
за участі народних засідателів Волинець Н.А.
Литвинюк Т.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1, заінтересована особа - ОСОБА_2 про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, -
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2014 р. заявник - Київський міський протитуберкульозний диспансер № 1 звернувся до суду із даною заявою. Свої вимоги заявник обґрунтовував тим, що ОСОБА_2 хвора на туберкульоз та становить загрозу розповсюдження цієї хвороби. Заявник зазначає, що ОСОБА_2 необхідно отримати стаціонарне лікування від туберкульозу, проте вона відмовляється від його проходження.
Оскільки ОСОБА_2 порушує протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу, заявник просив суд ухвалити рішення, яким примусово госпіталізувати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 до Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1 на 3 міс., починаючи з дня фактичної госпіталізації.
У судовому засіданні представник заявника не з'явився.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 285 ЦПК України заінтересована особа ОСОБА_2, у судове засідання не викликалась, адже за даними протитуберкульозного закладу, остання становить загрозу розповсюдження туберкульозу серед населення.
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз", визначено, що туберкульоз - це соціально небезпечна інфекційна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу.
Хворий на заразну форму туберкульозу - хворий на туберкульоз, у мокротинні якого виявляються мікобактерії туберкульозу, який є джерелом інфекції для осіб, які з ним контактують (п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз").
З матеріалів справи вбачається, що заінтересована особа ОСОБА_2 хвора на НЛ (14.02.14) ВДТБ (24.05.13), S2 правої легені, S2 лівої легені (інфільтративний), Дестр+, МБТ+, М+, К+, резист-, гіст.0, кат. 2, ког.1 (2014) та перебуває на обліку в Київському міському протитуберкульозному диспансері №1 (а. с. 3)
Відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз" на хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу покладено обов'язки дотримуватися призначеного їм відповідно до стандарту медичної допомоги режиму лікування; дотримуватися правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров'я під час стаціонарного чи санаторно-курортного лікування; проходити у встановлені строки обов'язкові медичні огляди та обстеження на туберкульоз, визначені відповідними галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я; дотримуватися вимог протиепідемічного режиму.
За приписами ч. 1 ст. 11 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз" у разі якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих.
Зважаючи на те, що ОСОБА_2 порушує протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу, тому підлягає примусовій госпіталізації до протитуберкульозного закладу/
За положеннями п. 3 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз" примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до 3-х місяців.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1, примусово госпіталізувати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 до Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1 на строк, необхідний для лікування - 3 міс., починаючи з дня фактичної госпіталізації.
У відповідності до норми п. 7 ч. 1 ст. 367, ч. 2 ст. 286 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення.
На підставі ст. 1, 11, 20, 25 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз", керуючись ст. 3, 4, ст. 208, ст. 212-215, ст. 285, 286 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1 про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу - задовольнити.
Примусово госпіталізувати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1,яка мешкає АДРЕСА_1 до Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1 (м. Київ, вул. Автозаводська 68) на строк 3 міс., починаючи з дня фактичної госпіталізації.
Рішення суду підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду м. Києва через Оболонський р/с м. Києва шляхом подання в 10 денний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя К.А Васалатій