Справа № 761/30238/13-ц
Провадження №2/761/1125/2014
УХВАЛА
іменем України
28 травня 2014 року Шевченківський районний суд м. Києва
у складі: головуючого судді - Пономаренко Н.В.
при секретарі - Клим Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу, -
в с т а н о в и в:
позивача звернувся до суду із вказаним позовом про стягнення з відповідача заборгованості за договором позики від 4.06.2012 року в загальному розмірі 6245,64 грн. та судові витрати.
В судове засідання 28.05.2014 р. в 8-00 год., як і в судове засідання 28.04.2014р. в 8-15 год., позивач повторно не з'явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомив. При цьому, заяви про розгляд справи у свою відсутність до суду не надав.
Згідно ч.8 ст.76 ЦПК у разі відмови адресата одержати судову повістку, особа, яка її доставляє, робить відповідну помітку на повістці і повертає її до суду. Особа, яка відмовилась одержати судову повістку вважається повідомленою.
Повідомлення поштового відділення про надходження судових повідомлень і необхідності з»явитися за їх отриманням направлялось позивачу, разом із тим, нездійснення з боку ОСОБА_1 дій, спрямованих на отримання таких повідомлень, суд розцінює як відмову останнього одержати судову повістку.
Згідно ст.77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов»язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Сторона позивача не уточнювала своє місцезнаходження під час провадження справи, тому судові повістки надіслані на адресу, яка вказана в позовній заяві.
Керуючись позиціями Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, слід зазначити, що для вирішення питання про залишення позовної заяви без розгляду поважність причин повторної неявки в судове засідання позивача не мають правового значення, адже факт повторної (другої підряд) неявки в судове засідання позивача незалежно від причин неявки є підставою для залишення позовної заяви без розгляду лише при наявності сукупності таких обставин як: факту належного повідомлення позивача про час і місце розгляду справи; відсутності заяви про розгляд справи за відсутності позивача.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про залишення вказаної позовної заяви без розгляду, оскільки згідно ч.3 ст.169 ЦПК України, це є наслідком повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст.207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з»явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Керуючись ст.77, ч.3 ст.169, п.3 ч.1 ст.207, ст. 293 ЦПК України, суд -
в с т а н о в и в :
залишити позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва протягом п"яти днів з дня її проголошення в через Шевченківський районний суд м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя :