ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"13" січня 2014 р.
№01-15/903/1137/13
за позовом Смолигівської сільської ради, с. Смолигів Луцького району
до відповідача: Луцької районної державної адміністрації в особі відділу культури і туризму, м. Луцьк
про стягнення 9 510,50 грн. витрат на оплату комунальних послуг
Суддя Войціховський В.А.
Встановив: з підстав, передбачених п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, ухвалою господарського суду Волинської області від 31 жовтня 2013 року №01-15/903/1137/13 позовну заяву Смолигівської сільської ради, с. Смолигів Луцького району до Луцької районної державної адміністрації в особі відділу культури і туризму, м. Луцьк про стягнення 9 510,50 грн. витрат на оплату комунальних послуг було повернуто без розгляду.
Зазначеною ухвалою питання повернення позивачу сплаченої згідно платіжного доручення №370 від 25.10.2013р. суми судового збору 1 720,50 грн. господарським судом не вирішувалось.
30 грудня 2013 року на адресу господарського суду Волинської області від Смолигівської сільської ради надійшла заява від 25.12.2013р. №339/01.11.2 про повернення сплаченої при поданні позовної заяви до суду згідно платіжного доручення №370 від 25.10.2013р. суми судового збору 1 720,50 грн.
Розглянувши відповідну заяву, господарський суд вважає, що підстави для її відхилення відсутні.
При цьому судом було враховано, що згідно з положеннями ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі: зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; повернення заяви або скарги; відмови у відкритті провадження у справі; залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв’язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням); закриття провадження у справі.
Пунктом 5 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" визначено, що статтею 7 Закону України "Про судовий збір" врегульовано загальні питання повернення сплачених сум судового збору з підстав, які визначено цією статтею і перелік яких є вичерпним. Питання про повернення сплаченої суми судового збору вирішується господарським судом за результатами розгляду відповідних матеріалів в ухвалі, якою здійснюється відмова у прийнятті або повернення заяви (скарги), за подання якої сплачується судовий збір.
Повторне звернення Смолигівської сільської ради до суду з відповідними позовними вимогами до Луцької районної державної адміністрації в особі відділу культури і туризму станом на 13.01.2014р. не відбувалось, позовна заява канцелярією господарського суду не реєструвалась.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги прийняття господарським судом ухвали про повернення позовної заяви без розгляду на підставі п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України, у господарського суду виникають обставини для прийняття відповідної ухвали про повернення Смолигівській сільській раді з Державного бюджету України сплаченої нею суми судового збору 1 720,50 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
Управлінню державної казначейської служби України у місті Луцьку повернути Смолигівській сільській раді (Луцький район, с. Смолигів, вул. Миру, 2, код ЄДРПОУ 04332393) з Державного бюджету судовий збір в загальному розмірі 1 720,50 грн., сплачений останньою при поданні позовної заяви до господарського суду Волинської області згідно платіжного доручення №370 від 25.10.2013р., відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір".
Суддя В.А. Войціховський